بازگشت آرژانتینی محبوب به نوکمپ بعد از 15 سال

به گزارش “ورزش سه”، خاویر ساویولا، سالها بعد از دورانی که با پیراهن آبی‌اناری بارسلونا در مستطیل سبز می‌درخشید به این باشگاه بازگشت. او حالا نه به عنوان فوتبالیست بلکه به عنوان مربی در خدمت باشگاه کاتالان خواهد بود.

در تابستان سال 2001 بارسلونا یک ستاره جوان را از ریورپلاته در آرژانتین خریداری و به دنیای فوتبال معرفی کرد: خاویر ساویولا. خاویر آن روزها بازیکنی 19ساله بود و به تازگی با تیم ملی جوانان کشورش فاتح جام جهانی زیر 20 سال شده بود. بارسا مدعی بود موفق شده یکی از آینده‌دارترین فوتبالیستهای جوان دنیا را به خدمت بگیرد.

خاویر ساویولای آرژانتینی در دوران بازی خود دو دوره بازیکن بارسا بود. ساویولا اولین بار در فاصله سالهای 2001 تا 2004 با پیراهن بلوگرانا بازی می‌کرد. او در دو فصل 2006 و 2007 هم به بارسا بازگشت و برای بلوگرانا به میدان رفت.

بارسلونا برای خرید ساویولا 36 میلیون یورو پرداخت کرد که رکورد گران‌ترین خرید باشگاه تا آن زمان بود. ساویولای جوان بعد از حضور در بارسلونا با چند نفر از اسطوره‌های بعدی بلوگرانا هم‌اتاقی شد. کسانی مثل کارلس پویول و آندرس اینیستا.

بر اساس اعلامیه منتشر شده از طرف باشگاه بارسا، خاویر ساویولا فصل آینده به عنوان دستیار اسکار لوپز، مربی تیم جوانان الف بارسلونا فعالیت خواهد کرد.


کد خبر : 1835465 |
04 مرداد 1401 ساعت 23:30 |
31.2K بازدید |

6
دیدگاه

ساویولا در سالهای بعد همواره اعلام می‌کرد که هوادار بارسلونا است و خود را یک بارسایی دوآتشه می‌داند. خاویر رویهم‌رفته برای باشگاه محبوبش 172 بازی انجام داد و 72 گل به ثمر رساند.منبع

ساویولا از جمله بازیکنانی است که سابقه بازی در دو رقیب سنتی فوتبال اسپانیا، بارسلونا و رئال مادرید را دارد.


خاویر ساویولا، ستاره آرژانتینی سابق بارسلونا، به باشگاه کاتالان بازگشت. او سالها بعد از درخشش در زمین چمن نوکمپ حالا در رده سنی جوانان بارسا به عنوان مربی مشغول به کار خواهد شد.