تصمیم نهایی فیفا درباره شکایت جنجالی

اما کمیته تجدیدنظر فیفا امروز شکایت شیلی را بار دیگر رد کرد و گفت اکوادور در جام جهانی قطر حضور خواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، فدراسیون فوتبال شیلی در ماه‌های اخیر تلاش زیادی کرد تا فیفا را متقاعد کند تیم ملی اکوادور باید به دلیل نقض قوانین و استفاده از یک بازیکن غیرمجاز از جام جهانی 2022 حذف شود. شیلی امیدوار بود با حذف اکوادور، خودشان به عنوان تیم بعدی در رده‌بندی رقابتهای انتخابی جام جهانی آمریکای جنوبی به تیمهای حاضر در جام جهانی اضافه شوند.

اما امروز آخرین حکم فیفا درباره این پرونده صادر شد تا امیدهای شیلی ناامید شود. شیلی در روزهای گذشته برای جلسه تجدیدنظر پرونده که امروز برگزار شد مدارکی جدید به فیفا ارسال کرده بود. فدراسیون فوتبال شیلی معتقد بود با مدارک جدیدی که بدست آورده ثابت می‌کند بایرون کاستیو، بازیکن اکوادور، در اصل متولد کلمبیا است و با جعل مدرک به عنوان فوتبالیستی اکوادوری بازی کرده است.

به این ترتیب ترکیب تیمهای حاضر در جام جهانی دست نخورده باقی ماند و تیم ملی اکوادور روز 20 نوامبر در بازی افتتاحیه تورنمنت به مصاف قطر خواهد رفت.

فیفا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:” کمیته تجدیدنظر فیفا با بررسی مدارک ارسال شده از سوی دو طرف دعوا در جلسه‌ای حکم داد که شکایت علیه فدراسیون فوتبال اکوادور رد شده و تیم ملی این کشور در جام جهانی 2022 حضور خواهد داشت. بر اساس مدارک موجود مشخص است که بازیکن مورد اشاره بر اساس ماده پنج قوانین مرتبط فیفا دارای ملیت اکوادوری است”.


فیفا تصمیم نهایی خود را درباره شکایت شیلی علیه اکوادور و درخواست حذف این تیم از جام جهانی قطر اعلام کرد.

تصمیم نهایی فیفا درباره شکایت جنجالی

شیلی اعلام کرد مدارکی شامل گواهی ولادت بایرون کاستیو در کلمبیا و همچنین فایل صوتی اعترافات او در کشور اکوادور را به فیفا ارسال کرده است.


کد خبر : 1844010 |
25 شهریور 1401 ساعت 20:57 |
63.6K بازدید |

1
دیدگاه

جام جهانی با همان سی و دو تیم

بعد از حکم امروز فیفا روند رسیدگی در این سازمان برای شیلی به پایان رسید و این کشور دیگر نمی‌تواند از فیفا درخواست تجدیدنظر جدیدی داشته باشد. اما فدراسیون فوتبال این کشور همچنان این حق را دارا است که پرونده را به دادگاه عالی ورزش ارجاع بدهد. این در حالی است که تا شروع جام جهانی چیزی نزدیک به 9 هفته باقی مانده است.منبع