مدافع استقلالی مدال پارالمپیکی می‌خواهد!کد خبر : 1866694 |
05 بهمن 1401 ساعت 14:33 |
1.8K بازدید |

1
دیدگاه

پادوانی و رویای حضور در پاریس


از قهرمانی در لیگ برتر تا رویای حضور در پارالمپیک پاریس؛ پنج سال زندگی روی ویلچر بر پادوانی سخت گذشته و او هدف بزرگی در سر دارد.

مدافع استقلالی مدال پارالمپیکی می‌خواهد!

به گزارش “ورزش سه”، برای یک مدافع بلند قامت و 197 سانتی متری که با فولاد و استقلال به ترتیب قهرمان لیگ و حذفی شده (فینال حذفی چند روز پس از مصدومیت او برگزار شد)، هیچ چیزی دردآورتر از این نیست که بر اثر یک برخورد فوتبالی، در 35 سالگی مجبور شود ادامه زندگی خود را روی ویلچر سپری کند و رویای بازگشت به مستطیل سبز را برای همیشه فراموش کند. اما این سرگذشت تلخی است که گریبان لئاندرو پادوانی را گرفت.

بازیکن خوش اخلاق و مأخوذ به حیایی که در سال 90، از تیم گوآراتینگوئتا در سری بی برزیل به ایران آمد. تیمی که پس از جدایی پادوانی، مسیر سقوط را در پیش گرفت و به سری C و لیگ های محلات سقوط کرد و اکنون هیچ اثری از آن در فوتبال حرفه ای برزیل دیده نمی شود.

1794935

حضور پادوانی بلند قامت در ترکیب فولاد، خیلی زود توجهات را به خود جلب کرد. بازیکنی که سد دفاعی محکمی را در ترکیب قرمزهای اهوازی به وجود آورد و این تیم توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر را نیز به خود اختصاص دهد. پس از آن بود که پادو حضور ناموفقی در ترکیب الریان داشت و دوباره به فولاد بازگشت.

پادو یک فصل بسیار خوب را نیز در نفت تهران سپری کرد. او توانست ضمن حضور در لیگ قهرمانان آسیا، 10 بار برای این تیم گلزنی کند و آنها در روز آخر لیگ و دیدار جنجالی برابر تراکتور بود که قهرمانی را به سپاهان واگذار کردند. فصل پس از آن و پیوستن به سپاهان اصلا برای مدافع برزیلی خوب پیش نرفت و او پس از یک سال، به استقلال پیوست.

مهمترین اتفاقات زندگی پادوانی طی یک فصل و نیم حضور او در استقلال رخ داد. مدافعی که در زمان منصوریان یکی از مهره های اصلی تیم بود، اما با حضور شفر چندان به میدان نمی رفت و در همین حضور کوتاه مدت، او در دیدار تلخ برابر فولاد، دچار آسیب دیدگی شدید از ناحیه نخاع شد.

آن برخورد تلخ و سخت با آرمین سهرابیان و افتادن روی زمین، برای همیشه به عمر فوتبالی پادوانی پایان داد. ۵ اسفند ۱۳۹۶ و در دقیقه 42 بود که پرونده پادو در زمین فوتبال بسته شد. بازیکنی که به دلیل ضایعه نخاعی، نزدیک به پنج سال است که زندگی خود را با استفاده از ویلچر ادامه می دهد و در این میان نیز با مشکلات بزرگ فراوانی دست و پنجه نرم کرده است.

1794937

البته پادوانی در این میان نیز باشگاه استقلال را مقصر اتفاقات پیش آمده معرفی کرد و با طرح شکایتی در دادگاه CAS، خواستار دریافت غرامت سنگین 9 میلیون دلاری شد که البته دادگاه این درخواست را نپذیرفت. با این حال، مدافع برزیلی برای بازگشت به عرصه ورزش نکشیده هرگز دست از تلاش نکشیده و با حضور در رشته شنا، می خواهد رویای حضور در پارالمپیک را تعبیر کند.

یک سال پیش بود که پادوانی با انتشار تصاویری از کسب عنوان قهرمانی در رشته شنای معلولین، از چالش جدید ورزشی خود خبر داد و اینکه اگر او قرار نیست در مستطیل سبز به میدان برود، اما می تواند توانایی هایش را در رشته دیگری و در زیر آب به رخ همگان بکشد.

1794940

بازیکنی که روزگاری با درخشش در ترکیب فولاد، نفت و استقلال در استادیوم های ایران و دیگر کشورهای آسیایی گلزنی می کرد، این روزها از تمرینات خود برای کسب رویای حضور در پاریس می گوید. او در گفتگویی و در این خصوص اعلام کرد: می‌خواهم از افسردگی خلاص شوم، بنابراین به عنوان یک شناگر پارالمپیک تمرین می‌کنم. یک مربی دارم و سه روز در هفته در استخر تمرین می‌کنم و دو روز در باشگاه تمرینات وزنه‌برداری انجام می‌دهم. رویای من این است که در بازی‌های پارالمپیک 2024 پاریس شرکت کنم. در حال حاضر جزء سه شناگر برتر پارالمپیک برزیل هستم، اما در سطح جهانی همچنان باید پیشرفت کنم. در حال حاضر، این فقط یک رویاست.

1794943

پادوانی برای حضور در پارالمپیک پاریس کار سختی را در پیش دارد. در دوره گذشته این پیکارها در ژاپن، برزیل توانست 23 مدال از جمله 8 طلا، 5 نقره و 10 برنز را کسب کند. این بدان معناست که رقبای قدرتمندی پیش روی مدافع اسبق استقلال هستند و او باید برای رسیدن به رویایش، سخت تلاش کند تا در مسابقات انتخابی، به عنوان نماینده کشورش در فرانسه حضور یابد.

1794942

در روزهایی که استقلالی ها مدعی شده اند تلاش می کنند تا بخشی از مشکلات پادوانی را حل کنند، او در رشته جدیدی مشغول فعالیت شده و باید دید تا چه اندازه می تواند به اهدافش دست پیدا کند. آبی ها قول داده اند که به وضعیت بازیکن سابقشان رسیدگی کنند و حتی شب گذشته نیز علی فتح‌الله‌زاده مدعی شد که در تلاش است تا مدافع اسبق تیمش را راضی کند تا با استخدام در باشگاه، به ایران آمده و در اینجا زندگی کند. باید دید در آستانه پنجمین سالگرد آن حادثه شوم، چه سرنوشتی در انتظار پادوانی خواهد بود.

1794941منبع