فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

سازمان لیگ فوتبال از برنامه مسابقات هفته پنجم تا دهم لیگ برتر فوتبال ساحلی فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ خبر داد. از سوی فدراسیون مرکزی آسیا (کافا) برنامه زمانبندی مسابقات فوتبال بانوان اعلام شد. مراسم افتتاحیه سمینار دانش افزایی پیش فصل ناظران داوری فوتسال بانوان با حضور رييس كميته داوران فوتسال فيفا ، دبیرکل فدراسیون فوتبال و مسئولین کمیته داوران صبح امروز برگزار شد. سرپرست فدراسیون فوتبال با حضور در مراسم افتتاحیه دوره دانشافزایی داوران فوتسال کشور نسبت به لزوم حفظ احترام و جایگاه داوران در داخل و خارج از زمین مسابقه تاکید کرد. مراسم افتتاحیه سمینار دانش افزایی پیش فصل ناظران داوری فوتسال آقایان با حضور رييس كميته داوران فوتسال فيفا ، سرپرست سازمان لیگ فوتسال و مسئولین کمیته داوران صبح امروز برگزار شد. فرايند ثبت نام در انتخابات فدراسیون فوتبال طبق روال به صورت برخط و از طریق سامانه مربوطه انجام خواهد شد و داوطلبان پس از ثبت نام به منظور تحویل مدارک و مستندات در محل فدراسیون حضور پیدا می کنند. نشست کمیته فنی فدراسیون فوتبال امروز با حضور آنلاین سرمربی تیم ملی امید برگزار شد. تیم ملی فوتبال بانوان امروز از ساعت ۱۸:۳۰ تمرینات خود را برای تورنمنت کافا آغاز کرد. نشست اعضای کمیته اجرایی مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال صبح امروز برگزار شد.

برای آنکه تمرینها را با انگیزه و آگاهی بیشتری انجام بدهید، از متخصص سوال کنید که چرا این تمرینها را به شما توصیه میکنند و انجام دادن آنها چه کمکی به بهبود آسیب یا عارضه خاصتان میکند. برای درمان زانو درد، انجام ۳۰ دقیقه ورزش در طول روز می تواند مفید باشد. با انجام ورزش بیشتر، به غیر از اینکه عضلات پا تقویت می شود که باعث حمایت بیشتر مفصل زانو می شود، وزن فرد نیز به حد تعادل می رسد و بنابراین فشار کمتری به زانوها اعمال می شود. عضلات ضعیف خیلی زود خسته می شوند و باعث تغییر نحوه راه رفتن فرد می شوند که می تواند شروع زانو درد باشد. ولی پس از آن تمرینات ورزشی دیگری برای بیمار تجویز می شوند که خود فرد می تواند آنها را به صورت همیشگی انجام دهد. از جمله ورزشهایی که برای تسکین درد زانو موثر هستند، شنا یا راه رفتن در آب می باشد و برعکس آن، ورزش هایی مانند فوتبال، تنیس، بدمینتون و بسکتبال موجب افزایش درد زانو می شوند. به همین دلیل است که تمریندرمانی غالباً در کنار جراحی یا در بعضی موارد بهجای جراحی تجویز میشود.

تمرینهای قدرتی با مقاومت بیشتر و تعداد دفعات تکرار کمتر انجام میشود. تمرینهای انعطافپذیری زمانی توصیه میشود که بیمار بخشی از توانایی حرکتی دستها یا پاها را از دست داده باشد. برای مثال بسیاری از سالمندان دچار شکستگی مفصل ران (هیپ) میشوند؛ این شکستگی آسیبی جدی با درمان دشوار است و به همین دلیل قدرت و توانایی حرکتی عضلهها را کاهش میدهد. راه رفتن در آب به تقویت عضلات زانو کمک می کند درحالیکه فشار کمی به زانو وارد می کند بنابراین برای درمان زانودرد مفید می باشد. اگر چه بیشتر سالمندان و افراد میانسال به زانودرد مبتلا می شوند اما جوانان زیادی نیز از زانو درد رنج می برند. البته افزایش مقدار ورزش، فواید آنرا نیز افزاش می دهد. همچنین برای کاهش زانو درد، پیاده روی در مکان های مسطح با کفش مناسب و هر روز به مدت نیم ساعت پیشنهاد می شود. این دسته از تمرینها در حفظ مرکز ثقل بدن به بیمار کمک میکنند، برای افزایش تعادل و اصلاح حالت اندامی مفیدند و ایجاد هماهنگی را در شرایطی که توانایی بیمار برای هماهنگ و متعادل کردن بیمار مختل شده است، آسانتر میکنند.

کمیته انضباطی آرای خود را درباره پرونده های تخلف برخی از تیم های سایت فلاویو فوتسال صادر کرد. اگر به بیماران آگاهی های لازم داده نشود، می تواند این تصور را در افراد بوجود آورد که با ورزش کردن صدمه بیشتری به مفصل هایشان وارد می شود و بنابراین از ورزش کردن منصرف می شوند. طب فیزیکی و توانبخشی برای افزایش توانایی حرکتی و تقویت عضلههای بسیاری از بیماران ضروری است. بیماران هنگام شروع تمرینهای تعادلی و هماهنگی باید کاملاً بر روی انجام حرکات تمرکز کنند. بیماری آرتروز و ساییدگی مفصل زانو، بر روی استخوان ها، غضروف، عضلات و لیگامان ها تاثیر می گذارد. ورزشهای زیادی هستند که پزشک متخصص برای تقویت عضلات زانو تجویز می کند و به ماهیچه ای که باید تقویت شود بستگی دارند. زانو درد از رایجترین شکایت های افرادی است که به کلینیک های مختلف ارتوپدی برای درمان مراجعه می کنند. کمیته آموزش از برگزاری دوره های آموزشی فوتبال در استانهای کردستان، مشهد، گرگان و لاهیجان خبر داد. مهدی کردانی عضو کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال هیچ سمتی در سازمان لیگ فوتبال ایران ندارد. تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فدراسیون فوتبال می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.