بسکتبال ایران در نقطه کرنر!

یونان، آلمان، اسپانیا، اسلوونی و …

فنلاند، فرانسه و …

حال با توجه به اینکه تیم ملی ایران موفق شد با قرار گرفتن در رتبه ۲۳ جام جهانی ۲۰۱۹ چین، بالاتر از کشورهای آسیایی (چین، ژاپن، فیلیپین و کره‌جنوبی) سهمیه المپیک توکیو را کسب کند، باید دید که در شرایط کنونی بلند قامتان ایران می‌توانند بار دیگر سهمیه آسیایی المپیک را به دست آورند یا خیر. 

ایتالیا:

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، با وجود اینکه انتخاب «هاکان دمیر» به عنوان سرمربی جدید تیم ملی بسکتبال تا حدودی جو ملتهب این رشته را آرام کرد، اما نگاه کردن به برنامه‌ریزی رقبای تیم ملی در جام جهانی و تیم‌های آسیایی حاضر در این تورنمنت،‌ نشان می‌دهد که بسکتبال ایران از نظر برنامه بسیار عقب‌تر از سطح جام جهانی است.

قابل توجه است که بسیاری از این تیم‌ها به صورت رفت و برگشت با یکدیگر بازی خواهند کرد. منبع

آمریکا، اسپانیا، آلمان، یونان و …

ایتالیا، صربستان، اسلوونی و …

یونان:

اسپانیا:

سودان جنوبی، برزیل، ونزوئلا و …

فعلا تک بازی با لیتوانی

آمریکا، اسلوونی، یونان، کانادا و …

البته این مسئله از آن‌جایی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که سرمربی تیم ملی ایران بر خلاف کشورهایی چون اسپانیا، چین، ژاپن و … در فاصله تنها ۳ ماه مانده تا جام جهانی تغییر کرده و مربی ترکیه‌ای شناخت زیادی هم از بسکتبال ایران ندارد؛ موضوع مهمی که قطعا می‌تواند در روند کاری او تاثیر منفی بگذارد.

فعلا تک بازی با جمهوری دومنیکن

در ادامه برنامه بازی‌های تدارکاتی تیم های ملی مختلف را مشاهده می‌کنید:

فنلاند:

جمهوری دومنیکن:

کانادا:

یونان،‌ صربستان و …

لیتوانی:

فرانسه:

اگر مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی مثل آمریکا، اسپانیا، صربستان، آلمان و … در جام جهانی ۲۰۲۳ را فاکتور بگیریم، حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس از طریق کسب سهمیه در این رقابت‌ها، می‌تواند اصلی‌ترین هدف کشورهای حاضر در جام جهانی پیش رو باشد.

آمریکا:

پورتوریکو، کانادا و …


کد خبر : 1940176 |
06 خرداد 1402 ساعت 11:50 |
404 بازدید |

0
دیدگاه

حریفان تا دندان مسلح

به عنوان مثال، تیم‌هایی مثل اسپانیا به عنوان همگروه ایران و تیم ملی چین به عنوان یکی از رقبای اصلی ایران در مسیر کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس از طریق جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳، تا به این لحظه بازی‌های تدارکاتی خود را مشخص کرده‌اند و این در حالی است که خبری از بازی‌های تدارکاتی و زمان شروع اردوهای شاگردان «هاکان دمیر» نیست.

آمریکا، اسپانیا، صربستان، اسلوونی، ایتالیا و …

مونته‌نگرو، تونس، لیتوانی، ونزوئلا و …

پورتوریکو:

یونان:


در حالی که کشورهای زیادی بازی‌های تدارکاتی خود برای جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ را مشخص کرده‌اند، هنوز هیچ برنامه تدارکاتی برای تیم ملی ایران مشخص نشده است.

بسکتبال ایران در نقطه کرنر!

استرالیا:

اسلوونی:

صربستان:

ایتالیا، یونان، اسلوونی و …

فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) نیز با آگاهی و اشاره به اهمیت زیاد بازی‌های تدارکاتی تیم‌ها، داشتن مسابقات تدارکاتی منظم پیش از حضور در جام جهانی ۲۰۲۳ را عامل اصلی موفقیت تیم‌ها و رقابتی شدن این تورنمنت اعلام کرده است.

کانادا، چین، نیوزیلند و …

آمریکا، اسپانیا، جمهوری دومنیکن، آلمان و …

آلمان: