اطلاعات تلگرافی از حریف امروز ایرانکد خبر : 1855374 |
04 آذر 1401 ساعت 08:00 |
1.4K بازدید |

0
دیدگاه

ولز، تیم نوزدهم فیفا با یک خاطره قدیمی


بازی های امروز جام جهانی 2022 با تقابل ایران و ولز آغاز می شود.

اطلاعات تلگرافی از حریف امروز ایران

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی ایران امروز ظهر در دومین بازی خود در جام جهانی 2022 به مصاف ولز خواهد رفت. شاگردان کی‌روش بعد از شکست مقابل انگلیس و با توجه به تساوی ولز و امریکا دوباره به صعود امیدوار شدند و امروز به دنبال کسب هر سه امتیاز هستند تا به این هدف نزدیک شوند. پیش از این دیدار حریف ایران را برای شما در چند خط معرفی کرده ایم:

– فدراسیون فوتبال ولز در سال 1876 تاسیس شد.
– این دومین حضور ولز در جام جهانی است. آنها بعد از 64 سال که در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 1958 سوئد با گل معروف پله حذف شدند، جواز حضور در جام جهانی قطر را کسب کردند.
– ولز در انتخابی جام جهانی بعد از بلژیک در گروه خود دوم شد تا از طریق پلی‌آف برای صعود تلاش کند. اتریش و اوکراین تیم‌هایی بودند که ولز در پلی‌آف شکست داد و جشن صعود کرد.
– تیم ملی ولز در مکان نوزدهم رنکینگ فیفا حضور دارد.
– این دومین بار در تاریخ است که دو تیم ایران و ولز مقابل هم قرار می گیرند. در تقابل قبلی تیم ملی ولز فروردین 1357 با یک گل مقابل ایران به پیروزی رسیده بود.

دیدار ایران و ولز از ساعت 13:30 امروز (جمعه) در ورزشگاه احمد بن علی آغاز خواهد شد. ولز در بازی قبلی خود با گل دقیقه 81 گرت بیل از شکست مقابل امریکا گریخت و اینک یک امتیاز دارد.منبع