استقلال و یک رکورد جدید، بهترین در شوت


کد خبر : 1940156 |
06 خرداد 1402 ساعت 10:52 |
516 بازدید |

0
دیدگاه


استقلال اگر چه این فصل قهرمان لیگ برتر نشد اما در فاز تهاجمی بهترین تیم لیگ برتر بود، به این خاطر که 52 گل در 30 بازی به ثمر رساند که بالاترین آمار است.

استقلال و یک رکورد جدید، بهترین در شوت

به واسطه سبک بازی تهاجمی که استقلال ارایه می دهد، ریکاردو ساپینتو سرمربی این تیم به محبوبیت قابل توجهی نزد تماشاگران دست پیدا کرده، بطوریکه در بازی با نساجی شاهد طرح موزاییکی ساپی از سوی تماشاگران استقلال در استادیوم آزادی بودیم. رفتاری که ریکاردو ساپینتو را به وجد آورد و موجب شد، در مصاحبه بعد از بازی و هم چنین یک پست اینستاگرامی از تماشاگران استقلال تشکر کند. او خود را لایق این محبت ندانست و ابراز امیدواری کرد، در روز چهارشنبه بتواند دومین جام قهرمانی را به طرفداران تیم استقلال تقدیم کند.منبع

اما بر اساس داده های یک سایت آنالیز استقلال در بازی با نساجی در نیمه نهایی جام حذفی یک رکورد جالب توجه دیگر از خود به جا گذاشت.  تیم استقلال در بازی نیمه‌نهایی جام‌حذفی مقابل نساجی به امید گل 4.31 رسید که یک رقم عالی و یکی از بالاترین رکوردهای این فصل محسوب می‌شود. در طول فصل جاری و در همه بازی‌های لیگ و حذفی، فقط 5بار امید گل یک تیم بالاتر از 4بوده که 3مورد متعلق به استقلال است و 2مورد آن مقابل نساجی رقم خورده! استقلال هم چنین در بازی حذفی مقابل نساجی به رکورد 36شوت رسید. این بالاترین تعداد شوتی است که تا‌کنون در یک بازی 90دقیقه‌ای در ایران به ثبت رسیده است. از این 36شوت فقط 5ضربه داخل چهارچوب قرار گرفت اما از این 5ضربه، 4ضربه تبدیل به گل شدند. استقلال همچنین با اختلاف 65 به 35 مالک توپ بود و بازی‌اش را بر تیم نساجی تحمیل کرد.

به گزارش “ورزش سه”، عنوان بهترین تیم تهاجمی در فصل جاری لیگ برتر در حالی به آبی ها رسید که استقلال در دور رفت در 15 بازی تنها 15 گل زده بود و معدل گل زده این تیم در هر بازی یک گل بود! شاگردان ریکاردو ساپینتو در دور برگشت 37 گل زدند و معدل گل زده آنها در هر بازی از 1 به 2.46 رسید و آمار فصل آنها هم از 1 به 1.73 افزایش پیدا کرد. 52 گل در 30 بازی البته با از دست دادن موقعیت های زیادی هم همراه بود. بدین معنی که بازیکنان استقلال در صورتی که قدر موقعیت ها را بهتر می دانستند، حتی می توانستند شمار گل های زده خود را از 52 فراتر ببرند.

1880147