صعود استقلال خوزستان با آمارهای جالب توجهکد خبر : 1939516 |
03 خرداد 1402 ساعت 09:59 |
502 بازدید |

0
دیدگاه


استقلال خوزستان با شکست آرمان گهر در هفته پایانی رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور دومین سهمیه صعود به لیگ برتر را بعد از شمس آذر قزوین به دست آورد.

صعود استقلال خوزستان با آمارهای جالب توجه

به گزارش “ورزش سه”،  استقلال خوزستان در بازی پایانی 5 گل به تیم آرمان گهر زد و بدون اینکه گلی دریافت کند، این بازی را به پایان برد. این 3 امتیاز استقلال خوزستان را به امتیاز 57 رساند و با 13 امتیاز اختلاف نسبت به تیم صدرنشین یعنی شمس آذر در استادیوم غدیر اهواز جشن صعود گرفت.

آمارهای جالب توجه دیگری هم در مورد استقلال خوزستان هم وجود دارد. اینکه تعداد بردهای این تیم کمتر از تساوی ها است. پیروزی در برابر آرمان گهر سیرجان چهاردهمین پیروزی این تیم در فصل جاری بازی ها بود، در حالی که آبی های اهواز در 15مسابقه به نتیجه مساوی دست پیدا کردند. این تساوی ها بیشتر در دور رفت بازی ها بود که استقلال خوزستان با وجود  ارایه بازی های خوب در برابر حریفان به نتیجه مساوی دست پیدا می کرد و این موجب شده بود، در دور رفت بازی ها در جمع مدعیان نباشد. اما در دور برگشت این روند تغییر کرد و استقلال خوزستان بیشتر برد تا در نهایت به لیگ برتر صعود کند.

15 تساوی در 32 بازی بین معنی است که استقلال خوزستان بعد از خیبر خرم آباد و استقلال ملاثانی با 16 تساوی و به همراه تیم های مس شهربابک و شهرداری آستارا بیشترین تساوی را در این فصل از بازی ها داشته است. کمترین باخت در فصل جاری رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور از آن تیم استقلال خوزستان است. این تیم تنها در 3 مسابقه طعم تلخ شکست را چشیده است. از سویی خط حمله تیم استقلال خوزستان با 47 گل زده بعد از شمس آذر قزوین با 67 گل زده بهترین بوده است و این نشان می دهد، تیم استقلال خوزستان از ابتدای بازی ها می کوشید با ارایه فوتبال تهاجمی به لیگ برتر صعود کند و در نهایت هم موفق به انجام این کار شد.

استقلال خوزستان در حالی حضور دوباره در جمع تیم های لیگ برتری را تجربه می کند که قهرمانی در این مسابقات را در کارنامه دارد. در فصلی که عبدالله ویسی سرمربی تیم و سیروس پورموسوی سرمربی فعلی دستیار بود.منبع