شاگردان کی‌روش مقابل انگلیس دوم جامکد خبر : 1855373 |
04 آذر 1401 ساعت 04:00 |
782 بازدید |

0
دیدگاه

21 نفر از 26 بازیکن ولز در لیگ جزیره توپ می‌نند


ایران که مقابل انگلیس با نتیجه شش بر دوشکست خورد، حالا مقابل تیمی به میدان خواهد رفت که بخش قابل توجهی از بازیکنانش در باشگاه‌های انگلیسی بازی می کنند.

شاگردان کی‌روش مقابل انگلیس دوم جام

به گزارش “ورزش سه”، تیم ملی ولز بعد از بیش از شش دهه طعم حضور در جام جهانی را چشید. خیلی ها معتقد بودند که این نسل از فوتبال ولز شایستگی تجربه حداقل یک جام جهانی را دارد. نسل پرستاره ولز در این دوره اتفاقی که باید را رقم زد و به هر نحوی که بود بعد از قرار گرفتن در رتبه دوم دور گروهی انتخابی در اروپا، از طریق پلی‌آف جواز حضور در جام جهانی قطر را کسب کرد. این تیم موفقیت های خود را مدیون ستاره‌هایی است که بخش قابل توجهی از آنها در لیگ جزیره توپ می زنند.

دو هفته پیش بود که راب پیج، سرمربی تیم ملی ولز اسامی بازیکن منتخب خود را برای حضور در جام جهانی 2022 اعلام کرد. نکته ای که در این لیست خیلی به چشم می آمد، حضور پرتعداد بازیکنان شاغل در لیگ جزیره بود. 21 نفر از 26 بازیکن دعوت شده به تیم ملی ولز را بازیکنانی تشکیل می دهند که در لیگ‌های فوتبال انگلیس (برتر و چمپیونشیپ) توپ می زنند.

سرمربی ولز در حضور تاریخی تیمش در جام جهانی این شانس را دارد که مهره‌های آماده را از فوتبال باشگاهی انگلیس در اختیار گرفته و به دنبال صعود است. این تیم در روز اول مقابل امریکا به تساوی یک بر یک بسنده کرد و امروز مقابل امروز به میدان خواهد رفت.

در بین نفرات تیم ملی ولز ستاره های سرشناس زیادی را شاهد هستیم که قطعا شناخته شده‌ترین آنها گرت بیل است که البته جایی در بین بازیکنان شاغل در لیگ جزیره ندارد و این روزها در فوتبال امریکا (لس انجلس) بازی می کند. بن دیویس (تاتنهام)، جیمز (فولام) و هری ویلسون (فولام) از مهم‌ترین مهره های پیج به شمار می روند.منبع