فجایعی که بعد از مدت‌ها برای آلمان تکرار شد!کد خبر : 1855161 |
02 آذر 1401 ساعت 20:23 |
13 بازدید |

0
دیدگاه


شکست تیم ملی آلمان برابر ژاپن، نقاط منفی فراوانی را در کارنامه این تیم پرافتخار رقم زد.

فجایعی که بعد از مدت‌ها برای آلمان تکرار شد!

به گزارش “ورزش سه”، آمار و ارقام به زبان کاملا واضحی صحبت می کنند. آلمان در شرایطی در اولین بازی خود در جام جهانی مقابل ژاپن مغلوب شد که نه تنها 74 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت، بلکه 26 شوت به سمت دروازه نیز نواخت و این آمار برای ژاپن 12 ضربه بود. البته این نیز حقیقت دارد که تیم آلمان در جریان نیمه دوم بازی را به حریف واگذار کرد.

هر چه از زمان بازی گذشت، مالکیت آلمان بر توپ و میدان کمتر شد. و در ادامه نیز دو گل خورده که دو بازیکن بوندسلیگایی آنها را رقم زدند. ابتدا ریتسو دوآن از فرایبورگ در دقیقه 75 گل تساوی را به ثمر رساند و تنها هفت دقیقه بعد تاکوما آسانو از بوخوم بود که در گوشه محوطه مانوئل نویر مغلوب کرده و ژاپن را به پیروزی رساند.

پس از باخت 1-0 مقابل مکزیک در جام جهانی 2018 و شکست 1-0 به فرانسه در مسابقات قهرمانی اروپا 2021، آلمان در بازی های افتتاحیه در یک تورنمنت بزرگ برای سومین بار متوالی شکست خورد که این اتفاقی عجیب و غیرمنتظره محسوب می شود. همچنین آلمان پس از برتری در نیمه اول، برای اولین به عنوان بازنده زمین را ترک کرد. این اتفاق فقط برای ژرمن ها در سال های 1938 و 1978 رخ داده بود.

اولین بار و حدود یک قرن پیش، تیمی که سپ هربرگر مربی اش بود، در نیمه دوم سه گل خورده و 4-2 مغلوب سوئیس شد. همچنین در تورنمنت سال 1978 در آرژانتین برگزار شد، آلمان در پایان نیمه اول با یک گل مقابل اتریش پیش افتاد و در نهایت 2-3 مغلوب شد.منبع