رسمی: قرعه‌کشی لیگ برتر والیبال انجام شدکد خبر : 1966524 |
28 شهریور 1402 ساعت 13:48 |
530 بازدید |

1
دیدگاه


قرعه کشی رقابت‌های لیگ برتر والیبال ایران برگزار شد و درباذه مسائل مختلف تصمیم گیری صورت گرفت.

رسمی: قرعه‌کشی لیگ برتر والیبال انجام شد

به گزارش “ورزش سه”، جلسه قرعه‌کشی لیگ برتر مردان باشگاه‌های کشور 1402 صبح امروز (سه‌شنبه 28 شهریور) با حضور میلاد تقوی مشاور امور اجرایی فدراسیون والیبال، محسن ترابی سرپرست دبیرکلی و رئیس سازمان لیگ، منوچهر پورحسن، محمدحسن خوشدل و حسین پورکاشیان به عنوان نمایندگان سازمان لیگ و نمایندگان 14 باشگاه حاضر در لیگ برتر برگزار شد.

محسن ترابی در ابتدای جلسه قرعه‌کشی لیگ برتر 1402 گفت: امیدوارم جلسه خوبی داشته باشیم. تلاش سازمان لیگ طراحی و برگزاری مسابقات به نحو احسن است و قطعا اشکالاتی وجود دارد. امیدوارم با کمک شما این مشکلات به حداقل برسد چرا که شما نقش پررنگ‌تری در برگزاری لیگ دارید و از تشکیل تیم تا تمرینات برای حضور در لیگ و … زحمت بسیاری می‌کشید.

وی افزود: در جلسه با کمیته داوران خواهش کردیم داوران نهایت دقت را در اجرای مسابقات داشته باشند. لیگ برتر والیبال امروزه علاقمندانی دارد و باید از زحمات دکتر داورزنی در این خصوص تشکر کنم. خروجی لیگ به تیم ملی منتهی می‌شود و هر چه شما بهتر کار کنید تیم بهتری خواهیم داشت. همه کنار هستیم تا این مسابقات را به سلامت برگزار کنیم. در بحث سالن، کفپوش، نور و گرمایش سالن، کمک کنید تا شرایط برگزاری مسابقات مناسب باشد و آسیبی به بازیکنان نرسد. همه تیم‌ها به عنوان میهمان و میزبان در شرایط مطلوب مسابقه دهند.

ترابی در خصوص شیوه برگزاری پیشنهادی سازمان لیگ برای مسابقات لیگ 1402 اظهار کرد: تیم های اول تا چهارم مستقیم وارد پلی آف دور دوم خواهند شد. تیم‌های پنجم با دوازدهم، ششم با یازدهم، هفت با 10 و هشت با 9 بازی خواهند کرد. مرحله پلی‌آف به صورت دو بازی از سه بازی و متمرکز در تهران بعد از افطار برگزار می‌شود.

1807254

تلاش برای برگزاری این مرحله در سالن دوازده هزار نفری و سالن فدراسیون است اما اگر نشد سالن هیات استان تهران به جای دوازده هزار نفری جایگزین خواهد شد. پنجم فروردین تیم‌های یک، دو، سه و چهار که مقام‌های دور رفت و برگشت را گرفتند با چهار تیمی که از مرحله اول پلی‌آف صعود کردند، رقابت خواهند کرد. در این مرحله با استفاده از رنک تیم‌های پایین، حریفان مشخص می‌شوند. در تاریخ‌های پنجم، هفتم و نهم فروردین مسابقات پلی‌آف اول برگزار و چهاردهم، شانزدهم و هجدهم فرودین پلی آف دور بعد و نیمه نهایی نیز 20 و 22 و 24 فروردین برگزار خواهیم کرد. پیشنهاد سازمان لیگ این است که فینال به صورت دو بازی از سه بازی یا سه از پنج برگزار شود.

ترابی با اشاره به این که ترافیک تیم‌داری در برخی استان‌ها بالاست، عنوان کرد: از میان 14 تیم حاضر در لیگ برتر 1402 شهرهای تهران و یزد سه تیم و کرمان و گلستان دو تیم دارند و بهتر است در قرعه کشی این مورد را در نظر بگیریم.

در ادامه میلاد تقوی مشاور امور اجرایی فدراسیون والیبال اظهار کرد: سال گذشته گفتم که کمک کنید لیگ ایران حرفه ای شود و بسیاری از مسائل مانند حق امتیاز که در کشورهای دیگر همچون ایتالیا حرفه ای است در کشور ما هم اتفاق افتد. ورود و خروج به لیگ را با هم مرور کردیم. ایرادی هم به فدراسیون وارد بود که تلاش می کنیم امسال اتفاق نیافتد.

وی افزود: سال گذشته خواهش کردم که یک برنامه را تصمیم گرفته و تا انتها پیش رویم اما وقفه 28 روزه ای در لیگ سال گذشته داشتیم. امسال تمام توان خود را بگذاریم که همه چیز در این جلسه اتفاق افتد. اگر کسی سقوط کرد باید امتیاز را بخرد و یا در لیگ دسته یک برای برگشت تلاش کند. قانون بد بهتر از بی‌قانونی است و باید به مصوبات پایبند باشیم. فدراسیون مجری تصمیمات شورای لیگ در چهارچوب قوانین موجود است. وضع نظام مالی لیگ سه سال قبل بسیار متفاوت از امروز است و روند به سمت حرفه ای شدن است. امیدوارم لیگ خوبی داشته باشیم و خیلی زود خبر المپیکی شدن تیم ملی را هم به مردم کشور بدهیم.

1829880

در انتهای این جلسه، شیوه برگزاری لیگ برتر 1402 به این شکل که هشت تیم به پلی‌آف صعود کنند و چهار تیم انتهایی جدول رفت و برگشت لیگ، مرحله پلی اوت را برگزار کنند، به رای‌گیری گذاشته شد و 9 تیم به این شیوه برگزاری رای دادند تا مسابقات امسال هم به شیوه سال گذشته برگزار شود.

در ادامه برگزاری مرحله پلی‌آف به صورت متمرکز (در یکی از شهرهای هشت تیم راه یافته به پلی‌آف) یا رفت و برگشت به خواست نمایندگان باشگاه‌ها از سوی سازمان لیگ به رای‌گیری گذاشته شد که در ادامه از میان 14 تیم، هشت تیم به شیوه متمرکز رای دادند و قرار شد پیش از مرحله پلی‌آف در خصوص مکان برگزاری این مرحله به صورت متمرکز در تهران یا شهر دیگر تصمیم‌گیری شود.

همچنین برنامه‌ریزی جدول مسابقات براساس رنکینگ و یا قرعه‌کشی از ابتدا بدون در نظر گرفتن رنک یا در نظر گرفتن تیم شهداب یزد به عنوان رنک یک و قرعه‌کشی میان 13 تیم باقی مانده رای‌گیری شد که 6 تیم به شیوه رنکینگ رای دادند، هفت تیم نظرشان به قرعه‌کشی کامل تیم‌ها بود و یک رای نیز به قرعه کشی میان 13 تیم رای بود. به همین دلیل در انتهای جلسه قرعه‌کشی میان 14 تیم برگزار شد.

1- ایفاسرام اردکان
2- مس رفسنجان
3- فولاد سیرجان ایرانیان
4- پاس گرگان
5- گیتی‌پسند اصفهان
6- سایپا تهران
7- پیکان تهران
8- چادر ملو اردکان
9- شهداب یزد
10- شهرداری ارومیه
11- نیان الکترونیک مشهد
12- هورسان رامسر
13- طبیعت
14- شهرداری گنبد

توپ والیبال برنامه هفته اول لیگ برتر 1402 در تاریخ 30 مهر به شرح زیر خواهد بود:
ایفاسرام اردکان – شهرداری گنبد
مس رفسنجان – طبیعت
فولاد سیرجان ایرانیان – هورسان رامسر
پاس گرگان – نیان الکترونیک مشهد
گیتی پسند اصفهان – شهرداری ارومیه
سایپا تهران – شهداب یزد
پیکان تهران – چادر ملو اردکانمنبع