ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل نفت MIS

مصدومان و غایبان:
امید عالیشاه در جمع پرسپولیسی‌ها تیم را در مسجدسلیمان به دلیل مصدومیت همراهی نکرده و شیخ دیاباته نیز با نظر کادرفنی شرایط بدنی لازم برای همراهی تیم را نداشته. فرشاد فرجی با پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت به لیست تیم بازگشته و در سمت مقابل نیز با اعلام رضا مهاجری، این تیم غایب و مصدومی در اردوی خود ندارد.


کد خبر : 1842939 |
19 شهریور 1401 ساعت 11:07 |
437 بازدید |

0
دیدگاه

یحیی به دنبال تداوم صدرنشینی مقابل شگفتی‌ساز

دیدار دو تیم نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس از ساعت 20 با قضاوت سیدرضا مهدوی و کمک حمیدرضا افشون و علیرضا مرادی برگزار خواهد شد و امیر ایار به عنوان داور چهارم تیم قضاوت کننده را همراهی خواهد کرد.منبع

در خط میانی نیز باید احتمالا منتظر شکل گیری زوج میلاد سرلک در کنار سینا اسدبیگی بود. هافبک دفاعی جوان این فصل پرسپولیس که با نقل و انتقالاتی پر سر و صدا از ذوب آهن به این تیم پیوسته، در مدت کوتاهی که فرصت داشته، به خوبی توانسته انتظارات را برآورده کند و رقیبی سرسخت برای کمال کامیابی نیا لقب گرفته است. با این حال باید دید در نهایت یحیی برای این بازی از کدام بازیکن در خط میانی برای مهار حریف سود خواهد برد.

ستاره دو تیم:
در پرسپولیس این فصل تمامی بازیکنان عملکردی قابل توجه از خود در راستای هدف تیم به جا گذاشته‌اند. بیرانوند تاکنون دروازه‌اش در شرایط بازی باز نشده و دانیال اسماعیلی‌فر نیز در بازی قبلی با دو پاس گل به روزهای اوج خود رسید و سعید صادقی نیز چهره برتر این تیم با دو گل زده لقب گرفت. لوکادیا نیز در دومین بازی فیکس خود، دومین گل را به نامش کرد و سرلک نیز در میانه میدان توانسته عملکردی قابل قبول از خود به جا بگذارد.

یورگن لوکادیا مهاجم هلندی پرسپولیس برخلاف آنچه که پیش بینی می‌شد برای آمادگی نیازمند فرصت بیشتری باشد، با دو گل زده طی دو هفته اخیر، خطرناک‌ترین مهره پرسپولیس لقب گرفته است. تکنیک گلزنی او و سود بردن از موقعیت و فضا و در کنار ضربات تمام کننده، او را به مهره گمشده یحیی گل محمدی تبدیل کرده و باید دید برای سومین حضور فیکس خود اینبار در مسجدسلیمان چه برنامه ای برای گلزنی در ذهن خواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، یحیی گل‌محمدی با در اختیار داشتن تیمی کامل از حیث دفاعی و تهاجمی راهی مسجدسلیمان شده تا برابر نفت تحت هدایت رضا مهاجری قرار گیرد. تیمی که برخلاف فصول گذشته نه تنها استارتی ضعیف نداشته و در جمع مدعیان سقوط قرار نگرفته که حتی بالانشینی جدول را نیز تجربه می‌کند و می‌تواند پیش از تعطیلی لیگ با کسب یک نتیجه غیرقابل پیش‌بینی، جایگاه بهتری نیز از آن خود کند.

با بازگشت فرشاد فرجی از مصدومیت، باید دید تکلیف زوج خط دفاعی پرسپولیس چه خواهد شد. طی دو دیدار قبلی پورعلی گنجی و گولسیانی در قلب دفاعی به کار گرفته شدند و عملکرد قابل قبولی از خود به جا گذاشتند. دانیال اسماعیلی فر نیز در سمت راست اعتمادبنفس خود را کاملا به دست آورده و در بازی قبلی دو پاس گل به نام خود کرد. در سمت چپ نیز علی نعمتی با دور شدن از پست فصل گذشته، به عنوان مدافع چپ توانسته انتظارات را کاملا برآورده کند.

تقابل:
پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان در 10 تقابلی که داشته‌اند 4 بار با پیروزی سرخپوشان تهرانی همراه بوده و 5 تساوی و یک شکست نیز در کارنامه این تیم دیده می‌شود. 
پرسپولیس سه تقابل قبلی خود را مقابل نفت مسجدسلیمان با برتری به کار پایان داده است. طی این سه بازی رضا اسدی با دو گل، مهدی عبدی، وحید امیری و مهدی ترابی نیز با یک گل زده برترین گلزنان پرسپولیس محسوب می‌شدند که اسدی تیم را ترک کرده و امیری نیز مصدوم است. بهترین برد پرسپولیس با تکرار پیروزی 2-1 مقابل این حریف رقم خورده و مسجدسلیمانی‌ها نیز در تنها پیروزی خود موفق شدند پرسپولیس را در آزادی با یک گل شکست دهند.


پرسپولیس با صدرنشینی وارد هفته ششم خواهد شد و به دیدار تیمی می‌رود که برخلاف فصول گذشته غیرمنتظره و می‌توان گفت شگفتی‌ساز تا به اینجا ظاهر شده است.

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل نفت MIS

مسجدسلیمانی‌ها طی سه بازی خانگی این فصل خود به یک برد، یک تساوی و یک شکست رسیدند و پرسپولیس نیز در سه بازی خارج از خانه، دو برد و یک تساوی کسب کرده است.

وضعیت:
پرسپولیس بعد از چهار هفته مقاومت و 442 دقیقه کلین شیت، در نهایت هفته گذشته دروازه تیمش مقابل تیم هوادار باز شد. آنها اکنون صدرنشین لیگ هستند و برای تداوم این اتفاق تا پیش از تعطیلی لیگ، نیازمند کسب حداقل یک تساوی در مسجدسلیمان هستند. 
نفت مسجدسلیمان نیز با هشت امتیاز جایگاه پنجم جدول را از آن خود کرده و تنها یک باخت در کارنامه خود می‌بیند. آنها هفته گذشته در شرایطی دربی نفتی را به سود خود خاتمه دادند که بعد از 34 هفته موفق شدند یک بازی را بعد از اینکه عقب افتادند، به سود خود خاتمه دهند.

مثلث تهاجمی خطرناک پرسپولیس با حضور سعید صادقی، مهدی ترابی و سروش رفیعی اینبار قلب دفاعی نفت مسجدسلیمان را نشانه خواهد گرفت. پرسپولیس تا اینجای فصل توانسته 6 بار به دروازه رقبا برسد و باید دید هفته ششم را با چه آماری خاتمه خواهد داد.

حضور بیرانوند در ترکیب اصلی پرسپولیس برابر نفت مسجدسلیمان قابل پیش‌بینی خواهد بود. گلر ملی‌پوش پرسپولیس در بازگشت دوباره به لیگ تا این لحظه دروازه‌اش در جریان بازی گشوده نشده و باید دید برابر نفت مسجدسلیمان که تا هفته پنجم 6 بار موفق به جشن گل شده، چه عملکردی خواهد داشت.

ترکیب احتمالی پرسپولیس:
یحیی گل‌‎محمدی بعید است نسبت به بازی قبلی که تیمش به برتری سه گله مقابل هوادار در استادیوم دستگردی دست یافت، تغییرات چندانی را در تیم خود شکل دهد. مصدومیت امید عالیشاه احتمالا اصلی‌ترین تغییر را در تیم شکل خواهد داد. کاپیتان اول پرسپولیس که در بازی قبلی دچار آسیب دیدگی شده بود، سینا اسدبیگی را جانشین خود دید. باید دید در بازی امروز نیز یحیی از زوج اسدبیگی و سرلک در خط میانی سود خواهد برد تا صادقی، ترابی و رفیعی با آزادی عمل لازم ضمن بازیسازی، به عنوان زوج لوکادیا کار را دنبال کنند یا تصمیم دیگری خواهد داشت.