فلیکس سانچز سرمربی ایران، تا ساعاتی دیگر

مهدی تاج در روزهای اخیر مذاکره مستقیم با مدیر برنامه های سانچز داشته. ملاقات او در ساعت 5.5 صبح با مخبر معاون ریس جمهور و هم چنین دیدار با مدیران مالی  کنفدراسیون فوتبال آسیا برای اصمینان از پرداخت دستمزد مربی خارجی و عدم تکرار شدن ماجرای مارک ویلموتس است. او بعد از این دیدارها حالا بهتر می تواند، در مورد آینده تیم ملی تصمیم بگیرد. آنطور که از مصاحبه مخبر پیدا بود، دولت نوید حمایت از تیم ملی داده است و شاید تا ساعاتی دیگر فلیکس سانچز به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران معرفی شود. او به دلیل 5.5 سال حضور در تیم ملی فوتبال قطر و هم چنین بازی با  ایران شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد. با وجود خبر آ اس مبنی بر حضور این مربی در اکوادور هم چنان او شانس حضور در تیم ملی فوتبال ایران را دارد. این پازل تکمیل نشود، حدس اینکه چه کسی سرمربی تیم ایران می شود، خیلی سخت نیست. مونتلا ایتالیایی یا یک مربی ایرانی. امیر قلعه نویی و جواد نکونام.


امروز بیستم اسفند است و طبق وعده فدراسیون فوتبال باید سرمربی تیم ملی معرفی شود.

فلیکس سانچز سرمربی ایران، تا ساعاتی دیگر

رئیس فدراسیون فوتبال دیروز وعده کرد، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را امروز معرفی خواهد کرد. البته او در خصوص اینکه مربی تیم ملی ایرانی است یا خارجی هم چنان دو پهلو صحبت کرد اما استراتژی فدراسیون فوتبال به نظر می رسد، مدت هاست مشخص شده. جایی که مهدی تاج گفت مردم به ما می گویند مربی خارجی. انتخاب سانچز یا هر مربی دیگری به این معنی است که رئیس فدراسیون فوتبال به افکار عمومی احترام گذاشته است. ضمن اینکه او در مصاحبه هایی که پیرامون انتخاب مربی خارجی برای تیم ملی داشت همه را متوجه کرد، دفعه قبل هیچ قصوری در پرونده مارک ویلموتس نداشته و به سبب عدم انتقال پول به حساب مربی بلژیکی وی طبق قانون به فیفا شکایت کرد و در پرونده برنده شد.منبع


کد خبر : 1895043 |
20 اسفند 1401 ساعت 10:58 |
3.6K بازدید |

0
دیدگاه

مونتلا و مربی ایرانی اولویت دوم و سوم هستند

شواهدها حکایت از انتخاب فلیکس سانچز اسپانیایی برای تیم ملی دارد. مربی ای که به همراه گروهش نزدیک به 5.5 سال در دوحه حضور داشتند و آخرین ماموریت آنها هدایت تیم ملی قطر در جام جهانی 2022 بود که البته با موفقیتی همراه نشد و به همین بهانه فدراسیون فوتبابل قطر در سایه احترام و تشکر فراوان از این مربی تصمیم گرفت، دست به جذب مربی جدیدی بزند. کارلوس کی روش که 9 سال حضورش در تیم ملی فوتبال ایران با همه تلاش هایی که داشت، با کسب عنوان در جام ملت ها یا  صعود به دور دوم جام جهانی برای فوتبال ایران همراه نبود. سانچز کارش را در دوحه با کار در مجموعه اسپایر آغاز کرد. او ابتدا رهبر تیم ملی فوتبال جوانان قطر شد و شاید کمتر کسی بداند، در مصاف تیم ملی فوتبال جوانان ایران – قطر در مسابقات جام ملت های جوانان آسیا در منامه او سرمربی تیم ملی جوانان قطر بود. این بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید و از این گروه تیم های ژاپن و ایران به عنوان تیم های اول و دوم راهی مرحله یک چهارم شدند و در ادامه با پیروزی در این مرحله راهی جام جهانی شدند. اما قطر که عنوان قهرمانی بازی ها را یدک می کشید، صعود نکرد و از صعود به جام جهانی باز ماند. سانچز با وجود شروع نا امید کننده در ادامه دست به یک کار بزرگ زد. قهرمانی با قطر در جام ملت های آسیا. این عنوانی است که ما دهه از آن به دور هستیم. همانند صعود به دور دو جام جهانی. همانند صعود به المپیک.

به گزارش “ورزش سه”، زمان برای انتخاب و معرفی سرمربی تیم ملی رو به پایان است، به این خاطر که بازی های لیگ برتر هم بعد از برگزاری بازی های هفته بیست و سوم تعطیل می شود و بعد از این تیم ملی باید تمرینات خود را برای بازی دوستانه با روسیه و احتمالا یک تیم دیگر آماده کند. زمان آغاز تمرینات تیم ملی هم مشخص شده و سرمربی جدید به همراه ملی پوشان روز 28 اسفند در زمین شماره دو کمپ تیم های ملی گرد هم خواهند آمد تا تمرینات آماده سازی را برای روسیه انجام دهند.