زنده از بلگراد: سلام ایران به نایب قهرمانی!کد خبر : 1966577 |
28 شهریور 1402 ساعت 16:46 |
3.4K بازدید |

0
دیدگاه

رحمان، آخرین امید برای رسیدن به پنجمین مدال


شب پایانی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در حالی پیگیری می‌شود که قهرمانی آمریکا و نایب قهرمانی ایران قطعی شده است.

زنده از بلگراد: سلام ایران به نایب قهرمانی!

به گزارش “ورزش سه”، با توجه به تجربه کسب مدال توسط 8 ملی پوش ایران اعزامی به رقابت‌های جهانی 2023 صربستان، این امیدواری بین علاقه مندان به کشتی وجود داشت که امسال پژمان درستکار و تیمش بتوانند طلسم چند ساله را شکسته و قهرمانی را کسب کنند، اما اوضاع آنطور که انتظار داشتیم پیش نرفت. تک مدال طلای امیرحسین زارع در سنگین وزن باعث شد ایران بدون طلا نماند و امیرمحمد یزدانی و حسن یزدانی هم با شکست در فینال برابر رقبای آمریکایی خود به مدال نقره رسیدند. محمد نخودی دیشب اولین برنز ایران را در 79 کیلو کسب کرد و  رحمان عموزاد هم امشب برای کسب دومین برنز روی تشک می‌رود. در صورتی که رحمان هم در کسب مدال موفق باشد، پرونده ایران با کسب یک طلا، دو نقره و دو برنز بسته خواهد شد. 

در بخش تیمی نیز آمریکایی‌ها با 125 امتیازی که تا شب گذشته به دست آوردند، قهرمانی خود را مسجل کرده و امشب هم مثل ایران احتمالا یک برنز کسب می‌کنند. 

1793667

تیم ملی کشتی آزاد ایران نایب قهرمانی خود را در شرایطی قطعی کرده که تا شب گذشته 94 امتیاز در بخش تیمی به دست آورده است. میلاد والی زاده، رضا اطری، یونس امامی، امیرعلی آذرپیرا و مجتبی گلیج هم قبل از رسیدن به نیمه نهایی به کار خود پایان دادند و نتوانستند امتیاز قابل توجهی برای تیم ملی به دست آورند تا فرصت خوب قهرمانی برای ایران از دست برود. 

این نتایج در حالی رقم خورده که تیم ایران در مسابقات جهانی 2022 با 7 مدال، 2 نشان طلای رحمان عموزاد و کامران قاسم‌پور، 3 نقره رضا اطری، محمد نخودی و حسن یزدانی و 2 برنز یونس امامی و امیرحسین زارع با مجموع 150 امتیاز نایب قهرمان جهان شده بود. در واقع تیم پژمان درستکار حتی نسبت به سال گذشته هم چه از نظر مدالی و چه امتیاز افت کرده و این یک زنگ خطر جدی در سال قبل از المپیک است. 

به دست نیاوردن سهمیه در اوزان 57، 74 و 97 کیلوگرم نیز دردسر دیگر کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد در ماه‌های آتی خواهد بود.

در ادامه با حواشی و اخبار روز پایانی مسابقات جهانی کشتی آزاد همراه با ما باشید:

بولت پرسپولیسرحمان عموزاد که با امید کسب مدال طلا وارد مسابقات شده بود، بعد از شکست در نیمه نهایی برابر حریف مجارستانی، امشب برای کسب مدال برنز مقابل شامیل مامدوف از روسیه قرار می‌گیرد.

بولت استقلالفینال وزن 65 کیلوگرم را اسماعیل موساکائف از مجارستان و سباستین از کوبا برگزار می‌کنند.

بولت مس رفسنجان خبر شوکه کننده صبح امروز مصدومیت عبدالرشید سعدالله‌یف و انصراف او از دیدار رده بندی وزن 97 کیلوگرم بود.

بولت سپاهانفینال وزن 97 کیلوگرم نیز میان احمد تاجدوالدینف از بحرین و ماگومدوف از آذربایجان برگزار می‌شود.منبع