معافیت فرنگی‌کاران از گام نخست انتخابی تیم ملی

بر این اساس پویا دادمرز، مهدی محسن‌نژاد، علیرضا نجاتی، محمدرضا گرایی، محمدرضا مختاری، محمدعلی گرایی، پژمان پشتام، ناصر علیزاده، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده به‌عنوان ملی‌پوشان ایران در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ صربستان و همچنین ایمان محمدی و سید دانیال سهرابی طلایی‌های مسابقات امیدهای جهان و امیر عبدی، علی عابدی درزی و علی‌اکبر یوسفی دارندگان مدال برنز این رقابت‌ها نفراتی هستند که در مسابقات قهرمانی کشور کشتی نمی‌گیرند. البته پویا دادمرز امسال در رده سنی امید نیز ملی پوش کشورمان بود که در جهانی اسپانیا صاحب مدال طلا شد.

علاوه بر ۱۵ کشتی گیر مورد اشاره، میثم دلخانی قهرمان وزن ۶۳ کیلوگرم سال ۲۰۲۱ جهان که به دلیل مصدومیت حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ را از دست داد نیز از جام تختی وارد چرخه انتخابی خواهد شد.

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از مهر، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی کشور به‌عنوان نخستین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی در سال ۲۰۲۳ طی روزهای اول و دوم دی‌ماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می‌شود.

این در حالی است که با توجه به فرایند چرخه انتخابی، ۱۶ فرنگی‌کار متشکل از ۱۰ ملی‌پوش رقابتهای جهانی ۲۰۲۲ صربستان و همچنین مدال‌آوران رقابت‌های زیر ۲۳ سال جهان از حضور در مسابقات قهرمانی کشور به عنوان گام نخست انتخابی معاف شدند.


سوت آغاز نخستین مرحله چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در حالی اوایل دی‌ماه به صدا در می‌آید که برخی از مدعیان از حضور در این مسابقات معاف هستند.

معافیت فرنگی‌کاران از گام نخست انتخابی تیم ملی


کد خبر : 1857218 |
13 آذر 1401 ساعت 09:03 |
77 بازدید |

0
دیدگاه

به گزارش ، طبق اعلام کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی برنامه‌ها طوری تدوین شده که این تیم در تمامی رقابت‌های رسمی بین المللی حضوری مؤثر داشته باشد. ضمن اینکه اولویت اول کشتی فرنگی در سال ۱۴۰۲، حضوری موفق در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ صربستان و تمرکز بر کسب سهمیه حداکثری المپیک است. البته بازی‌های آسیایی و جام جهانی هم اهمیت فراوانی برای کادر فنی خواهد داشت.منبع