تبعات احتمالی لغو اعزام آسیایی دختران هندبالیستکد خبر : 1940159 |
06 خرداد 1402 ساعت 11:06 |
47 بازدید |

0
دیدگاه

انصراف ایران شامل جریمه و محرومیت می شود؟


تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران که در دوره قبلی قهرمان آسیا شد، به مسابقات آسیایی 2023 هند اعزام نخواهد شد.

تبعات احتمالی لغو اعزام آسیایی دختران هندبالیست

به گزارش “ورزش سه” نهمین دوره مسابقات هندبال نوجوانان دختر قهرمانی آسیا در اسفندماه ۱۴۰۰ با شرکت ۵ تیم به میزبانی آلماتی قزاقستان برگزار شد و تیم ملی نوجوانان دختر ایران با کسب سه پیروزی و شکست تیم ملی سوریه در فینال توانست مقتدرانه بدون باخت عنوان قهرمانی آسیا را به خود اختصاص دهد و جواز شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان دختر جهان در سال ۲۰۲۲ به میزبانی مقدونیه شمالی را کسب کند. تیم ملی ایران در رقابت‌ های قهرمانی جهان توانست عملکرد شایسته ای را از خود به نمایش بگذارد به گونه‌ای که برای نخستین بار به جمع ۱۶ تیم پایانی رقابت های قهرمانی جهان راه پیدا کرد.

اما چندی پیش مراسم قرعه کشی دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان دختر آسیا به میزبانی کشور کویت برگزار شد و تیم ملی کشورمان در گروه A این رقابت ها با تیم‌ های کره جنوبی، ژاپن، چین، ازبکستان همگروه شد.

پس از انجام مراسم قرعه کشی و مشخص شدن حریفان دختران هندبالیست در یک اقدام عجیب از سوی مسئولین فدراسیون هندبال اعلام شد که تیم ملی نوجوانان دختر به دهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا که از تاریخ ۲۴ تیر لغایت ۲ مردادماه ۱۴۰۲ به میزبانی دهلی‌نو کشور هند برگزار می‌شود، اعزام نخواهد شد تا این تصمیم عجیب یک شوک بزرگ را به دختران نوجوانان هندبال ایران وارد کند‌. 

نایب رئیس فدراسیون هندبال بانوان پیرامون عدم حضور قهرمان دوره قبل مسابقات قهرمانی آسیا در دهمین دوره این رقابت ها عنوان کرد: “با توجه اینکه سال پر ترافیکی در اعزام تیم های ملی مختلف هندبال پیش رو داریم. به دنبال اعزام کیفی تیم ها در رده های مختلف بانوان هستیم. بنابراین حضور تیم نوجوانان در رقابت های قهرمانی آسیا در هیات رئیسه فدراسیون بررسی شد و تصمیم بر این شد که بین تیم های نوجوانان و جوانان، یک تیم به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود.”

با اینکه مباحث مالی به صورت مستقیم و غیرمستقیم دلیل اصلی لغو این اعزام از سوی مسئولان فدراسیون هندبال عنوان شده، اما شاید بتوان گفت با توجه به حضور تیم های ژاپن و کره جنوبی که در دوره قبلی به دلیل شیوع کرونا حضور نداشتند، قطعا کار برای تکرار قهرمانی این تیم هم سخت و دشوار بوده و این مهم هم می تواند دلیلی برای تصمیم مسئولان فدراسیون باشد. 

به هرحال طبق آیین نامه تخلفات و جرایم کنفدراسیون هندبال آسیا اگر کشوری بعد از برگزاری مراسم قرعه کشی از حضور در مسابقات انصراف دهد، به پرداخت جرایم سنگین و محرومیت محکوم خواهد شد. 

حالا اینکه برنامه فدراسیون هندبال برای پرداخت این جرایم و شاید رفع محرومیت و عدم پرداخت جریمه با رایزنی با کنفدراسیون آسیا چیست، هنوز مشخص نیست.منبع