فردا شب، يك طلا و دو برنز در انتظار شاگردان بنا

به گزارش “ورزش سه”، روز دوم کشتی فرنگی قهرمان جهان با برگزاری مسابقات 4 وزن 63، 67، 82 و 97 کیلوگرم پیگیری شد که سهم ایران از این 4 وزن یک دیدار فینال و دو رده‌بندی بود. کشتی‌گیران میزبان، امروز نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند و در دو وزن به فینال راه پیدا کردند تا صربستان تنها کشوری باشد که بیشتر از یک فینالیست در این 4 وزن دارد. کشورهای گرجستان، ازبکستان، ترکیه، ارمنستان و بلغارستان نیز هرکدام یک نفر را راهی دیدار فینال کردند.

وزن 82 کیلوگرم///
جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان- برهان آکبوداک از ترکیه

*سید بندی وزن 97 کیلوگرم به گونه‌ای رقم خورده بود که دو مدعی اصلی این وزن یعنی محمدهادی ساروی و آرتور الکسانیان در نیمه نهایی مقابل هم قرار گرفتند و کشتی‌گیر ارمنستانی با استفاده از فرصت خاک و اجرای یک بارانداز توانست 3 بر 1 به برتری رسیده و مانند جهانی 2019 و المپیک توکیو از سد کشتی‌گیر آملی کشورمان بگذرد و برای ششمین بار در رقابت‌های جهانی فینالیست شود. کریل میلوف بلغارستانی نیز که سال 2018 هم به مدال نقره جهان رسیده بود، توانست شگفتی‌ساز این وزن یعنی عارف نیفتولایف آذربایجانی را ضربه فنی کند و پس از 4 سال دوباره به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کند.

وزن 67 کیلوگرم///
محمدرضا گرایی از ایران– ماته نمس از صربستان

*در وزن پر مدعی 67 کیلوگرم که اکثر مدعیان از دور رقابت‌ها کنار رفتند، محمدرضا گرایی در بهترین فرم خود قرار داشت و با استفاده از کنده فرنگی‌های زیبایی که به تمامی سه حریف خود زد، توانست به دیدار فینال راه پیدا کند و در آخرین گام نیز با نتیجه 8 بر صفر از سد جونی ختسوریانی گرجستانی عبور کرد که نایب قهرمان المپیک یعنی پرویز نصیب‌اف اوکراینی را شکست داده بود. در سمت مقابل نیز ماته نمس صربستانی که سال 2019 به مدال برنز جهان رسیده بود، این بار یک گام فراتر گذاشت و با عبور از سد جوان اول این روزهای کشتی آذربایجان یعنی حسرت جعفراف به فینال رسید تا روند فوق‌العاده میزبان در رقابت‌های امسال همچنان ادامه داشته باشد.

برنامه مسابقات فینال به این صورت است:


کد خبر : 1843295 |
20 شهریور 1401 ساعت 21:46 |
14.1K بازدید |

2
دیدگاه

ساروى و نجاتى ميليمترى باختند، گرايى مقتدرانه فيناليست شد

*سید اول وزن 63 کیلوگرم یعنی لری آبولادزه، گرجستانی که سال گذشته در اسلو به مدال نقره رسید، این بار نیز عملکرد خوبی داشت و با شکست سه حریف آسیایی به فینال صعود کرد. او در آخرین گام و در تکرار نیمه نهایی سال گذشته امیدهای جهان به مصاف علیرضا نجاتی از ایران رفت که در یک کشتی جنجالی و با استفاده از امتیازی که در وقت اول با بیرون بردن پای نجاتی از تشک دریافت کرد، 2 بر 1 پیروز شد تا این بار هم میدان مبارزه را با پیروزی ترک کند. در سمت دیگر جدول که اتفاقات زیادی افتاد و قهرمان المپیک توکیو نیز حذف شد، این سباستین ناد صربستانی بود که با پیروزی 5 بر صفر برابر طالح ممدوف آذربایجانی یک فینال دیگر را نصیب میزبان کرد.


رقابت‌های 4 وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان با رسیدن نمایندگان کشورمان به یک فینال و دو رده‌بندی پیگیری شد.

فردا شب، يك طلا و دو برنز در انتظار شاگردان بنا

*ستاره امروز وزن 82 کیلوگرم جالگاسبای بردیموراتوف ازبکستانی بود که دو مدعی اصلی این وزن یعنی رفیق حسینوف آذربایجانی و مدافع عنوان قهرمانی همچنین تاماش لوای مجارستانی را به ترتیب با حساب 11 بر صفر و 8 بر صفر شکست داد تا پس از مدال برنز سال 2019، این بار به فینال رقابت‌های جهانی راه پیدا کند. دیگر فینالیست این وزن برهان آکبوداک ترکیه‌ای بود که مانند سال گذشته به فینال رسید و در دیدار نیمه‌نهایی توانست یاروسلاو فیلچاکوف اوکراینی را در حالی که 1 بر 1 عقب بود و در کنار تشک قرار داشت، از بالا بتاباند و با پیروزی 5 بر 1 راهی فینال شود.

وزن 63 کیلوگرم///
لری آبولادزه از گرجستان- سباستین ناد از صربستان

وزن 97 کیلوگرم///
آرتور الکسانیان از ارمنستان- کریل میلوف از بلغارستانمنبع