ضربه فنی، بازگشت حسن یزدانی به سال ۲۰۱۷!

به گزارش “ورزش سه”، نگاه میلیون ها علاقه مند به کشتی در جهان به راند ششم مبارزه حسن یزدانی و دیوید تیلور در فینال وزن 86 کیلوگرم مسابقات جهانی 2023 در بلگراد بود؛ نبردی که اتحادیه جهانی کشتی هم مانور تبلیغاتی زیادی روی آن کرده بود و حتی این دو کشتی گیر را قبل از مسابقات به کنفرانس مطبوعاتی دعوت کرد.  

حالا بازهم باید یک سال انتظار این مبارزه را بکشیم تا شاید در فینال المپیک 2024 پاریس اتفاق دیگری رخ دهد.منبع


حسن یزدانی در یک کشتی بحث برانگیز و پر افت و خیز مقابل دیوید تیلور پنجمین شکست خود را برابر تیلور تجربه کرد.

ضربه فنی، بازگشت حسن یزدانی به سال 2017!

در سه دقیقه دوم هم یزدانی در حالی به آب و آتش می زد تا امتیازات از دست رفته را جبران کند، اسیر زیرگیری های تیلور شد. بعد از دادن دو امتیاز، بار دوم تیلور حسن یزدانی را روی پل زد و در نهایت در فاصله دو ثانیه مانده به پایان کشتی، یزدانی روی پل گیر کرد و ضربه فنی شد! 


کد خبر : 1966144 |
26 شهریور 1402 ساعت 21:52 |
9.9K بازدید |

29
دیدگاه

این تیلور دیگر بباز نیست

این یک پایان تلخ برای نبردی بود که یک سال ایرانی ها انتظارش را می کشیدند. پنجمین برد تیلور برابر حسن یزدانی و البته بازگشت به سال 2017. جایی که حسن یزدانی در اولین مبارزه خود با تیلور در جام جهانی کرمانشاه ضربه فنی شده بود! 

در آن لحظه تصمیم داوران دادن 4 امتیاز به یزدانی و فقط یک امتیاز به تیلور بود. در حالی که نتیجه 5 بر یک به سود یزدانی روی تابلو نقش بسته بود، مربی آمریکا درخواست چلنج کرد و با بازبینی صحنه و در تصمیمی بحث برانگیز داوران نتیجه کشتی را 5 بر 3 به سود تیلور اعلام کردند. این تصمیم به مذاق پژمان درستکار و هواداران ایرانی حاضر در سالن خوش نیامد و 3 دقیقه اول با همین نتیجه تمام شد. 

1925273

دیوید تیلور که بازهم در سه دقیقه اول آرام کشتی گرفت، بعد از اینکه داوران به او اخطار دادند و یک امتیاز به حسن یزدانی رسید، در یک حمله توفانی زیر دوخم یزدانی را گرفت. یزدانی هم برخلاف معمول سعی کرد این بار با سرعت هر چه تمام تر کنده تیلور را بالا بیاورد و در این کار هم موفق بود.  

حسن یزدانی که دیروز رقبای خود را با صلابت شکست داده بود، انتظار می رفت امشب با سبکی متفاوت نسبت به سال گذشته مقابل تیلور قرار بگیرد، اما به نظر می رسد شرایط کشتی تفاوت چندانی با سال قبل نداشت.