ماجراى گرم كردن حسن يزدانى با مربى ١١٠ كيلويىکد خبر : 1844947 |
01 مهر 1401 ساعت 12:54 |
954 بازدید |

0
دیدگاه

كادرفنى نظرش اين نبود، خودش خواست!


مربى تيم ملى كشتى آزاد به صحبت هاى پدر حسن يزدانى در خصوص وضعيت اين كشتى گير قبل فينال توضيح داد.

ماجراى گرم كردن حسن يزدانى با مربى ١١٠ كيلويى

به گزارش ورزش سه، در جريان بازگشت اعضاى تيم ملى كشتى آزاد به تهران، پدر حسن يزدانى در گفتگو با خبرنگاران اعلام كرد رييس فدراسيون و كادرفنى را مسئول باخت پسرش مقابل تيلور مى داند. 
او در بخشى از صحبت هاى خود گفت: “سوال من اینجاست آقای دبیر نیم ساعت قبل از کشتی فینال چرا به پسرم گفت با مربی ۱۱۰ کیلویی تمرین کند تا ضربان قلبش به ۲۵۰ برسد؟ باید پاسخ بدهد چرا این کار را کرد؟”
در حالى كه عليرضا دبير اعلام كرد پاسخى براى صحبت هاى پدر حسن يزدانى ندارد، بكى از اعضاى كادرفنى در اين خصوص توضيح داده است.

مصطفی میرعمادیان، دستيار پژمان درستكار در اين خصوص گفته: “یک هفته مانده به اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی ما فرم‌های مختلفی را که از سوی اساتید تمرین، تغذیه و روانشناس تهیه شده بود را در اختیار تمامی کشتی‌گیران اعزامی گذاشتیم تا آن‌ها را پر کنند.
در بخشی از این فرم‌ها از کشتی‌گیران پرسیده شده بود که قبل از مبارزه فینال به چه مواردی نیاز دارید که حسن یزدانی مثلا گفته بود خیلی از ورزشکاران و طرفداران قبل از مبارزه به سمت من می‌آیند و خواستار گرفتن عکس هستند، او در این فرم خواسته بود که دور و بر او خلوت باشد که ما هم دقیقا همین کار را انجام دادیم و اجازه ندادیم افراد غیر مرتبط به حسن نزدیک شوند تا تمرکز او به هم نریزد. یکی دیگر از مواردی که یزدانی بر اساس سوالات فرم درخواست کرده بود این بود که باید ۲۰ دقیقه قبل مبارزه مرور فن داشته باشد. او در خواسته خود تاکید کرده بود که برای مرور فن به من حریف سبک ندهید و حریفی سنگین‌تر از وزن خودم را برای مرور فن در اختیار من بگذارید.”
وی در ادامه مى گويد: “بر اساس همین خواسته یزدانی، حتی ما می‌خواستیم قبل از فینال احسان امینی با یزدانی مرور فن کند که منصرف شدیم و گفتیم اباذر اسلامی برای این کار بهتر است. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه به حسن گفتم آیا مرور فن کافی است؟ که او در جواب گفت نه، هر وقت احساس کنم خودم تمام می‌کنم. انتخاب حریف برای مرور فن در اختیار همه کشتی‌گیران بود، نه تنها یزدانی، بلکه کامران قاسمپور، زارع و سایر نفرات نیز خواسته‌شان انجام شد چرا که هر کس بهتر از سایرین بدن خود را می‌شناسد و می‌داند در چه شرایطی بهتر برای مبارزات حساس آماده می‌شود. حتی اگر از بین بچه‌های تیم خودمان کسی واجد شرایط درخواستی آن‌ها به لحاظ وزنی نبود، از کشتی‌گیران دیگر کشورها استفاده می‌کردیم، مثل کامران قاسمپور که یک کشتی‌گیر مغول را برای این کار انتخاب کردیم.”منبع