سرنوشت پرسپولیس روی این برگه نوشته شده! (عکس)

اما نحوه یارگیری پرسپولیس در این تابستان، جذب شدن نفراتی مثل سروش رفیعی و سعید صادقی و ترافیک خط میانی، این احتمال را به وجود می‌آورد که سرخ‌ها با تغییر آرایش ابتدایی و با پنج هافبک به میدان روند.

این اتفاق سبب شد یحیی گل‌محمدی در لیگ بیست و یکم و در چند مقطع برای تغییر آرایش ابتدایی و تاکتیک این تیم دست به تغییراتی بزند و حتی در چند بازی سرخ‌ها با سه دفاع کار را شروع کردند و همچنین تغییرات متعدد در نفرات ترکیب اصلی یکی از موارد قابل توجه در پرسپولیس بود.

به گزارش “ورزش سه”، پاره شدن نوار پنج‌ساله قهرمانی‌های پرسپولیس دلایل متعددی داشته اما یکی از آنها می‌تواند به تکراری شدن شیوه بازی و نبودن خلاقیت مربوط باشد.


کد خبر : 1836748 |
13 مرداد 1401 ساعت 14:32 |
3K بازدید |

4
دیدگاه

در حاشیه تمرین روز گذشته سرخ‌ها مهرداد خانبان، آنالیزور این تیم با برگه‌ای نزد گل‌محمدی رفته بود و دقایقی با او مشغول صحبت شد.منبع

بدون شک در تغییر سیستم، آنالیزور تیم نقش کلیدی برعهده دارد و باید با شناسایی توانایی‌های فردی هربازیکن و نحوه صحیح به کار گرفتن ویژگی‌های بازیکنان در خدمت بازی تیمی اطلاعات مفیدی به سرمربی تیم بدهد.

پرسپولیس در بازی با تیم ملی امید نیز با چینش ابتدایی 1-3-2-4 به میدان رفت و با یک مهاجم هدف و اضافه شدن هافبک‌ها در زمان حمله به باکس به چهار گل رسید. تغییر سیستم پرسپولیسی‌ها پس از سال‌ها از 2-4-4 به 1-3-2-4 می‌تواند چالش جذابی برای این تیم باشد.


یکی از تصاویر جذاب تمرین پرسپولیس مربوط به صحبت‌های یحیی با آنالیزورش در حاشیه تمرین بود.