ساپینتو: اختلاف ما و پرسپولیس باید یک امتیاز می‌بود

* نساجی برای سپاهان هم مشکلاتی را ایجاد کرده بود
نساجی در مقابل سپاهان نیز مشکلاتی را برای حریف درست کرده بود. بازیکنان خوبی دارند و به عنوان یک تیم نیز خوب عمل می کنند. آنها خوب می جنگند، سعی و تلاش خوبی دارند و حریف سختی برای ما خواهند بود. ولی ما به این قضیه مثبت نگاه خواهیم کرد، خوب بازی می کنیم، خوب تلاش میکنیم، به خودمان ایمان داریم و لایق بهتر از اینها هستیم.

* بعضی اوقات بحث احساسی مانع از گلزنی می شود
ضعف گلزنی؟ البته که ما روی مسئله گلزنی کار می کنیم و روی بعضی از آن راه‌حل‌ها کار می‌کنیم، هم انفرادی و هم اینکه آنها را تقویت می کنیم. مسلما بعضی از بازی ها هستند که ما می خواهیم بازیکنان خوب عمل و با تمام وجود کار کنند و گل بزنند. ولی بعضی اوقات بحث تکنیکی در میان نیست و بحث های احساسی بازیکنان است که به گل زدن ختم نمی شود.

* از تعطیلات لیگ بهترین استفاده را خواهیم برد
تعطیلی لیگ؟ من در این تعطیلات هم به بعضی از بازیکنان استراحت خواهم داد و هم با بازیکنانی که لازم است بیشتر تمرین کنند، کار خواهیم کرد و به نحو احسن از این فرصت استفاده می کنیم.


ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال می گوید که قطعا تیم او فردا دروازه نساجی را باز خواهد کرد.

ساپینتو: اختلاف ما و پرسپولیس باید یک امتیاز می‌بود

* دوست داشتم 343 بازی کنیم ولی در خط دفاع خوب نبودیم
مسلماً ما در برابر همه حریفان ایده و استراتژی متفاوتی خواهیم داشت تا مقابل آنها بازی کنیم. من دوست داشتم با سیستم ۳۴۳ ادامه دهم اما در خط دفاعی خوب عمل نکردیم و به سیستم دیگری تغییر دادم. اگر بتوانم در سیستم ۴۳۳ بازیکنی با آن مشخصات پیدا کنم، حتماً از آن استفاده خواهم کرد. حتما این بالانس را ایجاد خواهیم کرد ولی در برابر تیم هایی که از عقب دفاع می کنند، باید سیستم دیگری کار کنیم و بیشتر تهاجمی تر باشیم و درون محوطه جریمه بیشتر ظاهر شویم. تا بازیکن هم داخل و هم بیرون محوطه جریمه باشد تا بتوانیم از لابه‌لای آنها رد شویم و موقعیت ایجاد کنیم. ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم ولی از تیمم راضی هستم و برای خوب شدن تلاش می کنیم.منبع

ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از این بازی صحبت هایش را اینگونه آغاز کرد: در مورد بازی فردا این را بگویم که بازی خیلی سختی خواهد بود. در مقابل یک تیم خیلی خوب بازی داریم، با توجه به نتایج قبلی که برابر تیم ما داشته، خوب ظاهر شده است. سه بار با آنها بازی کرده ایم که تمام آنها با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

* هدف ما در بازی فردا گل زدن است
نه تنها به خاطر اشتباهات داوری و علی الخصوص قضیه پنالتی و گل پیمان، ولی نحوه بازی کردن ما، نحوه کنترل حریف، برای من مهم تر است. ولی برای کسب سه امتیاز، باید ببریم. در این گونه مواقع باید خودمان را تقویت کنیم. هدف اصلی ما برای بازی فردا گل زدن است، ما ادامه می‌دهیم تا نقاط ضعف را تقویت کنیم، هم دفاعی و هم تهاجمی.

به گزارش “ورزش سه”، هفته ششم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، فردا برگزار می شود. در یکی از این مسابقات، استقلال در استادیوم آزادی میزبان نساجی قائمشهر است. آبی پوشان در 2 دیدار قبلی خود به 2 تساوی بدون گل رسیده اند و فردا در پی پیروزی در بازی خانگی هستند.


کد خبر : 1842895 |
18 شهریور 1401 ساعت 21:35 |
24.2K بازدید |

46
دیدگاه

نساجی یک حریف سخت برای ما خواهد بود

* اگر VAR بود، اختلاف ما و پرسپولیس یک امتیاز بود
سیستم VAR؟ همانطور که به شما پاسخ دادم، گفتم که ما باید این سیستم را داشته باشیم. چون فوتبال بحث جزئیات است و در این سطح هم، بازی ها رقابتی هستند. یک پنالتی، یک آفساید، یک گل سالم هستند که تیم برنده را مشخص می کنند. اگر مثلاً در بازی گذشته VAR بود ما با پرسپولیس یک امتیاز اختلاف داشتیم اما آن بازی 2 امتیاز را از ما گرفت. ولی امیدوارم این مسئله را در بازی‌های لیگ حل کنند و هر چه سریعتر این مشکلات حل شود. من صداقت بازی ها را دوست دارم.

* ارسلان و سجاد دوست دارند پا به توپ شوند
کمبود یک تمام کننده پست شماره 9 در استقلال؟ به عنوان شماره ۹ کلاسیک که شما می گویید، ما آرمان را داریم که قدش بلند است این چیزی که شما می‌گویید، برازنده این بازیکن است. ارسلان و سجاد بازیکنانی هستند که دوست دارند پا به توپ بشوند، جلو بروند، بین خطوط حرکت کنند و آن بازیکنی که شما می‌گویید آرمان است که بتواند صبر کند و منتظر توپ باشد.

* در لیگ ایران، هافبک ها خیلی مهم هستند
پیمان بازیکنی است که تحرک و دوندگی زیادی دارد ولی زیاد در محوطه جریمه نمی ماند. شما می گویید چرا من از این دو بازیکن در آنجا استفاده نمی‌کنم، این لیگ خاصی است که هافبک ها خیلی مهم هستند. همه با سه هافبک کار می کنند، 2 هافبک، یک بازیکن پست شماره 10، یک بازیساز که دوئل های زیادی در آن منطقه میانی و هافبک اتفاق می افتد.

* بعضی از تصمیمات داوری برای ما هزینه گزاف داشت
شما می دانید که بعضی تیم‌ها اتوبوسی دفاع می کنند و حتی با وجود آن مسئله، ما چند موقعیت گلزنی را ایجاد کردیم. یک گل سالم را به ثمر رساندیم، یک پنالتی داشتیم. ما در بازی قبل خیلی چیزها داشتیم. ولی متاسفانه داور به ما کارت زرد نشان داد. بعضی از تصمیمات داور در بازی قبل خوب نبود و هزینه آن برای ما خیلی گزاف بود و سه امتیاز را از دست دادیم. این باعث می شود که هم هواداران هم تک تک بازیکنان عصبانی و ناراحت باشند. ولی در مسیر خیلی خوبی هستیم. من به تیمم ایمان دارم، ذهنیت خیلی خوبی داریم.

* شاید در آینده با سیستم تهاجمی تری بازی کنیم
محبی نیز بازیکنی است که می تواند در پست شماره ۹ بازی کند اما او هم دوست دارد بیشتر با توپ بازی کند و اکتیو باشد و تحرک داشته باشد. در حال حاضر ما با 2 سیستم ۴۴۲ یا 352 که کار می‌کنیم، به دو بازیکن با این مشخصات نیاز داریم که به عنوان بازیکن پست شماره 9 در باکس باشند، مانند آن چیزی که من در بازی گذشته انجام دادم. شاید در آینده سیستمی را به کار ببریم که تهاجمی تر باشد و روی این دو بازیکن کار کنیم که در پست شماره ۹ بازی کنند.

* قطعا فردا گل خواهیم زد
زمانی که یک مهاجم گل می زند، اعتماد به نفسش بالا می‌رود و گل‌های بیشتری را به ثمر می رساند. این هم برای خود بازیکنان مسئله خوبی است و هم به جنبه تیمی کمک می کند تا وضعیت بهبود پیدا کند. ولی ما به این قضیه خیلی نزدیک هستیم که گل های زیادی را به ثمر برسانیم و مطمئناً این امر اتفاق خواهد افتاد و قطعاً فردا گل خواهیم زد.