مس رفسنجان ۰- پرسپولیس ۱: کپی برابر اصل بازی رفت!

علاوه بر گولسیانی که گل سه امتیازی سرخ‌ها را از روی نقطه پنالتی زد، علی نعمتی نیز کنار او در خط دفاعی شب خوبی را سپری کرد.منبع

پرسپولیس با این برد ارزشمند ۴۸ امتیازی شد و فاصله ۴ امتیازی خود تا صدر جدول را حفظ کرد. مس رفسنجان نیز با همان ۳۷ امتیاز در رتبه ششم قرار گرفته است.

دقیقه ۴۱: شیمبا دروازه بیرو را باز کرد اما کمک داور پیش از آن آفساید گرفته بود.

در ادامه اما مس رفسنجان با وجود یک یار کمتر دوندگی تیمی‌اش را طی بیش از هفتاد دقیقه افزایش داد و مقابل پرسپولیس هر چه در توان داشت گذاشت. شاگردان ربیعی با ده نفر در زمین خودشان در ادامه بازی حسابی فشار آوردند و پرسپولیس نیز در اوایل نیمه دوم چند موقعیت خوب داشت اما هر چه بازی به دقایق پایانی نزدیک می‌شد مس بیش از پیش نبض بازی را در دست می‌گرفت و پرسپولیس با یک یار بیشتر به دفاع مطلق روی آورده بود.

⚽️ شرح گل
مس رفسنجان صفر- پرسپولیس یک (دقیقه ۳۰: گئورگی گولسیانی): مدافع گرجستانی و پنالتی‌زن اول سرخ‌ها پشت توپ ایستاد و بسیار مسلط توپ را به سمت چپ خودش زد و حامد لک نیز در حالی‌ که فریب خورده بود خلاف جهت پرید تا دروازه مس باز شود.

دقیقه ۲۵: مهدی عبدی در موقعیت عالی و تک به تک صاحب توپ شد و رامتین سلیمان زاده روی مهاجم پرسپولیس خطا کرد. داور ابتدا خطای پشت محوطه را گرفت اما با مشورت با کمک خود نقطه پنالتی را نشان داد و سلیمان زاده نیز با کارت قرمز مستقیم اخراج شد.

دقیقه ۵۳: فرصت خوب برای پرسپولیس با حرکت محمد عمری به دست آمد که لک سیو خوبی داشت و در برگشت توپ به پای اسماعیلی‌فر خورد و دور شد.

🥇 بهترین بازیکن

🔴 در حاشیه

در نهایت با وجود تلاش‌های مسی‌ها پرسپولیس سه امتیاز را با تک گل گولسیانی از روی نقطه پنالتی به دست آورد.

⏱ لحظات حساس

دقیقه 1: شوت ناگهانی مهاجم پرسپولیس با اختلاف کم از کنار تیرک عمودی دروازه مس رفسنجان رد شد.

* حامد لک، دروازه‌بان مس رفسنجان و سابق پرسپولیس پس از یک جلسه محرومیت دوباره به جمع نفرات اصلی تیمش بازگشته است.
* مرتضی پورعلی‌گنجی باز هم به‌خاطر آسیب دیدگی دور از فهرست نفرات پرسپولیس است.

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های مس رفسنجان و پرسپولیس را در همین صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:

دقیقه ۸۶: فرصت خطرناک برای مس که امید لطیفی نتوانست دروازه علیرضا بیرانوند را باز کند و نفس در سینه پرسپولیسی‌ها در این صحنه حبس شد.

1837450

پرسپولیس: مهدی عبدی (6) – میلاد سرلک (28) – سروش رفیعی (79)

به گزارش “ورزش سه”، در یکی از حساس‌ترین بازی‌‌های هفته بیست و چهارم، مس رفسنجان میزبان پرسپولیس بود. قرمزپوشان تهرانی یکی از بازی‌های سخت خود در هفت هفته پایانی لیگ را در رفسنجان پیش رو داشتند و در شب پیروزی حریفان مستقیم خود، نمی‌خواستند بیش از این از کورس قهرمانی جا بمانند.

🚨 اتفاق ویژه:

🟥 اخراج: 

 پرسپولیس در دیدار رفت مقابل مس رفسنجان با پنالتی‌ای که رامتین سلیمان زاده داده بود، توسط یورگن لوکادیا در نیمه نخست پیش افتاد و این بار در رفسنجان نیز این سناریو تکرار شد. بار دیگر سلیمان زاده به پرسپولیس پنالتی داد و این بار البته اخراج هم شد. گولسیانی نیز مانند لوکادیا پنالتی‌اش را مقابل مس گل کرد تا کپی برابر اصل بازی رفت دو تیم رقم بخورد.

*مهدی عبدی که مدت‌ها دور از ترکیب اصلی بود در اولین بازی ۱۴۰۲ پرسپولیس یک پنالتی و اخراجی به سود تیمش گرفت.


پرسپولیس در یک بازی نفس‌گیر مس رفسنجانی که با ده نفر جانانه بازی می‌کرد را با تک گل گولسیانی شکست داد.

مس رفسنجان 0- پرسپولیس 1: کپی برابر اصل بازی رفت!

هفته بیست و چهارم لیگ برتر؛ جمعه: 1402/01/11 ؛ ساعت 21:30
استادیوم: شهدای صنعت مس رفسنجان
داور: امیر عرب‌براقی/ کمک‌ها: علیرضا مرادی و محمدجواد مداح؛ داور چهارم: محمدرضا تارخ/ ناظر داوری: حسین نجاتی.

1837465

🟨 اخطار

مس رفسنجان
حامد لک، ایمان سلیمی (۸۱- محمدحسین کریم زاده)، رامتین سلیمان‌زاده، جفرسون باهیا، حسن جعفری، مهدی ترکمان، مهرداد رضایی (۶۸- فرشید باقری)، سید مهدی حسینی، محمدمهدی محبی (34-شاهین توکلی) ، فراز امامعلی (۸۱-امید لطیفی)، شیمبا (۶۸- محسن آذرباد).
سرمربی: محمد ربیعی

دقیقه ۵۸: شوت خطرناک و زمینی ترابی از پشت محوطه در حالی که کاری از لک هم بر نمی‌آمد از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت‌.

یازی بسیار نفس‌گیر و درگیرانه پی‌گیری شد اما اوضاع خیلی زود در همان نیمه نخست در یک صحنه جنجالی به سود شاگردان یحیی گل‌محمدی شد. با برخورد رامتین سلیمان زاده با مهدی عبدی، مس رفسنجان ده نفره شد و یک پنالتی نیز به سود پرسپولیس گرفته شد که گولسیانی آن را تبدیل به گل کرد.

* پرسپولیس با چند تغییر هواداران خود را سورپرایز کرد که مهم‌ترین آن بازگشت سروش رفیعی و مهدی عبدی پس از مدت‌ها به ترکیب بود.
* حامد لک و علیرضا بیرانوند، گلرهای مس رفسنجان و پرسپولیس قبل از شروع بازی به شدت از سوی هواداران تیم‌های خود مورد تشویق قرار گرفتند و حتی پرسپولیسی‌ها نیز حامد لک را تشویق کردند.
* عیسی آل کثیر تنها بازیکن پرسپولیس بود که حین گرم کردن بازیکنان کاملا روی نیمکت بود.
* افشین پیروانی، مدیر تیم پرسپولیس بارها از سوی تماشاگران پشت دروازه مورد تشویق قرار گرفت و به ابراز احساسات آن‌ها پاسخ داد.
* یحیی گل محمدی هم ثانیه‌هایی پس از شروع مسابقه درگیر عکس گرفتن با تعدادی از اصحاب رسانه رفسنجان بود.
* سرمربیان دو تیم حین برخورد با یکدیگر خوش‌وبش گرمی باهم داشتند و با یکدیگر شوخی کردند.
* خطا روی سعید صادقی در دقیقه 8 کاری کرد تا نیمکت‌نشینان پرسپولیس به شدت نسبت به مسی‌ها معترض شوند.
* حامد لک زمان گرم کردن در واکنش به تماشاگر مس رفسنجان که مدام او را صدا می‌زد، عنوان کرد اگر در طول بازی این کار را تکرار کند، تمرکز او برهم می‌خورد که البته گفت‌وگوی طرفین دوستانه و همراه با شوخی بود.

رامتین سلیمان زاده (25) مس رفسنجان

مس رفسنجان: حامد لک (2۷) – مهرداد رضایی (28)

دقیقه ۵۷: موقعیت مس با پاس امامعلی و ضربه شیمبا نفس‌گیر از کنار دروازه بیرون رفت.

*پس از اعلام پنالتی به سود پرسپولیس و اخراج رامتین، حامد لک، میلاد سرلک و مهرداد رضایی به دلیل اعتراض با کارت زرد جریمه شدند.


کد خبر : 1898432 |
11 فروردين 1402 ساعت 23:25 |
109.9K بازدید |

101
دیدگاه

مس ده نفره هم پا پس نکشید؛

پرسپولیس
علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی‌فر، وحید امیری، میلاد سرلک، سروش رفیعی (۴+۹۰- سینا اسد بیگی)، سعید صادقی (۸۵- امید عالیشاه)، مهدی ترابی، محمد عمری (2+90 – فرشاد فرجی)، مهدی عبدی (۸۵- شیخ دیاباته)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی