تقی‌پور: مادرم تو را نفرین کرد و من هم نمی‌بخشمت


کد خبر : 1866168 |
02 بهمن 1401 ساعت 15:40 |
1K بازدید |

0
دیدگاه

مخالف قلعه‌نویی بودند و تهمت تبانی زدند؛

تقی‌پور سپس عنوان کرد: من تبانی کردم؟ من در هر باشگاهی که بودم، با تمام وجود فوتبال بازی کردم. هیچوقت آدم ذات خود را به خاطر پول و تیم نمی‌فروشد. من زمانی که به استقلال آمدم، بازیکن ملی این مملکت بودم و بازیکن متوسطی نبودم. یک‌سری از آدم‌ها شیطنت کردند که واقعا متاسفم؛ من اسم آن شخص را هم بردم و به خودش هم زنگ زدم و در روز تاسوعا عاشورا او را قسم دادم.

به گزارش ورزش سه، فینال جام حذفی در فصل ۱۳۸۶-۸۷ در شرایطی بین پگاه گیلان و استقلال برگزار شد که در بازی رفت پگاه موفق شد با یک گل آبی‌پوشان را شکست بدهد اما در دیدار برگشت، شاگردان امیر قلعه‌نویی با سه گل مقابل حریف گیلانی خود پیروز شدند و به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست یافتند.

مدافع سابق استقلال در واکنش به این سوال که آیا آن فرد، یک فوتبالیست بوده است، گفت: مربی بود. اینها مخالف امیر قلعه‌نویی بودند. من به خودش هم گفتم که هیچوقت نمی‌بخشمت، مادرم نفرینت کرد و من هم از ته قلبم نفرینت می‌کنم، چون بازیکنی بودم که با تمام وجود فوتبال بازی می‌کردم و با این کار شما، مردم اواخر فوتبالم، من را این عنوان صدا می‌زدند. من برای آنها متاسفم.

تقی‌پور که امروز در یک مسابقه خیرخواهانه به نفع کودکان سرطانی حاضر شده بود، در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران حاضر شد و زمانی که از او درباره ماجرای تبانی سوال شد، در پاسخ گفت: من طوری فوتبال بازی می‌کردم که آقای تاج که مدیرعامل باشگاه ذوب آهن بودند، هر وقت من را می‌دید می‌گفت پولی که می‌گیری حلالت باشد. من هیچوقت از خودم دفاع نکردم اما در بازی رفت استقلال و پگاه، کارشناس ما دکتر ذوالفقارنسب بود و در دور برگشت آقای محصص؛ چطور آدمی که تبانی می‌کند، هم در بازی رفت و هم در برگشت، بهترین بازیکن زمین می‌شود؟ من فقط همین جواب را می‌دهم. مگر می‌شود آدم به گفته کارشناسان، هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت بهترین بازیکن زمین باشد اما به گفته دیگران تبانی کرده باشد؟

او ادامه داد: برخی آدم‌ها شیطنت‌ کردند. امیر قلعه‌نویی یک مربی بزرگ و پرافتخارترین مربی ایران است. برخی آدم‌ها برای اینکه دیگران را تخریب کنند، چنین انگ‌هایی را می‌چسبانند؛ در صورتی که همه چی مشخص است. می‌گویند امیر قلعه‌نویی تبانی کرد، ابراهیم تقی‌پور تبانی کرد؛ چرا نتوانستند یک‌بار ثابت کنند؟ چرا نتوانستند حتی برای یک بازی امیر قلعه‌نویی را محروم کنند؟

استقلال در شرایطی در دیدار برگشت پیروز شد که ابراهیم تقی‌پور، عملکرد خوبی در این دیدار نداشت تا پیوستن او به جمع آبی‌پوشان در فصل بعد، باعث شکل‌گیری شایعه تبانی او با استقلال شود که البته این تنها یک تهمت و شایعه نادرست بود.


ابراهیم تقی‌پور، مدافع سابق پگاه گیلان و استقلال، به شایعه تبانی او در فینال جام حذفی ۸۶-۸۷ واکنش نشان داد.

تقی‌پور: مادرم تو را نفرین کرد و من هم نمی‌بخشمت

وی در پایان گفت: آنها باید سعی کنند که خودشان را به امیر قلعه‌نویی برسانند، نه اینکه او را کوچک کنند. امثال امیر قلعه‌نویی، یحیی گل‌محمدی، مهدی تارتار و مجتبی حسینی مربیان ایرانی هستند که خیلی پاک، مربیگری می‌کنند؛ اینها اگر موفق می‌شوند به این خاطر است که زحمت زیادی می‌کشند. نباید بخاطر برخی حرف‌ها، کارهایشان را کوچک جلوه بدهند.منبع