شب تلخ طارمی در مادرید؛ پنالتی؟ بفرمایید بیرون!

هرموسو که با گلش ورزشگاه متروپولیتانو را منفجر کرده بود دو دقیقه بعد با خطای هند عجیب و بچه‌گانه پس از برخورد توپ به ساعدش به پورتو پنالتی داد. در غیاب طارمی که پنالتی‌زن اول پورتو بود متئوس اوریبه بازیکن کلمبیایی پورتو پشت توپ ایستاد و به سمت چپ یان اوبلاک ضربه زد و درحالی دروازه‌بات اتلتیکو جهت را تشخیص داده بود توپ پس از برخورد به دستش گوشه دروازه آرام گرفت تا طارمی اخراج شده برای دقایقی نفس راحت بکشد.

اما این پایان کار دقایق پراتفاق این مسابقه نبود؛ دو دقیقه وقت تلف شده بیشتر برای این بازی به دلیل خوشحالی گل‌ها گرفته شد که به شکست یاران طارمی منجر شد. در دقیقه ۱۱+۹۰ روی ضربه کرنر، ویتسل با ضربه سر توپ را به دهانه دروازه فرستاد و آنتوان گریزمان با ضربه سر توپ را درون دروازه پورتو جای داد تا در وقت‌های تلف شده سومین گل بازی نیز به ثمر برسد.


کد خبر : 1842686 |
17 شهریور 1401 ساعت 01:42 |
15.5K بازدید |

6
دیدگاه

برای دومین بار در سی‌ال اخراج شد

در نهایت در شب اخراج مهدی طارمی با دو کارت زرد باورنکردنی برای او، اتلتیکو مادرید در خانه پورتو پرتغال را در لحظات آخر شکست داد و اولین سه امتیاز این فصل را در گروه B کسب کرد.

پاس بی نظیر مهدی طارمی در دقیقه ۶۵ می‌توانست پورتو را پیش بیندازد اما ستاره ایرانی پورتو نتوانست تا دقیقه آخر در زمین به تیمش کمک کند.منبع

مهدی طارمی که پنج شب قبل در هفته پنجم لیگ برتر پرتغال موفق به گلزنی مقابل ژیل ویسنته شد و در تمام مسابقات این فصل یکی از مهره‌های اصلی پورتو بوده، امشب هم یکی از ۱۱ بازیکن ثابت تیمش در دیدار حساس اروپایی برابر اتلتیکو مادرید اسپانیا بود.

در این شرایط اتلتیکو فشار حملات خود را روی دروازه پورتو ده‌نفره بیشتر کرد و درحالی که داور چهارم نه دقیقه وقت اضافه را اعلام کرده بود هرموسو روی یک کار ترکیبی عالی شوت خود را زد و با خوش شانسی پس از برخورد توپ به پای مدافع پورتو از بالای سر دروازه‌بان عبور کرد و به تور چسبید.


اخراج عجیب مهدی طارمی با دو کارت زرد باور نکردنی برای او جرقه یازده دقیقه طوفانی را در متروپولیتانو زد.


شب تلخ طارمی در مادرید؛ پنالتی؟ بفرمایید بیرون!

در دقیقه ۸۲ مهدی طارمی در محوطه جریمه و مقابل چشمان داور در برخورد با ویتسل، مدافع وسط اتلتیکو نقش بر زمین شد اما این مهاجم که در اروپا هم به گرفتن پنالتی مشهور شده وقتی سرش را بلند کرد با چهره مصمم داور برای نشان دادن کارت زرد دوم به او به دلیل تمارض و خطای شبیه‌سازی مواجه شد. مهدی طارمی با چهره‌ای بهت زده کارت قرمز را در سیزدهمین تجربه بازی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا پیش روی خود دید. کار از کار گذشته بود و اعتراض ستاره ایرانی پورتو که یک بار دیگر اخراج در یوسی‌ال را تجربه می‌کرد  ثمری نداشت.

این مسابقه در اکثر دقایق بازی درگیرانه و فیزیکی دنبال شد و بازیکنان دو تیم برخوردهای زیادی باهم داشتند و بازی فشرده شاگردان دیگو سیمئونه و سرجیو کونسیسائو باعث شد موقعیت‌های چندان زیادی در طول ۹۰ دقیقه روی دروازه‌ها ایجاد نشود و همه چیز به دقایق پایانی موکول شود.

پس از اینکه گل کوکه برای اتلتیکو توسط VAR رد شد، مهدی طارمی در دقیقه ۶۵ بهترین موقعیت پورتو را خلق کرد. جایگیری مناسب او و سانتر پای چپ دقیقش به نقطه کور مدافعان اتلتیکو باعث شد چهار مدافع جا بمانند و ژائو ماریو در موقعیت تک به تک با اوبلاک قرار بگیرد اما ضربه او توسط اوبلاک مهار شد.

مهدی طارمی که سومین فصل حضورش با پیراهن پورتو را در لیگ قهرمانان اروپا سپری می‌کند فصل گذشته نیز در دو دیدار رفت و برگشت مقابل این تیم اسپانیایی به میدان رفته بود.

چند دقیقه بعد مهدی طارمی یک کارت زرد عجیب و غریب دریافت کرد. خطای او در دقیقه ۷۱ و جر و بحث بیش از حد او با داور لهستانی بازی برایش یک کارت زرد را دریافت کرد. کارتی که شاید فکرش را هم نمی‌کرد منجر به اخراجش در دقایق بعد شود.

به گزارش “ورزش سه”، در چارچوب دیدارهای هفته اول مرحله گروهی فصل ۲۳-۲۰۲۲ لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال پورتو که مهدی طارمی را در لیست بازیکنان خود دارد، از ساعت ۲۳:۳۰ امشب در ورزشگاه متروپولیتانو میهمان تیم اتلتیکو مادرید اسپانیا بود.