معجزه در استقلال، وعده ای که ساپینتو عملی کردکد خبر : 1896620 |
28 اسفند 1401 ساعت 16:57 |
1.5K بازدید |

1
دیدگاه

از 1 گل به 2.25 گل


استقلال تهاجمی ترین تیم دور برگشت بازی هاست. این تیم در 8 بازی 18 گل زده و معدل گل زده این تیم در هر بازی 2.25 است.

معجزه در استقلال، وعده ای که ساپینتو عملی کرد

به گزارش “ورزش سه”، این اتفاق در حالی در استقلال رخ داده که این تیم در تعطیلات زمستانی بازیکن جدیدی را به ترکیب اضافه نکرده است. البته استقلال بعد از فسخ قرارداد سیاوش یزدانی قصد داشت، یک بازیکن در فاز تهاجمی به ترکیب اضافه کند و برای انتخاب گزینه ایده آل همسو با ریکاردو ساپینتو باشگاه هم روی چند گزینه وارد مطالعه و پژوهش شد اما به واسطه شروع خوب در دور برگشت در نهایت سرمربی تیم استقلال اعلام کرد، به بازیکن جدید نیاز ندارد. گفته می شود حتی بلیط سفر یکی از بازیکنان خارجی به تهران از سوی باشگاه تهیه شده بود اما ریکاردو ساپینتو در نهایت خطاب به علی فتح الله زاده گفت: اگر بازیکن جدید به ترکیب اضافه کنم باید یک بازیکن خوب در فاز تهاجمی از ترکیب کنار بگذارم و این رفتار منصفانه ای نیست!

8 بازی استقلال در دور برگشت 6 پیروزی برای آبی ها به همراه داشت. استقلال در گام نخست در مصاف با سپاهان در حالی با نتیجه دو بر یک شکست خورد که اشتباهات فردی در شکست استقلال دخیل بود و از همه مهمتر آبی ها در این بازی چند مهره کلیدی خود را در اختیار نداشتند. از جمله سید حسین حسینی و روزبه چشمی. روی گل اول علیرضا رضایی در دفع شوت امید نورافکن مرتکب اشتباه مبتدیانه ای شد و در ثانیه های پایانی بازی هم سیاوش یزدانی در یک موقعیت معمولی روی شهریار مغانلو مرتکب خطای پنالتی شد. دیگر مسابقه ای که در آن امتیاز از دست داد، مصاف با نساجی در استادیوم شهید وطنی بود. در این بازی استقلال در حالی بازی را با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان برد که توپ را دوبار به تیرک دروازه نساجی زد و موقعیت های بسیار خوبی را از دست داد که یکی از آنها موقعیت سجاد شهباززاده بود.

و این تغییر و تحول در حالی در استقلال رخ داده است که این تیم در دور رفت بازی ها 15 گل زده بود. در 15 بازی. این یعنی معدل گل زده این تیم در هر بازی یک گل بود! البته در دور رفت بازی ها استقلال در ایجاد موقعیت روی دروازه حریفان به گواه سایت های آنالیز بهترین تیم بود اما مشکل اینجا بود که زیاد موقعیت از دست می داد اما دردور برگشت به تیم بهتری در استفاده از موقعیت ها تبدیل شده است. استقلال با این تغییر در حال حاضر مدعی قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی محسوب می شود. و البته در چنین روزهایی مشکلات مالی بر تیم سایه افکنده است و ممکن است انگیزه های تیم را برای قهرمانی کاهش دهد. نکته مهمی که ریکاردو ساپینتو در کنفرانس خبری بعد از بازی با فولاد بدان اشاره کرد. حق با ریکاردو ساپینتو است؛ بازیکنی که دستمزد خود را به موقع نگیرد چه بخواهد و چه نخواهد وارد دغدغه های فکری می شود و نمی تواند روی مسایل فنی متمرکز شود و در چنین شرایطی امتیازدهی یک اتفاق معمول به حساب می آید. نه فقط در استقلال بلکه در همه تیم ها. نگاهی می اندازیم به نتایج استقلال در دور برگشت و هم چنین جدول بازی ها در دور برگشت.

1833764

*سپاهان 2 – استقلال یک 
*استقلال 4 – ملوان صفر 
*مس کرمان 2 – استقلال 3 
*استقلال 3 – نفت مسجد سلیمان یک 
*پیکان صفر – استقلال 2 
*نساجی یک – استقلال یک 
*استقلال 2 – گل گهر یک 
*فولاد صفر – استقلال 2منبع