قهرمانی‌جهان؛ ایتالیا ‌و طلسم‌شکنی بعد از ۲۴ سال

به گزارش “ورزش سه”، ایتالیا در مرحله مقدماتی رقابت‌های لیگ ملت‌ها شروع خوبی را تجربه کرده بود اما در دور نهایی مسابقات آن‌ها که میزبان هم بودند کار خود را با رتبه چهارمی به پایان رساندند که اصلاً دستاورد خوبی برای این تیم محسوب نمی شد.

آخرین باری که تیم ملی والیبال ایتالیا به فینال مسابقات قهرمانی جهان صعود کرد، به ٢۴ سال پیش برمی‌گردد؛ جایی که آن ها در قهرمانی جهان ١٩٩٨ به مقام قهرمانی دست یافتند و حالا بعد از این همه سال طلسم‌شکنی کرده‌اند. ایتالیا در سال ٩٨ قهرمان شده بود و باید دید که آیا آن ها موفق به تکرار این مهم خواهند شد یا خیر.منبع


کد خبر : 1843154 |
20 شهریور 1401 ساعت 10:44 |
713 بازدید |

0
دیدگاه


تیم ملی والیبال ایتالیا بعد از ٢۴ سال راهی فینال رقابت‌های قهرمانی جهان شد.

قهرمانی‌جهان؛ ایتالیا ‌و طلسم‌شکنی بعد از ۲۴ سال

بعد از پیروزی مقابل کوبا در یک هشتم نهایی نوبت به مصاف با قهرمان المپیک و لیگ ملت‌ها رسید. جایی که ایتالیا دست به کار بزرگی زد و موفق شد با نتیجه ٣-٢ فرانسه را شکست دهد و به نیمه نهایی صعود کند.  شاگردان دی جورجی دیشب در نیمه نهایی به مصاف یکی از دو میزبان مسابقات یعنی اسلوونی رفتند. ایتالیا در این جدال کار دشواری پیش رو نداشت و موفق شد ٣-٠ حریف را شکست دهد و راهی فینال شود.  

شاگردان فردیناندو دی جورجی، در مسابقات قهرمانی جهان نیز شروع فوق‌العاده‌ای را تجربه کردند و در گروه خود با کسب حداکثر امتیازات صدرنشین شدند. ایتالیا همچنین در رده‌بندی نهایی دور گروهی در رده اول قرار گرفت. این‌ها باعث شد که آنها در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف کوبا بروند.