تیم منتخب هفته بیست و چهارم لیگ برتر

یک گل زیبا و تماشایی از حسین صادقی. گلی که می تواند یکی از گل های زیبای این فصل لیگ برتر باشد. گلی که موجب شد، هوادار به سه امتیاز ارزشمند در بازی با ملوان دست یابد و دست پر به تهران برگردد. این پیروزی ارزشمند از آنجایی که تیم های نزدیک به هوادار در بازی های این هفته شکست خوردند، موجب حضور این تیم در رده نهم جدول شد. حالا هوادار می تواند به حضور در نیمه بالای جدول فکر کند. 

در همه تیم ها وقتی وینگر ها گل می زنند، تیم اتفاقات خوبی را تجربه می کند. گل گهر برای ادامه سیر صعودی خود به تکرار گل ها از سوی محمد رضا حسینی نیازمند است. گلی که اصلا عیب ندارد، روی خلاقیت بازیکن به ثمر می رسد. 

1808145

سجاد دانایی (تراکتور)

بگذریم؛ بازی های این هفته با گل های زیبا و البته جنجالی همراه بود. گل سپاهان به صنعت نفت، گل پرسپولیس به مس رفسنجان. بدون هیچ قضاوتی درستی و نادرستی این گل ها را به کارشناسان داوری واگذار می کنیم. توام با گل های جنجالی گل های دیدنی هم کم نداشتیم. گل سعید صادقی به تیم ملوان، گل محمد رضا حسینی و محمد رضا خدا بنده لو به نساجی و… این هفته اولین حضور سعید الهویی روی نمیکت گل گهر به عنوان سرمربی بود که با یک اتفاق خوب همراه شد. خبر دیگر اینکه امیر قلعه نویی در قائمشهر و در بازی نساجی – گل گهر دیده نشد. این یک تصمیم خوب بود، به این خاطر که او گل گهر را 23 هفته دیده بود و از سویی هیچ بازیکنی هم از نساجی به اردوی تیم ملی دعوت نشده بود و تماشای این بازی ضرروتی نداشت و این شائبه را ایجاد می کرد، امیر قلعه نویی هنوز همراه گل گهر است. با این توضیحات می رویم به سراغ تیم منتخب هفته 24 لیگ برتر: 

در لحظاتی که تیم نساجی برای زدن گل مساوی به گل گهر تلاش می کرد، ضربه تماشایی محمد خدا بنده لو از پشت محوطه جریمه اندوخته های تیم گل گهر را به 2 گل رساند. اگر محمد خدا بنده لو این گل را نمی زد، گل مهرداد عبدی از روی نقطه پنالتی می توانست بازی را به تساوی بکشاند. 

سعید صادقی در شبی که یحیی گل‌محمدی یکی از پر ریسک‌ترین و تهاجمی‌ترین خطوط میانی خود را با حضور توام سروش رفیعی، سعید صادقی و مهدی ترابی در ترکیب قرار داده بود تا ضمن غافلگیری تیم حریف، هواداران این تیم نیز با شوق ویژه در انتظار نمایش آنها باشند، توانست بارها در همکاری با دانیال اسماعیلی فر در سمت راست به دنبال ایجاد موقعیت برای تیمش باشد و روز پرفشاری را برای سمت چپ حریف شکل داد. هافبک تکنیکی سرخ‌ها در چند مرحله به دنبال ایجاد موقعیت برای خط حمله تیمش بود که فاز دفاعی مس به خوبی توانست مانع از کامیابی او شود. صادقی چند بار هم پشت محوطه جریمه رفسنجانی‌ها اقدام به شوتزنی داشت که باز راه به جایی نبرد. با این حال بعد از چند هفته دوری از ترکیب و بازگشت از مصدومیت، او با تحرک ویژه خود شب خوبی را به نام خود کرد. 

1736923

محمد عباس زاده با دو گلی که در بازی نفت مسجد سلیمان به ثمر رساند 10 گله شد و حالا به تنهایی در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار دارد. مهاجمی که این فصل چند بازی تراکتور را به خاطر مصدومیت و شاید هم به خاطر نگاه فنی خمس از دست داد. 

دروازه بان اتریشی این فصل اگر چه فولاد امتیازات زیادی را از دست داده است، اما روزهای خوب در چارچوب دروازه فولاد کم نداشته است. دروازه بانی که با پا خوب بازی می کند و همیشه سیوهایش بیشتر از گل هایی بوده که خورده است. 

مهدی قایدی (استقلال)

محمد خدابنده‌لو (گل‌گهر)

* هافبک ها

وحید محمد زاده این فصل جدا از بازی های خوب خود در خط دفاعی تیم آلومینیوم اراک زننده گل های حساسی برای این تیم بوده است. مدافعی که حالا می شود از او انتظار گلزنی هم داشت. به خصوص در روزهایی که توپ مهاجمان تبدیل به گل نمی شود. 

1749970

محمد رضا حسینی بعد از جدایی از سپاهان در حال تجربه اتفاقات خوب در ترکیب تیم گل گهر است. اگر شکست سنگین در برابر تیم سپاهان را کنار بگذاریم، محمد رضا حسینی روزهای خوبی را در ترکیب تیم گل گهر تجربه کرده است که یکی از این روزهای خوب در مصاف با نساجی در استادیوم شهید وطنی بود. گل زیبای محمد رضا حسینی در این بازی در نهایت منجر به پیروزی دو بر یک گل گهر شد. گل گهر با این پیروزی ضمن تثبیت جایگاه خود در رده چهارم جدول فاصله خوبی با تیم تراکتور ایجاد کرد و حالا می تواند برای صعود به رده سوم جدول برنامه ریزی کند. 

* مهاجمان

محمد محبی (استقلال)

مهدی قایدی در ادامه مسیر به اردوی تیم ملی دعوت می شود یا نه؟ انتخاب با امیر قلعه نویی است. اما قابل کتمان نیست مهدی قایدی در ترکیب استقلال یک بازیکن کنترل ناشدنی نیست. بازیکنی که حتی تحسین سرمربی تیم حریف از خود می شود. مهدی قایدی به طور حتم با ادامه این روند پایان خوبی برای خود و استقلال رقم خواهد زد. آنهم در فصلی که به نظر می رسد استقلال از آسیا حذف شده است. 

 * دروازه‌بان

روزی که محمد قنبری در ترکیب تراکتور می درخشد و خوب بازی می کند دور از تصور است تراکتور پیروزی شیرین را تجربه نکند. این بار محمد قنبری در نقش ریکاردو آلوز ظاهر شد و پاس گل های خوبی به به محمد عباس زاده داد و مسبب دو گل در این بازی بود.

سجاد دانایی که در سمت راست خط دفاعی تیم تراکتور به میدان می آید، بعد از تجربیات خوبی که از بازی در تیم هوادار و در ادامه ذوب آهن به دست آورد، حالا در تیم تبریزی بازی های پخته تری را از خود به نمایش می گذارد. او در جریان بازی با نفت مسجد سلیمان بارها و بارها موجب ایجاد حمله از سمت راست شد و در نهایت به همراه تیمش یک پیروزی ارزشمند را جشن گرفت. 

این دروازه بان در بازی با پیکان هم سیوهای خوبی داشت. به خصوص پیش از گل دوم تیم فولاد که پیکان برای به تساوی کشاندن بازی تلاش می کرد. او توپ های خوبی از مهاجمان پیکان گرفت تا در ادامه فولاد گل دوم را به ثمر برساند و در خانه حریف به یک پیروزی ارزشمند برسد. فولاد با این پیروزی یک بار دیگر به روند پیروزی برگشت و می تواند در هفته های پایانی با تکرار این پیروزی ها دست کم پایان خوبی برای خود در این فصل از بازی ها رقم بزند. 

1831756

* مدافعان

سعید صادقی (پرسپولیس)

محمد محبی بعد از دو بازی خوب برای تیم ملی در اولین بازگشت برای استقلال هم چهره برتر میدان بود. او در مصاف با ذوب آهن با وجود تلاش زیادی که داشت، نتوانست دروازه تیم حریف را باز کند اما دو پاس گل داد. پاس گل اول او به مهدی قایدی رسید و ضربه نرم این بازیکن به کنج دروازه حبیب فر عباسی رفت و استقلال یک بر صفر پیش افتاد. در نیمه دوم محمد محبی روی پاس مهدی قایدی وارد محوطه جریمه ذوب آهن شد و پنالتی گرفت تا کوین یامگا اندوخته های تیم استقلال را در روزهای بحرانی به2 گل برساند. این استقلال اگر قهرمان هم نشود، باید گفت یکی از تیم های خوب و فنی بازی ها بشمار می رود. تیمی که به لطف بازی های خوب مردان تهاجمی اش در دور برگشت با 20 گل زده در 9 بازی معدل گل زده اش در هر بازی بیش از 2 است و این یک رکورد خوب بشمار می رود. 

1837370

آلومینیوم بعد از گل زودهنگامی که از مس کرمان از روی نقطه پنالتی دریافت کرد، حملات متعددی برای باز کردن دروازه مس داشت اما ضربات یا در چارچوب نبود یا اینکه دروازه بان تیم مس آنها را مهار می کرد. تا اینکه وحید محمد زاده مدافع تیم آلومینیوم پیش روی کرد و روی پاس زاپاتا با ضربه سر دروازه تیم مس کرمان را گشود. این گل باز هم از شکست تیم آلومینیوم در دور برگشت بازی ها جلوگیری کرد و موجب شد تا تیم مهدی رحمتی با امتیاز میدان را ترک کند.

برای مهدی قایدی تفاوتی نمی کند به تیم ملی دعوت شود یا نه. او به هر صورت سعی می کند در ترکیب استقلال نمایش خوبی داشته باشد. به نظر عاشق ریکاردو ساپینتو و تیمی که ساخته است و می خواهد در این تیم زحمات بچه ها را منجر به گل کند. مهدی قایدی در بازی با ذوب آهن گل اول را روی پاس محمد محبی زد و در ادامه پاس منجر به پنالتی به روی محمد محبی از سوی او صادر شد. 

* وینگرها

محمدرضا حسینی (گل‌گهر)

محمد عباس زاده شاید در خط حمله زیاد ندود اما توپ در موقعیت خوبی نصیب او شود ضربه اش به سمت چارچوب حرف ندارد و کمتر موقعیتی است که آنرا تبدیل به گل نکند و این  عدم دوندگی او را جبران می کند. شاید اگر محمد عباس زاده بیشتر در ترکیب تراکتور بازی می کرد، شمار گل هایش بیشتر می شد. البته اولین مهاجمی که تعداد گل هایش را دور رقمی کرد، در 6 هفته پایانی می تواند شمار گل های خود را بیشتر کند. به خصوص در مصاف با تیم هایی که برای قهرمانی در لیگ برتر می جنگند.

1837282منبع

محمد عباسزاده (تراکتور)

محمد قنبری (تراکتور)

سجاد دانایی به سبب سرعت خوبی که دارد، به خوبی توانسته نگاه خمس را به سمت خود جالب کند و در ادامه مسیر به دنبال تجربه اتفاقات جالب تری خواهد بود. آنها این فصل شانس قهرمانی در لیگ برتر را از دست داده اند اما با نگاه خمس و فوتبالی که تراکتور بازی می کند، به طور حتم این تیم فصل آتی یکی از مدعیان قهرمانی خواهد بود و در این بین بازیکنانی چون سجاد دانایی می توانند در فاز تهاجمی اثر گذار باشند. 

1754129

جالب اینجاست در هفته بیست و چهارم بازی های گل های زیبا در پیروزی تیم ها تاثیر گذار بود. چه خوب تعداد شوت هایی که تیم ها در لیگ برتر می زنند، زیاد شده و این نشان می دهد، شوت ها موجب خلق گل های زیبا در لیگ برتر و از همه مهمتر سه امتیازهای جذاب می شود.  

1837060

وحید محمدزاده (آلومینیوم)

به گزارش “ورزش سه”، مهمترین اتفاق هفته جدا از این پیروزی ها حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا است. البته این خبر هنوز به طوررسمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام نشد اما همه به خوبی می دانیم 31 مارس آخرین فرصت استقلال و همه تیم های بدهکار برای تسویه حساب با طلب کاران و بارگذاری مدارک تسویه حساب در سایت AFC بود و استقلال این فرصت را از دست داد. گلایه از مدیریت باشگاه استقلال از سکوها به میکسدزون کشیده شد و بازیکنان استقلال هر آنچه دل تنگشان خواست علیه مدیر عامل گفتند! حیف از تیمی که معدل گل زده اش در بازی های دور برگشت 2.22 است، به خاطر بدهی مالی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم می شود. آنهم در فصلی که قرار است بازی ها به صورت رفت و برگشت و با حضور تماشاگر برگزار شود. 

 1837353

کریستوفر کنت (فولاد)

محمد خدا بنده لو که بعد از درخشش در ترکیب ذوب آهن پیراهن تیم گل گهر را برتن کرده است حالا به خوبی متوجه شده در پست هافبک دفاعی تنها وظیفه اش توپ گیری و تدارک حمله نیست و می بایست در منطقه پشتیبانی به خوبی حمایت گر حمله های تیمش باشد و در مواقع لزوم خود در موقعیت گل قرار بگیرد و گل بزند. هیچ محدودیتی برای هافبک دفاعی و حتی مدافع برای گلزنی وجود ندارد و این ها هم می توانند با گل هایی که می زنند، مسبب پیروزی تیمشان باشند. 

1837486

پیروزی 5-1 تراکتور در برابر نفت مسجد سلیمان بدین معنی است که بازی های خوب تراکتور در لیگ برتر با هدایت خمس به اتمام نرسیده و باز هم می توانیم از این تیم بازی های خوب ببینیم. تراکتور دیگر شانس قهرمانی در لیگ برتر ندارد اما می تواند با این سیر پایان جذاب در این فصل از بازی ها داشته باشد و دست کم لیگ برتر را با عنوانی بهتر از پنجمی به پایان ببرد. آنهم با بازیکنانی چون محمد قنبری که عطش آنها برای خلق موقعیت گل یا گلزنی سیری ناپذیر است. 

1831269

حسین صادقی (هوادار)