تمامی پیش بینی ها به نفع قطرکد خبر : 1854415 |
29 آبان 1401 ساعت 10:29 |
912 بازدید |

0
دیدگاه

آمار و ارقام شگفت انگیز – بیست و دو نکته درخصوص جام بیست و دوم


در کمتر از چند ساعت دیگر سوت آغاز جام جهانی 2022 با بازی بین دو تیم قطر، میزبان رقابت ها و اکوادور به صدا درخواهد آمد.

تمامی پیش بینی ها به نفع قطر

به گزارش ورزش سه ، قطری های میزبان که اولین حضور خود را در جام جهانی تجربه می کنند درحالی به مصاف اکوادور می روند که بسیاری از کارشناسان شانس زیادی برای این تیم جهت حضور در مراحل پایانی رقابت ها قائل نیستند و به زعم کارشناسان، آنها در خوشبینانه ترین حالت نهایتا تا مرحله یک هشتم نهایی حضور خواهند داشت. به مناسبت اولین بازی قطر بعنوان میزبان در این جام، در این مقاله سعی داریم به این بپردازیم که چه نکات و آمار جالبی درخصوص عملکرد تیم های میزبان در اولین بازی آنها در جام جهانی که میزبانی آن را برعهده داشته اند، پیدا می شود. برای انجام اینکار، بررسی کردیم که در هرجام جهانی، تیم میزبان در بازی اول با چه تیمی بازی کرده و چه نتیجه ای را کسب کرده و همچنین میزان پیشروی تیم میزبان را در آن جام جهانی و جام جهانی بعدی مورد بررسی قرار دادیم که همه را می توانید در جداول انتهای این مقاله ملاحظه بفرمایید. درتنها به 22 نکته جالب دراین خصوص رسیدیم، که این 22 نکته عبارتند از:
1. از بیست و یک دوره جام جهانی که تابحال برگزار شده اند، در 8 دوره میزبان رقابت ها در دوره بعدی جام جهانی حضور نداشته، اتفاقی که البته بعید است حداقل برای کشور قطر باتوجه به سرمایه گذاری های زیادی که برای فوتبالش انجام می دهد در جام جهانی 48 تیمی 2026 اتفاق بیفتد. 
2. در تمامی ادوار جام جهانی هیچ کدام از تیم های میزبان در بازی اول خود نباخته اند و از 22 بازی اولی که تیم های میزبان داشته اند (با احتساب میزبانی مشترک کره جنوبی و ژاپن در جام جهانی 2022)، تیم های میزبان در 6 بازی اول خود مساوی کرده اند و در 16 بازی نیز موفق به برد شده اند که تمامی نتایج گذشته، حکایت از پیروزی قطری ها یا حداقل نباختن آنها در بازی اول مقابل اکوادور دارد. 
3. مکزیک و بلژیک هرکدام با سه مرتبه رویارویی، تکراری ترین حریف تیم های میزبان جام جهانی در بازی اول بوده اند. 
4. تیم ملی عربستان در جام جهانی 2018، بعنوان اولین حریف آسیایی تیم های میزبان در بازی اول به مصاف روسیه رفت که آن بازی با نتیجه پرگل 5 بر صفر به نفع روسیه به پایان رسید. 
5. آفریقای جنوبی در سال 1998 در بازی اول خود به مصاف فرانسه میزبان رفت تا اولین و تنها تیم آفریقایی لقب بگیرد که در بازی اول به مصاف تیم میزبان جام جهانی رفته است.
6. تیم های اروپایی با 11 رویارویی بیشترین رویایی را میزبان های جام جهانی در بازی اول داشته اند و پس از آنها، تیم های منطقه کونکاکاف با 6 رویارویی (3 بار مکزیک، 1 بار آمریکا، 1 بار کاستاریکا، 1 بار هوندوراس) قرار دارند.
7. تقریبا همه بخش های مختلف جهان حداقل یکبار در اولین بازی تیم های میزبان جام جهانی به مصاف آنها رفته اند و تنها منطقه اقیانوسیه تابحال در بازی اول نماینده ای در برابر میزبان ها نداشته است.
8. پرگل ترین بازی های اول تیم های میزبان در جام جهانی، بازی 7 بر 1 ایتالیا در برابر آمریکا در جام جهانی 1934 ایتالیا بود که درنهایت هم تیم ایتالیا به قهرمانی آن جام رسید. 
9. بازی آلمان در مقابل کاستاریکا در جام جهانی 2006 دومین بازی پرگل (ازمیان بازی های اول تیم های میزبان) بود که ژرمن ها توانستند با نتیجه 4 بر 2 از سد کاستاریکا بگذرند. 
10. از آنطرف، کم گل ترین بازی های اول تیم های میزبان، مربوط به بازی های بین مکزیک و اتحاد جماهیر شوروی (1970) و همچنین انگلیس و اروگوئه (1966) بوده که با نتیجه تساوی بدون گل به اتمام رسیده اند. 
11. تیم های منطقه آمریکای جنوبی هرموقع در بازی اول به مصاف میزبان رفته اند، آن بازی بیش از یک گل نداشته است. اگر بخواهیم نتایج گذشته را درنظر بگیریم، به احتمال زیاد بازی قطر و اکوادور نیز پرگل نخواهد بود.
12. تابحال در هیچ دوره ای از جام جهانی، تیم میزبان دوره قبل در بازی اول به مصاف تیم میزبان دوره جدید نرفته است.
13. تیم های آسیایی در بازی های اول خود بعنوان میزبان در جام جهانی به مصاف تیم های اروپایی (بلژیک و لهستان) رفته بودند و اکوادور اولین حریف تیم های آسیایی که متعلق به قاره ای غیر از قاره سبز می باشد.
14. ایتالیا تنها میزبان جام جهانی است که هم در دوره میزبانیش (1934) و هم در دوره بعدی (1938) به قهرمانی جام جهانی رسیده است. همچنین، ایتالیا در جام جهانی 1990 که میزبان بود به عنوان سومی رسید و در جام جهانی 1994 هم توانست به عنوان نایب قهرمانی برسد. درواقع ایتالیا را می توان باثبات ترین میزبان جام جهانی نامید.
15. هرگاه یک تیم از منطقه آمریکای جنوبی در بازی اول به مصاف تیم میزبان رفته، تیم میزبان به مقام قهرمانی جام جهانی رسیده است. اتفاقی که بسیار بعید است در خصوص قطر هم رخ بدهد.
16. ژاپن با حضور در مرحله یک هشتم نهایی و کره جنوبی با کسب عنوان چهارمی در جام جهانی 2002، دو میزبان آسیایی بودند که حداقل دستاورد آنها صعود از مرحله گروهی بوده است. اگر بخواهیم برمبنای آمار گذشته پیش بینی کنیم، به احتمال زیاد قطر از گروه خود صعود خواهد کرد.
17 تنها در چهار جام جهانی 1930، 1938، 1954 و 1990 تیم میزبان با تیمی که در اولین بازی به مصاف آن رفته، هم قاره بوده است.
18. اروگوئه تنها میزبانی است که به قهرمانی جام جهانی رسیده اما در دوره بعدی جام جهانی حضور نداشته است.
19. هرگاه هرتیمی از آمریکای جنوبی میزبان جام جهانی بوده (برزیل، آرژانتین، شیلی و اروگوئه)، آن تیم حداقل به مرحله نیمه نهایی صعود کرده است.
20. آفریقای جنوبی تنها میزبانی در جام جهانی بوده که نتوانسته از مرحله گروهی صعود کند و به دور بعدی رقابت ها راه یابد.
21. تیم های منطقه آمریکا فقط یکبار در زمانی که تیمی از اروپا میزبان جام جهانی بوده (1958 سوئد)، به قهرمانی رسیده اند و سایر قهرمانی های آنها برای وقتی بوده که تیمی غیر از قاره سبز میزبان جام جهانی بوده است.
22. بیشترین باخت به تیم میزبان جام جهانی (در اولین بازی) را تیم های اروپایی با 8 مرتبه شکست داشته اند.

2018-2002

1998-1978

1974-1958

1954-1930

سروش دهقان سلماسیمنبع