رکورد تاریخی رونالدو: مسی به این افتخار نخواهد رسیدکد خبر : 1855347 |
03 آذر 1401 ساعت 21:25 |
117.9K بازدید |

8
دیدگاه

اولین فوتبالیستی که در پنج جام جهانی گلزنی کرد


کریستیانو رونالدو با گلزنی در بازی امشب پرتغال مقابل غنا به تنها فوتبالیستی تبدیل شد که موفق شده در پنج جام جهانی گلزنی کند.

رکورد تاریخی رونالدو: مسی به این افتخار نخواهد رسید

به گزارش “ورزش سه”، درحالیکه تیم ملی پرتغال امشب اولین بازی خود در جام جهانی 2022 قطر را در مقابل غنا آغاز کرده است کریستیانو رونالدو، ستاره بزرگ پرتغال، در این بازی اولین گل مسابقه و تیمش را به ثمر رساند. اما این گل برای رونالدو گلی تاریخساز بود.

کریستیانو رونالدو با این گل که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید به تنها فوتبالیست در تاریخ جامهای جهانی تبدیل شد که در پنج جام جهانی موفق به گلزنی شده است.

کاپیتان 37ساله تیم ملی پرتغال اولین حضور خود در جامهای جهانی را در سال 2006 تجربه کرد. جالب اینجا است که اولین مسابقه رونالدو در آن جام جهانی در دیدار پرتغال مقابل ایران بود که با برتری 2-0 سلسائو به پایان رسید. رونالدو در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هم برای کشورش به میدان رفت و در جریان برتری 7-0 پرتغال مقابل کره شمالی یک گل به ثمر رساند.

رونالدو در جام جهانی 2014 برزیل در اوج دوران فوتبالی خود قرار داشت ولی در این رقابتها هم تنها یک گل به ثمر رساند و در جریان پیروزی 2-1 تیم ملی کشورش مقابل غنا موفق به گلزنی شد. بهترین آمار گلزنی رونالدو در جامهای جهانی تا این لحظه در تورنمنت 2018 روسیه به دست آمد که او موفق شد چهار گل برای پرتغال به ثمر برساند.

رونالدو با گلزنی در بازی امشب نامش را به عنوان اولین فوتبالیستی ثبت کرد که در پنج دوره جام جهانی گلزنی کرده است. پله، اوه زیلر، میروسلاو کلوزه و لیونل مسی تنها بازیکنانی هستند که در چهار دوره جام جهانی گلزنی کرده‌اند.

لیونل مسی هم در اولین بازی تیم ملی کشورش در جام جهانی 2022 قطر با اینکه در جریان شکست 2-1 آلبی‌سلسته مقابل عربستان تنها گل آرژانتین را به ثمر رساند ولی با این وجود نتوانست به رکوردی برسد که رقیب ازلی او کریستیانو رونالدو امشب به آن دست یافت. مسی هم مثل رونالدو اولین حضورش در جامهای جهانی را در تورنمنت 2006 تجربه کرد و موفق شد در آن رقابتها گلزنی کند. مسی در دومین بازی آرژانتین در مرحله گروهی مقابل صربستان از روی نیمکت به زمین آمد و در دقیقه 88 اولین گل خود در جام جهانی و چهارمین گل آرژانتین در آن بازی را به ثمر رساند.

اما مسی در جام جهانی 2010 یکی از بدترین جامهای جهانی خود را تجربه کرد و نتوانست گلی به ثمر برساند. مسی با اینکه در این دوره در پنج مسابقه حضور داشت ولی تنها نزدیک شدن او به گل زدن در بازی مرحله یک هشتم نهایی بود که در جریان پیروزی 3-1 آرژانتین مقابل مکزیک به کارلوس ته‌وز یک پاس گل داد. اما رونالدو در این دوره از جام جهانی در جریان پیروزی 7-0 پرتغال مقابل کره شمالی هم پاس گل داد و هم گل ششم کشورش را به ثمر رساند تا امشب بتواند به رکورد گلزنی در پنج جام جهانی پیاپی دست پیدا کند. رکوردی که مسی به دلیل ناکامی در جام جهانی 2010 به آن نخواهد رسید. منبع