تارتار: صادقانه بگویم زورمان به پرسپولیس نرسیدکد خبر : 1865816 |
30 دی 1401 ساعت 19:02 |
30.7K بازدید |

11
دیدگاه

فکر می‌کردم بودجه ما در حد قهرمانی باشد


سرمربی تیم ذوب‌آهن می‌گوید که تیم او می‌توانست در نیمه اول دروازه پرسپولیس را باز کند.

تارتار: صادقانه بگویم زورمان به پرسپولیس نرسید

به گزارش “ورزش سه”، مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در نشست خبری پس از بازی پرسپولیس حضور یافت و در خصوص این بازی اظهارنظر کرد: “بازی همانطور که پیشبینی کردیم، بازی بسیار سختی بود و می‌دانستیم اگر غفلت کنیم، ممکن است امتیازات را از دست بدهیم و همین اتفاق افتاد. متاسفانه در یک ضربه ایستگاهی تمرکزمان را از دست دادیم و تا قبل از آن خیلی خوب تیم پرسپولیس را کنترل کردیم و حتی نیمه اول می‌توانستیم به گل برسیم و یک ضربه هم به تیرک دروازه زدیم.”

وی افزود: “می‌توانستیم نیمه اول برنده به رختکن بیاییم و در نیمه دوم هم فضاها را خوب گرفتیم و فقط ضربات ایستگاهی می‌توانست برای پرسپولیس گره‌گشا باشد. ما غفلت کردیم و گل را خوردیم. بعد از گل فکر می‌کنم انسجام ما از دست رفت. موقعیت‌های نصفه و نیمه داشتیم اما نتوانستیم پرسپولیس را متوقف کنیم.

سرمربی ذوب‌آهن در مورد این نتیجه عنوان کرد: “بچه‌ها خیلی زحمت کشیدند و مسئولیت این نتیجه با من و کادرفنی است. باید بیشتر تلاش کنیم تا امتیازات را در ادامه راه کسب کنیم.”

او درباره ضعف خط حمله ذوب‌آهن گفت: “باید بازیکنی باشد که ما بتوانیم جذب کنیم. با شرایط مالی‌ای که داریم، نمی‌توانیم خیلی هزینه کنیم. سعی کردیم در بخش هافبک‌های طراح بازیکن بخریم. مهاجم آزاد که نیست و مهاجمان واقعاً قیمت‌های نجومی دارند. در حال تلاش هستیم و اگر بتوانیم می‌خریم و اگر نه، با همین بازیکنان سپری خواهیم کرد.”

تارتار در این خصوص که چرا رابطه خوبی با بازیکنان خارجی ندارد؟ اظهار داشت: “بحث رابطه خوب نیست، بحث کیفیت است. شما اگر بخواهید بازیکن باکیفیت جذب کنید، باید برای هر بازیکن بالای 20 میلیارد هزینه کنید. ما واقعاً این توانایی را نداریم و بودجه ما بسیار محدود است و به همین دلیل به دنبال بازیکنان خارجی نمی‌رویم که کیفیت پایینی دارند.”

سرمربی ذوب‎‌آهن درخصوص بودجه حداقلی تیمش توضیح داد: “مشکل مالی نداریم، مشکل بودجه داریم. من فکر می‌کردم ذوب‌آهن تیمی است که شاید برای قهرمانی بخواهد هزینه کند و تفکر و تصور من این بود. اما واقعاً دست مسئولین بسته است و نمی‌توانند. اما این دلیل نمی‌شود که بخواهیم ببازیم. باید بهتر عمل کنیم و خود من باید بیشتر تلاش کنم و بازیکنان هم به همین شکل تا بازنده نباشیم. ما تیم خوبی هستیم و یک نیمه پابه‌پای بازیکنان پرسپولیس بازی کردیم.”

او راجع‌به نمایش تیمش بعد از گل پرسپولیس عنوان کرد: “نتوانستیم بعد از گل پرسپولیس خوب بازی کنیم و باید بیشتر در این باره کار کنیم. البته پرسپولیس تیم بسیار قدرتمندی است. بازی جلوی پرسپولیس سخت است و اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، زورمان به پرسپولیس نرسید.”

مهدی تارتار درباره غیبت تماشاگران گفت: “از زمانی که هواداران به ورزشگاه نمی‌آیند، جذاب نیست و مثل بازی دوستانه است. صدای هر مربی که بلندتر باشد، شنیده می‌شود.”منبع