ایران – ژاپن: قسمت ۴۵ یک دوئل حیثیتی

اما در چهار دوره لیگ ملت‌ها که تیم ملی کشورمان حضور داشته است، دو تیم در مجموع 416 دقیقه برابر یکدیگر بازی کردند که حاصل آن سه برد برای تیم ژاپن و یک پیروزی برای ایران بود. 9 ست ژاپنی‌ها پیروز شدند و 4 ست ایرانی‌ها موفق بودند.

1883231

وجود بازیکنانی چون یوجی نیشیدا، توموهیرو یاماموتو، یوکی ایشیکاوا و موتوکی ایرو از ستاره‌های تیم ملی ژاپن که سال گذشته برابر ایران به میدان رفته‌اند و شناخت خوبی از تیم ملی کشورمان دارند، کار را برای شاگردان عطایی سخت‌تر خواهد کرد و باید دید ملی‌پوشان کشورمان از پس این نخستین آزمون در لیگ ملت‌ها بر خواهند آمد.منبع

بازی‌های آسیایی، والیبال قهرمانی مردان آسیا، انتخابی المپیک، جام کنفدراسیون والیبال آسیا، انتخابی قهرمانی جهان، جام قهرمانان، جام جهانی، انتخابی لیگ جهانی، لیگ ملت‌ها، بازی‌های المپیک و جام واگنر رویدادهایی هستند که 65 سال گذشته فرصتی برای رویایی دو تیم ژاپن و ایران فراهم کرده‌اند.

تیمی آسیایی که مردان ملی‌پوش ایران سابقه‌ای طولانی در روبه رو شدن با آن دارند و نخستین تجربه بازی برابر ژاپنی‌ها به سال 1958 و رقابت در بازی‌های آسیایی بازمی‌گردد. در مجموع دو تیم در قالب 43 دیدار در مسابقات مختلف بین‌المللی و آسیایی برابر هم قرار گرفته‌اند که حاصل آن 18 برد برای کشورمان و 25 پیروزی برای ژاپنی‌ها بوده است.


کد خبر : 1942025 |
15 خرداد 1402 ساعت 09:36 |
1.8K بازدید |

0
دیدگاه


تیم ملی والیبال ایران در هفته نخست لیگ ملت‌ها برای چهل و چهارمین بار در تاریخ برابر ژاپن قرار خواهد گرفت.

ایران - ژاپن: قسمت ۴۵ یک دوئل حیثیتی

از بین 14 بازیکن معرفی شده ایران برای هفته نخست لیگ‌ملت‌ها سیدمحمد موسوی، جواد کریمی، محمدطاهر وادی، محمدرضا حضرت‌پور، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، امین اسماعیل‌نژاد، مهدی جلوه و میثم صالحی بازیکنانی هستند که تجربه بازی برابر تیم ملی ژاپن را در کارنامه خود دارند و بردیا سعادت، امیررضا سرلک ، پوریا حسین خانزاده و محمد فلاح برای نخستین بار برابر این تیم قرار خواهند گرفت.
در این میان امین اسماعیل‌نژاد با کسب 10 امتیاز تنها در یک بازی برابر ژاپن از ستاره‌های خطرناک ایرانی برای سامورایی‌ها خواهد بود.

ایگور کولاکوویچ (2018 و 2019)، ولادیمیر آلکنو (2021) و بهروز عطایی (2022) سه سرمربی تیم ملی ایران در 
مسابقات برابر ژاپن در لیگ ملت‎‌ها بودند که از این میان تنها ایگور یک برد برابر ژاپنی‌ها به دست آورد و عطایی در نخستین دیدار لیگ ملت‌ها 2023 به دنبال کسب دومین پیروزی والیبال ایران است که البته کار آسانی نخواهد بود.
در رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال تیم ملی بزرگسالان ایران با 266.79 امتیاز در رده دهم قرار دارد در حالی که تیم ژاپن با 276.63 امتیاز در جایگاه هفتم جهان قرار گرفته است و نتیجه دیدار چهل و چهارم دو تیم تاثیر خاصی بر رده بندی دو تیم خواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال 2023 از 16 تا 21 خردادماه جاری به میزبانی دو شهر اوتاوا در کانادا و ناگویای ژاپن برگزار می‌شود و نخستین رقابت پیش‌روی تیم ملی والیبال مردان ایران برابر ژاپن خواهد بود.

برتری ژاپنی‌ها بیشتر مربوط به ست اول و دوم بود و آن‌ها تاکنون 97 امتیاز در ست اول و 101 امتیاز از ست دوم گرفتند در حالی که ایران از ست نخست 86 و از ست دوم 89 امتیاز کسب کرده است و در ست سوم هر دو تیم 93 امتیاز به خود اختصاص دادند و در ست چهارم ژاپنی‌ها با کسب 25 پوئن، دو امتیاز از ایرانی‌ها پیش هستند.