ازبکستان اصلی‌ترین نیاز تیم ملی را آشکار کرد!کد خبر : 1981531 |
30 آبان 1402 ساعت 23:39 |
1.3K بازدید |

0
دیدگاه


تساوی مقابل نخستین رقیب نسبتا قدرتمند برای تیم ملی ایران پیام های متعددی داشت.

ازبکستان اصلی‌ترین نیاز تیم ملی را آشکار کرد!

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی فوتبال ایران عصر سه شنبه در دومین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 برابر ازبکستان با نتیجه تساوی 2-2 متوقف شد تا یک زنگ هشدار جدی پیش از شروع رقابت های جام قهرمانی آسیا برای شاگردان قلعه نویی به صدا درآید.

تیم ملی در حالی این دیدار را با تساوی به پایان رساند که عملکرد فوق العاده بازیکنان در نیمه اول و اجرای دستورات کادر فنی منجر به پیروزی دو بر صفر شده بود اما در نیمه دوم مسابقه عملکرد قابل نقد بازیکنان که کنایه های قلعه نویی در کنفرانس خبری پس از بازی را هم به دنبال داشت، باعث شد تا تیم ملی با دریافت دو گل از کسب یک پیروزی دیگر باز بماند.

1957066

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم این مسابقه جدی ترین محک شاگردان قلعه نویی در دوره حضور این سرمربی روی نیمکت تیم ملی بود. حریفی که پیش تر هم یک بار در فینال کافا برابر ایران به میدان رفته بود و در آن مسابقه هم لقمه گلوگیری برای تیم ملی به نظر می رسید.

این در حالی است که ازبکستان در مقایسه با تیم هایی چون کره جنوبی، استرالیا، عربستان سعودی و ژاپن رقیبی به مراتب ضعیف تر است و این نتیجه و بازگشتی که ملی پوشان اسیر آن شدند نشان می دهد تیم ملی برای رسیدن به شرایط مناسب فنی و هماهنگی به دیدارهای تدارکاتی و مسابقات دوستانه با رقبای قدرتمندتر احتیاج دارد.

1957069

البته که ملاحظات تیم ملی و فدراسیون برای بازی های دوستانه بر کسی پوشیده نیست و هماهنگی یک مسابقه بزرگ برای فدراسیون کار تقریبا غیرممکنی است اما بازی با تیم های درجه دو دنیا می تواند به پیاده سازی کامل تفکرات قلعه نویی و همکارانش در ذهن بازیکنان تیم ملی منجر شود.

موضوعی که البته از جام قهرمانی آسیا گذشته و تحقق آن برای مسیر آماده سازی تیم ملی جهت حضور در جام جهانی 2026 حائز اهمیت خواهد بود.

1957067منبع