زیباترین فریم شب سوم کشتی آزاد قهرمانی جهانکد خبر : 1844155 |
26 شهریور 1401 ساعت 22:49 |
23.3K بازدید |

17
دیدگاه

لحظه ای که خیلی برایش انتظار کشیدیم؛


طلسم طلای ایران در کشتی قهرمانی جهان 2022 امشب شکست و قاسمپور با غلبه بر کاکس، قهرمان وزن 92 کیلوی آزاد شد.

 زیباترین فریم شب سوم کشتی آزاد قهرمانی جهان

به گزارش “ورزش سه”، در حالی که کشتی فرنگی بدون طلا به کار خود در رقابت های قهرمانی جهان 2022 – بلگراد پایان داد، همه نگاه ها به سمت آزادکاران بود تا این ناکامی را جبران کنند. شکست شب گذشته نخودی و یزدانی در فینال اما طلسم طلای ایران را پابرجا نگه داشت تا اینکه سرانجام امشب اولین طلای ایران در بلگراد 2022 کسب شد.

کامران قاسمپور، آزاد کار دسته 92 کیلوگرم کشورمان در دیدار پایانی وزن خود به مصاف جی دن کاکس، سرشناس رفت؛ کشتی گیری که یک بار او را شکست داده  بود و برای تکرار پیروزی مقابلش بی‌تاب بود. دلاور جویباری کشتی آزاد ایران این مهم را عملی کرده و با حساب دو بر صفر از سد حریف امریکایی خود گذشت تا انتقام شکست دو فینال شب گذشته را گرفته و اولین مدال طلای ایران در این مسابقات را به نام خود ثبت کند.

قاسمپور که در حین مبارزه از ناحیه سر دچار خونریزی شده بود، این گونه در پایان با ژستی پیروزمندانه به سمت هواداران ایرانی حاضر در سالن رفت که بعد از پیروزی او، سر از پا نمی شناختند.

هواداران ایرانی که مثل شب های گذشته در سالن برگزاری مسابقات حضور داشتند، در طول کشتی فینال پا به پای قاسمپور و به حالت سرپا انرژی صرف کرده و او را تشویق کردند تا اینکه مزد این کار را با بالا رفتن دست کشتی گیر کشورمان گرفتند. در لحظه بالا رفتن دست کامران، سالن محل برگزاری مسابقات  در قرق ایرانی هایی بود که با بالا بردن پرچم کشورمان، قاسمپور را به سمت خود می خواندند.

کشتی گیر ایرانی بعد از شکست دادن کاکس در مبارزه ای نفس گیر و بالا رفتن دستش به عنوان کشتی گیر برنده، به سمت تماشاگران رفت و پیروزمندانه مقابل آنها ایستاده و تشکر کرد. این فریمی زیبا از شب ماقبل پایانی کشتی قهرمانی جهان 2022 بود که امیدواریم در شب پایانی هم تکرار شود.منبع