بررسی داوری همرنگ؛ پنالتی استقلال سوخت؟

حیدر سلیمانی: در دقیقه سوم بازی، داور به پیمان بابایی برای شبیه‌سازی اخطار داد که این تصمیم اشتباه بود. در این صحنه مدافع نساجی روی بابایی مرتکب خطا شد و باید پنالتی اعلام می‌شد. زانوی بازیکن نساجی به زانوی بازیکن استقلال برخورد کرد ولی بازیکن استقلال هم بزرگ‌‌نمایی کرد و شاید بالا بردن شدت برخورد منجر به این شد که داور اعتقاد داشته باشد بازیکن استقلال به دنبال تمارض بوده است.
رضا کرمانشاهی: در این صحنه هیچ خطای پنالتی رخ نداد و تصمیم داور مبنی بر شبیه سازی بابایی درست بود.
جعفر خوشرو: در دقیقه ۳، پیمان بابایی توسط مدافع نساجی تعادلش را از دست داد که این صحنه خطا بود و باید پنالتی به سود استقلال اعلام می‌شد اما داور اشتباه کرد. 
حسین عسگری: داور در این صحنه مرتکب اشتباه شد و باید یک خطای پنالتی به سود استقلال اعلام می کرد.
نوذر رودنیل: تصمیم داور درست بود.

▪️ در دقیقه 44 ارسال کرنر به روی دروازه نساجی با ضربه سر عارف غلامی همراه شد که توپ در ادامه به دست علی شجاعی برخورد کرد و داور یک خطای پنالتی به سود استقلال اعلام کرد.

حیدر سلیمانی:پنالتی نساجی هم به درستی از سوی داور اعلام شد. عارف غلامی در این صحنه به بازیکن نساجی پشت پا زد. بازیکن نساجی در این صحنه بزرگ‌نمایی کرد ولی پنالتی به درستی اعلام شد.
رضا کرمانشاهی: عملکرد داور قابل قبول بود و روی تمام صحنه ها مدیریت خوبی داشت. خطای پنالتی که برای نساجی گرفته شد، کاملا درست بود. بازیکن استقلال بی احتیاطی کرد و داور به درستی عمل کرد.
جعفر خوشرو: داور در دقیقه ۸۰ یک پنالتی به سود تیم شمالی اعلام کرد که این پنالتی هم صحیح بود و مدافع استقلال روی مهاجم نساجی مرتکب خطا شد. 
حسین عسگری: داور در این صحنه مرتکب اشتباه شد چرا که بازیکن نساجی با شبیه سازی، از داور یک خطای پنالتی گرفت.
نوذر رودنیل: تصمیم داور در این صحنه نیز درست بود.منبع


کد خبر : 1843124 |
20 شهریور 1401 ساعت 00:04 |
2.1K بازدید |

0
دیدگاه

کارشناسان داوری نظر می‌دهند

▪️ در دقیقه 48 این دیدار، جانملکی بازیکن نساجی پس از دریافت کارت زرد دوم، از زمین مسابقه اخراج شد.

به گزارش “ورزش سه”، استقلال موفق شد در یک دیدار دیدنی با نتیجه سه بر یک از سد نساجی عبور کند. این داور چندین صحنه مهم و تأثیرگذار داوری داشت که یاسر همرنگ قاضی میدان در متن تمامی این صحنه ها حضور داشت.

کارشناسان داوری درباره این صحنه، نظرات خود را به شکل زیر مطرح کرده اند:

▪️ در دقیقه سوم پیمان بابایی بازیکن استقلال وارد محوطه جریمه شد و پس از برخورد با صابر حردانی، نقش بر زمین شد. در این صحنه، همرنگ مدعی بود بازیکن آبی ها قصد فریب او را داشته و یک کارت زرد نیز به بابایی نشان داد.

کارشناسان داوری تصمیم همرنگ را به این شرح ارزیابی کرده اند:

حیدر سلیمانی: پنالتی که برای استقلال گرفته شد کاملاً صحیح بود، چون توپ به دست بازیکن نساجی برخورد کرد. 
رضا کرمانشاهی: پنالتی که برای استقلال گرفته شد، درست بود. بازیکن هم فضا اشغال کرد و هم از دستش استفاده کرد.
جعفر خوشرو: داور به سود استقلال اعلام پنالتی کرد که این تصمیم همرنگ هم صحیح بود زیرا شجاعی با دست مانع از عبور توپ شد و خطا بود.
حسین عسگری: تصمیم داور مبنی بر اعلام پنالتی به سود استقلال کاملا صحیح بود.
نوذر رودنیل: در این صحنه نیز داور بهترین تصمیم را اعلام کرد و خطای پنالتی صحیح بود.

کارشناسان داوری درباره این صحنه نظرات خود را اعلام کرده اند:

▪️ در دقیقه 79 این دیدار، عارف غلامی درون محوطه باعث سرنگونی حسین زامهران شد و داور یک خطای پنالتی به سود نساجی اعلام کرد.


کارشناسان داوری درباره صحنه خطای مشکوک به پنالتی روی پیمان بابایی، نظرات متفاوتی داشتند.

بررسی داوری همرنگ؛ پنالتی استقلال سوخت؟

حیدر سلیمانی: یک بازیکن نساجی (جانملکی) در دقیقه 48 با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد که هر دو اخطاری که به این بازیکن داده شد درست بود. 
رضا کرمانشاهی: اکثر اخطارهایی که داور در این مسابقه داد، درست بود. او نزدیک به صحنه ها بود. تصمیم او برای اخراج صحیح بود.
جعفر خوشرو: در ابتدای نیمه دوم، به جان‌ملکی کارت زرد دوم داده شد و این بازیکن از زمین مسابقه اخراج شد؛ این تصمیم صحیح بود زیرا در هر دو صحنه‌ای که مدافع نساجی خطا کرد، یک موقعیت خوب را از حریف گرفته بود.
حسین عسگری: تصمیم داور برای اخراج بازیکن نساجی صحیح بود.
نوذر رودنیل: همرنگ داور جوانی است و قضاوت خوبی را در این مسابقه انجام داد و هر 4 گل و صحنه پنالتی‌ها و اخطارها هم درست بود و مشکل خاصی نداشت.

نظرات کارشناسان داوری را در این خصوص می خوانیم: