اعلام برندگان گلوب‌ساکر: بنزما بهترین بازیکن سالکد خبر : 1854023 |
26 آبان 1401 ساعت 22:40 |
2.5K بازدید |

2
دیدگاه


سیزدهمین مراسم اهدای جوایز گلوب ساکر در دوبی برگزار شد و بهترین‌های دنیای فوتبال در سال 22-2021 را از دید خود معرفی کرد.

اعلام برندگان گلوب‌ساکر: بنزما بهترین بازیکن سال

به گزارش “ورزش سه”، شهر دوبی امشب میزبان برگزاری سیزدهمین دوره جوایز گلوب ساکر بود. اولین جایزه اهدایی مراسم که مهم‌ترین جوایز به حساب می‌آید بهترین فوتبالیست مرد سال بود.

هیات داوران مراسم گلوب ساکر امسال متشکل از فرانچسکو توتی، ایکر کاسیاس، اریک آبیدال بود.

هشت ستاره بزرگ امسال برای دریافت این جایزه نامزد شده بودند ولی به نظر می‌رسید با توجه به اینکه کریم بنزما چندی پیش توپ طلا را دریافت کرده است از شانس بالایی برای به دست آوردن جایزه بهترین بازیکن گلوب ساکر هم برخوردار است. نامزدهای امسال جایزه بهترین بازیکن کریم بنزما، ارلینگ هالند و محمد صلاح بودند. در نهایت نام کریم بنزما به عنوان بهترین بازیکن سال معرفی شد تا او جایزه گلوب ساکر را دریافت کند.

در ادامه برگزارکنندگان کلوب ساکر جایزه ویژه‌ای برای برنامه امسال تدارک دیده بودند که جایزه بهترین مدافع تاریخ نام داشت. این جایزه به سرخیو راموس، ستاره اسپانیایی پاری سن ژرمن، تعلق گرفت.

اما در بخش بهترین باشگاه دنیا از بین سه باشگاه لیورپول، رئال مادرید و منچسترسیتی، جایزه بهترین باشگاه به رئال مادرید تعلق گرفت.

جایزه بهترین مربی سال هم به کارلو آنچلوتی تعلق گرفت تا این مربی ایتالیایی رئال مادرید برای دومین بار در دوران فوتبالی‌اش جایزه گلوب ساکر را به دست بیاورد. پپ گواردیولا و ژوزه مورینیو دیگر نامزدهای این جایزه و رقبای امسال آنچلوتی بودند.

 

ویکتور اوسیمن از ناپولی هم جایزه گلوب ساکر را به عنوان بهترین پدیده نوظهور سال به خود اختصاص داد.

اما یکی از جوایز ویژه جایزه بهترین بازیکن دنیا از نگاه کاربران تیک‌تاک بود. جایزه‌ای که هشت ستاره بزرگ از جمله کریستیانو رونالدو و لیونل مسی و ارلینگ هالند از نامزدهایش بودند ولی در نهایت محمد صلاح این جایزه را به دست آورد.

وین رونی و زلاتان ابراهیموویچ هم روی صحنه حاضر شده و جایزه یک عمر فوتبال را از گلوب‌ساکر دریافت کردند.

از دیگر جوایز ویژه مراسم امشب جایزه بهترین اینفلوئنسر فوتبالی در رسانه‌ها بود که این جایزه به خَبی لیم، پدیده محبوب شبکه‌های اجتماعی تعلق گرفت.منبع