حذف یک ستاره مهم از مرد سال آفریقا!

حذف ریاض محرز، ستاره الجزایری الاهلی جده، از لیست برترین بازیکنان آفریقایی، جنجال زیادی به پا کرد، به ویژه اینکه او در تیم سابقش، منچسترسیتی، سه‌گانه تاریخی لیگ قهرمانان، لیگ برتر و اتحادیه فوتبال انگلیس را به دست آورده بود.

ریاض محرز در فصل گذشته با پیراهن منچسترسیتی در 47 بازی در تمامی رقابت‌ها شرکت کرد که در این مدت 15 گل به ثمر رساند و 13 پاس گل داد و علاوه بر این سه‌گانه‌ای تاریخی کسب کرد.

1917632

صلاح در شرایطی در لیست نهایی نامزدهای بهترین بازیکنان قرار دارد که در سال 2023 هیچ عنوانی را با لیورپول یا تیم ملی مصر کسب نکرد. البته او در 51 مسابقه در تورنمنت‌‌های مختلف شرکت کرد و 30 گل زد و 16 پاس گل داد.

به گزارش “ورزش سه”، محمد صلاح، وینگر مصری لیورپول، اشرف حکیمی، مدافع مراکشی پاری سن ژرمن و ویکتور اوسیمن، مهاجم نیجریه‌ای ناپولی، امسال برای کسب عنوان بهترین بازیکن سال آفریقا با هم رقابت خواهند کرد.

محرز پس از حذف نام خود از فهرست نهایی برترین‌های آسیا با انتشار کلیپی در اینستاگرام خود که در آن بهترین گل‌های خود را با منچسترسیتی به نمایش گذاشته بود، به این موضوع وا‌کنش نشان داد.

این اتفاق در شرایطی رخ داد که محرز در مصاحبه‌های قبلی‌اش اعلام کرده بود که با توجه به فصل عالی خود با سیتی شایسته دریافت جایزه بهترین بازیکن آفریقایی در سال 2023 است. محرز همچنین به موفقیت‌های یاسین بونو، دروازه‌بان مراکشی، اشاره کرده بود که با تیم سابقش، سویا، قهرمان لیگ اروپا شده بود.

این ستاره الجزایری پیش از این تنها یک‌بار جایزه بهترین بازیکن سال آفریقا را دریافت کرده بود که آن هم در سال 2016 و پس از آن بود که او در فصل 2016-2015 برای اولین‌بار در تاریخ لیگ برتر انگلیس، باشگاه سابقش لسترسیتی را به سوی قهرمان لیگ برتر انگلیس رهبری کرد.منبع

اشرف حکیمی نیز کسب رتبه چهارم توسط تیم ملی مراکش در مقام چهارم جام جهانی قطر کمک کرد و با پاری سن ژرمن قهرمان لیگ و سوپرکاپ فرانسه شد. او 39 بازی با پاریس سن ژرمن انجام داد 5 گل به ثمر رساند و 6 پاس گل داد.

همچنین اوسیمن، تأثیرگذارترین بازیکن ناپولی در مسیر کسب عنوان قهرمانی لیگ ایتالیا بود و با به ثمر رساندن 26 گل عنوان برترین گلزن این رقابت‌ها را نیز به دست آورد. او فصل گذشته در 39 بازی در تمامی رقابت‌ها شرکت کرد و 31 گل و 5 پاس گل ثبت کرد.


کد خبر : 1985431 |
18 آذر 1402 ساعت 02:45 |
538 بازدید |

1
دیدگاه


کنفدراسیون فوتبال آفریقا روز گذشته فهرست کوتاه نامزدهای جوایز برترین‌های خود در سال 2023 را اعلام کرد.

حذف یک ستاره مهم از مرد سال آفریقا!