ایران و هت‌تریک تاریخ‌ساز با کی‌روشکد خبر : 1854374 |
29 آبان 1401 ساعت 03:00 |
251 بازدید |

0
دیدگاه

برای این کار باید از انگلیس امتیاز گرفته شود


تیم ملی ایران به دنبال رقم زدن سومین جام جهانی متوالی خود است که با کسب امتیاز شروع می شود.

ایران و هت‌تریک تاریخ‌ساز با کی‌روش

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی فوتبال ایران روز سه‌شنبه کار خود را در جام جهانی 2022 شروع خواهد کرد. این تیم در گام نخست باید مقابل انگلیس به میدان بروند. شاگردان کی‌روش در فاصله کمتر از 24 مانده به شروع مسابقات، آخرین تمرین خود را امروز برگزار می کنند و سپس برای شروع مسابقات و تکرار شروع خوب خود طی دو دوره اخیر، برنامه خواهند ریخت.

طی سه دوره نخست حضور ایران در جام جهانی، این تیم کار خود را با باخت شروع می کرد. شکست مقابل هلند (3-0) در جام جهانی 1978، شکست مقابل یوگسلاوی (1-0) در جام جهانی 1998 و شکست (3-1) مقابل مکزیک (2006) حاصل کار ایران در شروع کار خود طی سه دوره نخست حضورش در جام جهانی بود.

با ‌کی‌روش اما اوضاع تغییر کرد و ایران در هر دو دوره قبلی با حضور این مربی باتجربه، کار خود را با امتیاز در جام جهانی شروع کرد. تساوی بدون گل مقابل نیجریه در جام جهانی 2014 و پیروزی شیرین مقابل مراکش در جام جهانی 2018، دو شروع ایران با کی‌روش بود. این تیم که حالا در گروه سختی قرار گرفته، به دنبال هت‌تریک در شروع متوالی همراه با امتیاز در جام جهانی است.

برای این کار نیاز است تا بازی با انگلیس حداقل با نتیجه مساوی به پایان برسد. البته شاگردان کی روش مقابل یکی از آماده ترین تیم های جام جهانی قطر کار آسانی برای کسب امتیاز نخواهند داشت اما قطعا ترک زمین با امتیازی پس از به صدا در آمدن سوت پایان، حسی است که از همین حالا، این مربی و شاگردانش برای آن لحظه شماری می کنند. اگر این اتفاق بیافتد، تیم ملی خواهد توانست با سه امتیاز به استقبال دو بازی دیگر رفته و برای رقم زدن اولین صعود تاریخ خود برنامه چیده و تلاش کند.منبع