مثل یک قهرمان: حمله کن و طلا بگیر امیرحسین!


کد خبر : 1966150 |
26 شهریور 1402 ساعت 22:24 |
32.8K بازدید |

43
دیدگاه

تاج و کمربند را به من بدهید

آخرین فینال شب اول برای ایرانی ها شیرین و البته راحت تر از آنچه بود که فکرش را می کردیم. زارع حتی اجازه نفس کشیدن به رقیب پرافتخار و باتجربه خود نداد و توانست روی خاک کردن گنو و البته بیرون بردن پای او، یکی پس از دیگری امتیازات را کسب کند.  

امیرحسین زارع توانست گنو پتریاشویلی، قهرمان چند دوره جهان را مقهور قدرت خود کرد و توانست 10 بر صفر او را در فینال شکست داد و یک طلای ناب را به دست آورد. 

حالا امیرحسین زارع با دو طلای جهان، یک برنز جهان و یک برنز المپیک، در جدول پرافتخارترین های کشتی آزاد ایران خودش را بالا کشیده و در مسیر تبدیل شدن به یک فوق ستاره گام برمی دارد.منبع

اولین بار چند سال قبل بود که امیرحسین زارع با شکست پتریاشویلی در لیگ کشتی ایران نام خودش را بر سر زبان ها انداخت. او که دو سال قبل مدال طلای جهان را هم کسب کرده بود، بعد از برنز سال قبلی، به چیزی جز طلا در دسته فوق سنگین فکر نمی کرد. 

1650839

البته که اعتراض عجیب مربی گرجستان بعد از آخرین امتیاز هم به جایی نرسید و در نهایت کشتی 11 بر صفر به پایان رسید.  

این کشتی گیر آماده ایران که بعد از دو شکست امیرمحمد و حسن یزدانی در فینال اوزان 70 و 86 کیلو، تشنه کسب مدال طلا بود، دیروز با انتقام گرفتن از طاها آکگل ترکیه ای نیم بیشتری از راه قهرمانی را رفت. 

با اینکه پتریاشویلی با از دست دادن امتیاز هفتم در یک حرکت غیرورزشی ضربه ای را به صورت زارع زد، اما بازهم این کشتی گیر جوان و با اخلاق ایرانی خودش را کنترل کرد و امتیازاتش را در فینال به 10 رساند تا مقتدرانه ترین قهرمانی در شب اول مسابقات را به ثبت برساند. 

به گزارش “ورزش سه”، هرکول آملی کشتی ایران که دیروز تمامی رقبای سرشناس خود را یکی پس از دیگری شکست داد، امشب در فینال فوق سنگین کشتی آزاد جهان هم توفانی به پا کرد. 


امیرحسین زارع با قدرت تمام در فینال گنو پتریاشویلی را شکست داد تا در دسته فوق سنگین تاجگذاری کند.

مثل یک قهرمان: حمله کن و طلا بگیر امیرحسین!