مسابقه بدموقع ۲ دختر وزنه‌بردار ایران در گزینشی المپیک قطر

 به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، مسابقات وزنه‌برداری قطر کاپ که گزینشی المپیک پاریس است از فردا (دوشنبه) آغاز می شود. تیم مردان ایران هفت نماینده دارد و با توجه اعلام نواب نصیرشلال سرمربی تیم ملی، نمایندگان ایران در این مسابقات تنها وزن‌کشی می‌کنند و وزنه نمی‌زنند.


کد خبر : 1984245 |
12 آذر 1402 ساعت 13:24 |
264 بازدید |

1
دیدگاه

فاطمه کشاورز  و ریحانه کریمی در گروه C دسته ۷۱ کیلوگرم حضور دارند و رقابت این گروه یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود.


وزنه زدن دو دختر وزنه‌بردار ایران در مسابقات گزینشی المپیک قطر کاپ هنوز مشخص نیست و بستگی به شرایط بدنی آنها دارد.

مسابقه بدموقع ۲ دختر وزنه‌بردار ایران در گزینشی المپیک قطر

در تیم زنان ایران هم دو وزنه‌بردار حضور دارند که هنوز مشخص نیست در قطر کاپ وزن‌کشی می‌کنند یا وزنه می‌زنند.

به گزارش ایسنا، رکورد ورودی ریحانه کریمی ۲۰۵ و فاطمه کشاورز ۲۰۱ کیلوگرم در گروه C دسته ۷۱ کیلوگرم است.

کوروش باقری سرمربی تیم ملی وزنه برداری زنان ایران در مورد برنامه تیم زنان در قطرکاپ به ایسنا گفت: اگر شرایط مهیا باشد وزنه می‌زنند و بنا داریم وزنه بزنند چون برایشان بهتر است اما نکته این است که زمان مسابقه آنها ۹ صبح است از این رو بستگی به وضعیت بدنی وزنه برداران و شرایط مسابقه دارد که به چه صورت است. اگر شرایط آنها خوب باشد در قطر کاپ وزنه می‌زنند.

رکورد ورودی هر هفت وزنه بردار مرد ایران ۶۰ کیلوگرم است و از آنجا که قرار نیست وزنه بزنند، علی داودی و آیت شریفی در گروه B دسته ۱۰۹+ کیلوگرم، رضا دهدار و رسول معتمدی در گروه B دسته ۱۰۲ کیلوگرم، حسین سلطانی در گروه B دسته ۹۶ کیلوگرم و مصطفی جوادی در گروه C دسته ۸۹ کیلوگرم هستند. رقابت دسته ۱۰۹ کیلوگرم تنها در گروه A برگزار می‌شود و مهدی کرمی در این گروه است اما او هم وزن کشی خواهد کرد.

انتهای پیاممنبع

طبق قوانین کسب سهمیه المپیک، وزنه‌برداران برای حضور در المپیک پاریس در پنج مسابقه گزینشی المپیک باید شرکت کنند که در سه مسابقه حتما باید وزنه بزنند و در دو مسابقه می‌توانند فقط وزن‌کشی کنند.