خیز قهرمان جهان برای تکرار طلای آسیا

نکته جالب توجه اینکه در وزن 77 کیلوگرم آکژول محموداف در شرایطی نماینده قرقیزها در قهرمانی آسیاست که ششم اردیبهشت هم مصاف دوستانه و هیجان‌انگیزی با رومن ولاسوف روس در قالب لیگ پادوبنی که آن هم در کشور قزاقستان برگزار می‌شود، خواهد داشت.

آکژول محموداف سال گذشته هم عنوان قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داد. او در مسابقات جهانی 2022 بلگراد نیز در غیاب روس‌ها قهرمان وزن 77 کیلوگرم جهان شد.منبع


آکژول محموداف یکی از شاخص‌ترین فرنگی‌کارانی است که امسال در مسابقات قهرمانی آسیا در آستانه شرکت می‌کند، او به دنبال تکرار طلای سال گذشته‌اش در اولانباتور است.

خیز قهرمان جهان برای تکرار طلای آسیا

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، درحالی‌که کمتر از 10 روز به آغاز مسابقات کشتی قهرمانی آسیا باقی مانده است، اتحادیه جهانی نام کشتی‌گیران ثبت‌نام شده در این رقابت‌ها را اعلام کرد.

برای هر وزن مسابقه لیگ پادوبنی جایزه 10 هزار دلاری در نظر گرفته شده است که سهم برنده هفت و سهم بازنده سه‌هزار دلار خواهد بود.

دحالی‌که تیم ایران با پویا دادمرز در 55 کیلوگرم، مهدی محسن‌نژاد در 60 کیلوگرم، ایمان محمدی در 63 کیلوگرم، رضا عباسی در 67 کیلوگرم، سجاد ایمن‌طلب در 72 کیلوگرم، امین کاویانی‌نژاد در 77 کیلوگرم، علیرضا مُهمدی در 82 کیلوگرم، ناصر علیزاده در 87 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در 97 کیلوگرم و امین میرزازاده در 130 کیلوگرم در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت خواهد کرد، نفرات شاخصی چون آمانگالی بِکبولاتوف قزاق در 55 کیلوگرم که سال گذشته هم نایب قهرمان آسیا شد، ژولمان شارشِنبیکوف قرقیز  قهرمان دوره گذشته در 60 کیلوگرم، هانسو ریو کره‌ای دارنده مدال نقره سال گذشته و آلمات کبیسپایف قزاق در 67 کیلوگرم، آکژول محموداف قرقیز قهرمان جهان و آسیا و کیم کره‌ای در 77 کیلوگرم از جمله عنوان‌داران حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا هستند.

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا 20 و 21 فروردین در آستانه و لیگ پادوبنی 6 اردیبهشت در آلماتی برگزار می‌شوند.


کد خبر : 1898519 |
12 فروردين 1402 ساعت 13:09 |
801 بازدید |

0
دیدگاه