شروع ورزش از صفر – چگونه ورزش کردن را شروع کنیم؟

نکته مهم این است که ورزشی که برای شما مناسب تر است و از انجام آن لذت میبرید را انجام دهید. این امر به شما کمک میکند از ورزش کردن نترسید. انجام چکاپ اولیه میتواند به شناسایی هر نوع مشکل سلامتی یا شرایطی که شما را در معرض آسیب دیدن در حین ورزش کردن قرار میدهد کمک کند. آهسته و تدریجی بودن برنامه ورزشی به شما کمک میکند به روتین خود در بلند مدت پایبند باشید و بیشترین بهره را از آن ببرید. همچنین به یاد داشته باشید که سختتر و با شدت بیشتر ورزش کردن ضرورتا به معنای بهتر بودن آن نیست. با این حال این نکته حائز اهمیت است که ورزش را به آرامی شروع کنید و سپس با افزایش توان فیزیکی بدن به شدت آن بیافزایید. قبل از شروع برنامه روزانه ورزشی، باید با پزشک خود مشورت کنید و توان فیزیکیتان را با انجام آزمایشهای مخصوص بسنجید. انجام کارهایی مانند عضویت در باشگاه یا کلاسهای ورزش نظیر یوگا و پیلاتس، استخدام یک مربی خصوصی یا انجام ورزشهای گروهی، گزینههای خوبی برای افزایش انگیزه و لذت بردن از ورزش است. در حالی که دویدن یک تمرین برای کل بدن است، اما در درجه اول از عضلات مرکزی و پایین بدن استفاده میکنید.

سلام ممنون از مطالب خوبتون.من مبتدی هستم تازه میخام ورزشو شروع کنم ومیخام ورزش مخصوص شکم وپهلو وسفت شدن ران وسینه رو انجام بدم وهمچین بزرگ شدن باسن سوالم اینه برا این ورزشهای مخصوص باید گرم کردن مواردبالاکه ذکرشده رو انجام بدم مثلا پیاده روی وغیره یا نیازی به گرم کردن نداره وحرفم دیگم من ورزش درخانه باشگاه نمیرم ولی خونه وزنه دارم لطفا راهنمایم کنید باعث ازدست رفتن عضله نمیشه یا باعث شل شدگی؟ در طی این فرآیند افزایش حجم پیدا میکنیم، وزن اضافه میکنیم و بلاخره روشهای زیادی مانند مصرف مکملها وجود دارند که از طریق آنها میتوانیم دوره کات را شروع کنیم و کاهش چربیها را هدف قرار دهیم. این اختلال میتواند در نتیجهی عدم تحرک یا فشار فیزیکی، آسیب خارجی یا داخلی یا یک فعالیت خاص رخ دهد. به مرور زمان این تصور دیرینه مبنی بر اینکه حمل وزن بیشتر توسط بدن به این معنی است که فرد استخوانهای قویتری دارد به تدریج رد میشود. کلیه، یکی از مهمترین و حیاتیترین ارگانها در بدن انسان است که وظیفه دفع مواد زائد بدن و همچنین حجم اضافی مایعات در خون را دارد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از سایت فلاویو دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

فعالیتهای ورزشی متنوعی برای انجام دادن وجود دارد. نتیجه مرور انجام شده بر روی مطالعات مختلف این است که جایگزین کردن یک رفتار ناسالم با یک عادت جدید سالم، یک روش عالی برای ادامه دادن آن عادت در بلند مدت است. در این مقاله تمام چیزهایی که باید درباره شروع ورزش کردن و پایبندی به یک روتین ورزشی بدانید را توضیح میدهیم. یکی دیگر از نکات کلیدی ورزش کردن این است که به روتین ورزشی خود پایبند باشید.پایبند بودن به برنامه ورزشی در بلند مدت، در صورتی برای شما آسانتر خواهد بود که آن را به یک عادت روزمره تبدیل کنید و به طور منظم آن را انجام دهید. همچنین میتوانید با حرکات آسانتر تمریناتی که قصد انجام آن را دارید بدن خود را گرم کنید. پزشکان بر این باورند که 90% از دردهای پایین کمر بعد از 6-12 هفته بدون درمان پزشکی خوب می شوند؛ با این حال درمان می تواند باعث تسریع روند بهبودی شود که این امر در ورزشکاران به معنای بازگشت سریعتر به فعالیتشان است.

یکی از روشهای انجام این کار، شروع برنامه با مراحل آسان است. بوت کمپ: شامل حرکات سریع، با شدت بالا و ترکیبی از ایروبیک و تمرینات مقاومتی میباشد. نمونههای آن شامل پوش آپ، پول آپ، حرکت لانچ و دراز و نشست است. برخی ایدهها برای استراحت کردن بعد از ورزش شامل پیاده روی سبک بعد از تمرینات ایروبیک یا انجام حرکات کششی بعد از تمرینات مقاومتی است. دوشنبه: پیاده روی تند به مدت۱۰ دقیقه، سپس انجام فعالیتهای زیر و استراحت به مدت ۱ دقیقه بین هر ست (نه بین هر حرکت ورزشی)، سپس انجام حرکات کششی. به طور مثال میتوانید ۵ بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کنید یا هر روز ۳۵ تا ۴۰ دقیقه فعالیت ورزشی خود را انجام دهید. درک نحوه عملکرد هر عضله ممکن است به شما در بهبود فرم، تکنیک و عملکرد کمک کند. نشان داده شده که مصرف چربی های سالم، به سوزاندن چربی بدن و محافظت از تجدید نیرو عضلات در حین ورزش کردن و حفظ انرژی در مدت طولانیتر کمک میکند. نوشیدن مایعات در طول روز برای حفظ سطح آب بدن ضروری است. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم در طی 48 ساعت (سعی می کنیم) پاسخ خواهیم داد.