قهرمانی مقتدرانه ازبکستان در جام ملت‌های آسیا

ازبک‌ها در مرحله گروهی نیز با شاگردان عماد محمدرضا بازی کردند و در نهایت توانستند با یک گل حریف سرسخت خود را شکست دهند.

1833476


کد خبر : 1896469 |
27 اسفند 1401 ساعت 20:01 |
84 بازدید |

0
دیدگاه

پس از شکست عراق در فینال؛


تیم جوانان ازبکستان با شکست عراق قهرمان جام ملت‌های زیر ۲۰ ساله‌های آسیا شد.

قهرمانی مقتدرانه ازبکستان در جام ملت‌های آسیا

عراقی‌ها پس از صعود از گروه خود، مقابل جوانان ایران قرار گرفتند و با گل ثانیه‌های پایانی به برتری ارزشمندی دست پیدا کردند. چرا که علاوه بر کسب سهمیه جام جهانی در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌ها نیز حاضر بودند. شاگردان عماد رضا در این مرحله مقابل ژاپن قرار گرفتند و با خلق یک شگفتی و پس از برتری در ضربات پنالتی راهی فینال مسابقات شدند.

 

1833473
1833474
1833475منبع

به گزارش “ورزش سه” از ساعت ۱۷:۳۰ امروز، تیم جوانان ازبکستان در ورزشگاه تاشکند با حمایت غیر منتظره و مثال زدنی هواداران خودی مقابل عراق قرار گرفت تا فینال جام ملت‌های زیر ۲۰ ساله‌های آسیا را برگزار کند.

در نهایت نیز این تیم امروز توانست با گل دقیقه ۷۲ رحمان علی‌اف که از روی نقطه پنالتی به دست آمد، قهرمان آسیا در رده جوانان شود. کاپیتان و شماره ۱۰ ازبک‌ها که عضو تیم سرشناس بنیادکار است و ستاره تیمش در راه رسیدن به قهرمانی در قاره کهن بود. نکته جالب توجه استقبال گسترده ازبک‌ها از این مسابقه بود و شاید جوانان این کشور قهرمانی آسیا را مدیون همان جوی باشند که طرفدارانشان به وجود آورده‌اند.

از طرف دیگر ازبکستان هم راه سختی برای رسیدن به فینال داشت. شاگردان حیدروف ابتدا استرالیا را از پیش ر‌و برداشتند و سپس با حذف کره جنوبی به مسابقه‌ای رسیدند که عراق در آن انتظار آن‌ها بود.

1833472

پس از موفقیت تیم امید ازبکستان در مسابقات انتخابی جام ملت‌های زیر ۲۳، حالا تیم جوانان آن‌ها نیز کاپ نقره‌ای آسیایی را بالای سر خود برده است و این نشان می‌دهد که سران فدراسیون ازبک سرمایه گذاری بزرگی روی رده‌های پایه خود کرده‌اند. بدون شک با ادامه این روند، تیم ملی بزرگسالان ازبکستان که در چند سال اخیر افت محسوسی را تجربه کرده بود، در آینده رقیب سرسختی برای غول‌های آسیا می‌شود.