آمار و ارقام لیگ های اروپایی در مسیر منتهی به قطرکد خبر : 1854033 |
27 آبان 1401 ساعت 08:00 |
120 بازدید |

0
دیدگاه


در این مقاله به تعداد بازیکنانِ حاضر در جام جهانی از هر لیگِ اروپایی و همچنین مسن ترین و جوان ترین بازیکنانِ حاضر در قطر می پردازیم.

آمار و ارقام لیگ های اروپایی در مسیر منتهی به قطر

به گزارش ورزش سه، جام جهانی 2022 بی نظیرترین جام جهانی در تاریخ خواهد بود. این رقابت ها برای اولین بار در زمستان بین ماه نوامبر و دسامبر برگزار می شود.
این مسابقات به گران ترین تورنمنت تاریخ تبدیل خواهد شد زیرا قطر نزدیک به 200 میلیارد دلار برای میزبانی سرمایه گذاری کرده است.

در همین حال، اکثر ستاره های بزرگ فوتبال در آنجا حضور خواهند داشت و نگاه تمام رسانه ها در ماه آینده معطوف به قطر خواهد بود.


کدام لیگ بیشترین نماینده را در جام جهانی 2022 قطر دارد؟
پریمیر لیگِ انگلستان، لیگی است که با 134 شرکت کننده بیشترین نماینده را در این جام جهانی خواهد داشت. باشگاه منچسترسیتی 16 بازیکن در این مسابقات دارد و پس از آن منچستریونایتد با 14 بازیکن، پشت سرِ رقیب و همشهری خودش قرار گرفته است.

پس از آن لالیگا 84 نماینده در جام جهانی دارد که بارسلونا و رئال مادرید به ترتیب با 16 و 13 بازیکن بیشترین تعداد از این حیث در اسپانیا را در اختیار دارند. با این وجود تیم هایی مانند مانند خیرونا و الچه هم هستند که هیچ نماینده ایی در قطر ندارند.
این در حالی است که تمامی تیم های لیگ برتری هر کدام حداقل یک نماینده در این تورنومنت دارند.

سپس بوندسلیگا با 73 بازیکن در قطر، رده سوم را به خودش اختصاص داده اما قابل توجه است باشگاهی که بیشترین تعداد نماینده در این تورنمنت را دارد بایرن مونیخ با 17 فوتبالیست می باشد.
در رتبه های بعدی، سری آ با 66 بازیکن، و لوشامپیونا با 52 بازیکن می باشد.
همچنین لیگ MLS آمریکا با 35 نماینده بیشترین آمارِ یک لیگ غیر اروپایی را به خود اختصاص داده است.


مسن ترین و جوان ترین بازیکنان جام جهانی چه کسانی هستند؟
آلفردو تالاورا، دروازه بان مکزیکی مسن ترین بازیکن تورنمنت است.
او اخیرا کیک تولد 40 سالگی خود را فوت کرد و از سوی دیگر، یوسف موکوکو مهاجم دورتموند، با 18 سال جوان ترین بازیکن در قطر خواهد بود.


مسن ترین و جوان ترین بازیکنان لیگ برتر و لالیگا در جام جهانی چه کسانی هستند؟
گاوی، هافبک بارسلونا در سن 18 سالگی، جوان ترین نماینده لالیگا در جام جهانی خواهد بود و لوکا مودریچ با 37 سال  مسن ترین نماینده این لیگ خواهد بود.

فاکوندو پلیستری وینگر اروگوئه ایی از منچستریونایتد با 20 سال جوانترین بازیکن لیگ برتر و تیاگو سیلوا، مدافع میانی برزیل و باشگاه چلسی با 38 سال سن، مسن ترین بازیکن پریمیرلیگ در قطر خواهد بود.منبع