فریاد بی‌رحمانه طارمی مقابل تیمی که گل نمی‌خورد!(عکس)کد خبر : 1845021 |
01 مهر 1401 ساعت 21:23 |
103.8K بازدید |

30
دیدگاه

او فقط ۱۱ دقیقه زمان می‌خواست؛


ستاره خط حمله ایران روند درخشان خود در پورتو را در مسابقه تیم ملی مقابل اروگوئه نیز ادامه داد.

فریاد بی‌رحمانه طارمی مقابل تیمی که گل نمی‌خورد!(عکس)

به گزارش “ورزش سه”، مهدی طارمی که ۶ روز قبل در مسابقه لیگ برتر پرتغال تک گل نجات‌بخش پورتو مقابل استوریل را در دقیقه ۹+۹۰ به ثمر رسانده بود، امشب هم در جریان دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران پس از ورود به زمین درخشان ظاهر شد و توانست لحظاتی پس از ورود به زمین یک گل مهم بزند.

این مهاجم که انتظار می‌رفت یکی از مهره‌های اصلی کارلوس کی‌روش در دیدار تدارکاتی امشب مقابل اروگوئه باشد، برخلاف پیش‌بینی‌ها کار را از روی نیمکت آغاز کرد و نظاره‌گر حضور سردار آزمون به‌عنوان تک مهاجم در ترکیب تیم ملی بود ولی پس از اینکه به‌عنوان یار جانشین به زمین آمد، سرنوشت ایران را تغییر داد.

مهدی طارمی که سال‌های فوق‌العاده‌ای را در فوتبال پرتغال سپری می‌کند و بهترین گلزن پورتو به شمار می‌رود، حالا در تیم ملی نیز توانسته این نمایش خوب خود را ادامه بدهد و در دیدار تدارکاتی برابر اروگوئه یک گل ارزشمند به ثمر رساند.

این ستاره ایرانی که در دقیقه ۶۸ دیدار تدارکاتی مقابل اروگوئه جای علیرضا جهانبخش را در ترکیب تیم ملی گرفت، در دقیقه ۷۹ پس از همکاری با کریم انصاری‌فرد و سامان قدوس، روی توپی که با ارسال شماره ۱۰ ایران در مقابل محوطه ۶ قدم به دست آورد، با یک شوت تک‌ضرب دروازه اروگوئه را باز کرد.

طارمی در شرایطی توانست دروازه اروگوئه را باز کند که این تیم طی پنج مسابقه رسمی اخیرش در مرحله مقدماتی جام جهانی و دیدارهای دوستانه هیچ گلی دریافت نکرده بود ولی امشب طلسم آنها با گل شماره ۹ تیم ملی ایران شکسته شد.

این ستاره ایرانی در دقیقه ۸۴ هم قصد داشت با فرار به پشت مدافعان اروگوئه گلزنی کند که در موقعیت آفساید قرار گرفت و البته قصد داشت پنالتی به دست بیاورد که پیش از آن پرچم کمک داور دوم آفساید او را اعلام کرده بود.

آخرین گل ملی مهدی طارمی در هفته هشتم مرحله مقدماتی جام جهانی در آسیا مقابل امارات به ثمر رسیده بود و او پس از آن در یک دیدار برابر الجزایر نتوانست این کار را انجام بدهد، اما امشب دوباره در اتریش به تنظیمات خود برگشت و روی تک موقعیتی که صاحب شد، با یک ضربه استثنایی دروازه را باز کرد.

این ستاره ایرانی که در فصل جاری لیگ برتر پرتغال هفت بار به میدان رفته و طی این مدت پنج گل به ثمر رسانده و دو پاس گل داده و پنالتی هم گرفته، امشب هم در یک مسابقه تیم ملی در آستانه جام جهانی توانست برابر اروگوئه بدرخشد و کاری کند تا این تیم پس از هفت دیدار دوباره شکست بخورد.منبع