سئوتا ۰-۵ بارسا: پیروزی راحت تیم باروحیه ژاویکد خبر : 1865673 |
30 دی 1401 ساعت 00:27 |
2.6K بازدید |

1
دیدگاه


بارسلونا در مرحله یک‌هشتم نهایی کوپا دل‌ری در یک بازی خارج از خانه به مصاف تیم دسته‌سومی سئوتا رفت و با نتیجه 5-0 به پیروزی رسید.

سئوتا 0-5 بارسا: پیروزی راحت تیم باروحیه ژاوی

به گزارش “ورزش سه”، بارسلونا امشب در مرحله یک‌هشتم نهایی کوپا دل‌ری به خانه تیم دسته‌سومی سئوتا رفت. بارسا که روز یکشنبه این هفته با پیروزی مقابل رئال مادرید قهرمان سوپرجام اسپانیا شده بود با روحیه بالا قدم به این دیدار و مصاف با تیمی کمتر شناخته‌شده رفت.

بارسا بازی را باحوصله آغاز کرد. اولین فرصت جدی کاتالان‌ها بعد از حدود سی دقیقه به دست آمد و رودری شوتی به سمت دروازه سئوتا شلیک کرد که به تور کنار دروازه اصابت کرد.

ده دقیقه بعد اما نوبت به رافینیای برزیلی بود تا دومین گل این فصل خود برای بارسا را به ثمر برساند. این وینگر برزیلی بیرون محوطه جریمه توپ را از فرانک کسیه گرفت و با یک شوت استثنایی از راه دور دروازه حریف را باز کرد تا ورزشگاه آلفونسو موروبه را غرق سکوت کند. نیمه اول با برتری 1-0 بارسا به پایان رسید.

1793307

با اینکه همان‌طور که انتظار می‌رفت بارسا در نیمه اول توپ و میدان را در اختیار داشت، ولی فرصت چندانی روی دروازه حریف ضعیفش خلق نکرد و اگر شوت سهمگین رافینیا در دقایق پایانی نیمه اول نبود، این نیمه ممکن بود با تساوی بدون گل به پایان برسد. اما کاتالان‌ها در نیمه دوم برای آتش‌بازی وارد زمین شده بودند.

تنها پنج دقیقه بعد از شروع این نیمه روبرت لواندوفسکی به گل رسید. سئوتا که سعی داشت از زمین خودش بازی‌سازی کند، در یک پاس اشتباه توپ را از دست داد تا بی‌رحمانه مجازات شود. کسیه پاس اشتباه تیم حریف را قطع کرد و توپ را مثل لقمه‌ای آماده در اختیار لواندوفسکی گذاشت تا او نتیجه را 2-0 کند.

1793308

هنوز چیزی از این گل نگذشته بود که کسیه می‌توانست خودش به گل برسد اما شوت پای چپ او به تیر دروازه برخورد کرد تا او که دو پاس گل داده بود نتواند به گل برسد.

آتش‌بازی واقعی بارسا از دقیقه 70 آغاز شد. فاتی در فضای خالی پاسی از جوردی آلبا دریافت کرد و با پیشروی به سمت دروازه سئوتا از قلب خط دفاعی این تیم با ضربه‌ای بی‌نقص سومین گل کاتالان‌ها را به ثمر رساند.

1793309
1793311

هفت دقیقه بعد نوبت گلزنی کسی بود که در این بازی دو پاس گل داده بود. این هافبک سابق میلان خودش را از بازیکنی که مامور مهارش بود جدا کرد و با زمان‌بندی مناسب به سانتر خوب رافینیا رسید و با یک ضربه سر محکم اختلاف را به چهار گل رساند.

1793312
1793313

آنسو فاتی در دقایق پایانی می‌توانست دو گله شود. او با یک فرار تماشایی به سمت دروازه سئوتا حرکت کرد، اما در آخرین لحظه مخیاس، سنگربان سئوتا، با پای خود توپ او را دفع کرد تا پنجمین گل بارسا و دومین گل فاتی به ثمر نرسد.

فاتی نتوانست در این بازی دو گله شود، ولی در آخرین دقیقه وقت‌های قانونی لواندوفسکی دومین گل خودش در این مسابقه را به ثمر رساند. اریک گارسیا که به ندرت پاس گل به نامش ثبت می‌شود از خط دفاعی بارسا جدا شد و در حمله شرکت داشت. او با یک پیشروی پرقدرت توپ را برای لواندوفسکی ساخت تا او با دو ضرب دروازه سئوتا را برای پنجمین بار باز کند.

1793314
1793315

بارسلونا در نهایت با نتیجه 5-0 به پیروزی رسید تا راهی مرحله یک‌چهارم نهایی کوپا دل‌ری شود. ژاوی و شاگردانش روز یکشنبه در نوکمپ میزبان ختافه خواهند بود.منبع