ميزبان جام جهانى با ترکیبی جدید در راه ایران


فهرست اولیه تیم ملی بسکتبال ژاپن برای حضور در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی و بازی با ایران اعلام شد.

سامورایی ها که در اندونزی مشکلات زیادی را در زیر حلقه تجربه کردند، برای پنجره چهارم انتخابی از دو سنتری استفاده خواهند کرد که در سه پنجره قبلی برای این تیم به میدان نرفته بودند. یکی نیکا ویلیامز 35 ساله و متولد سنت وینسنت و گرناداینز است که از سال 2019 برای تیم ملی ژاپن به میدان می رود و دیگری کویا کاواماتا 202 سانتی متری و 24 ساله است. همچنین برای تقویت شوتزنی تیم، دو گارد به نام های یودی بابا و کوه فلیپین که سابقه بازی در کالج های ایالات متحده و جی لیگ را دارند، برای نخستین بار در این چهار پنجره به تیم ملی فراخوانده شده اند. 


کد خبر : 1836826 |
13 مرداد 1401 ساعت 22:42 |
7.7K بازدید |

1
دیدگاه

به گزارش “ورزش سه”، فهرست 16 نفره تیم ملی بسکتبال ژاپن برای دو بازی این در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی 2023 در مقابل ایران و قزاقستان، از سوی تام هواس سرمربی آمریکایی این تیم اعلام شد که تغییرات زیادی نسبت به رقابت های کاپ آسیا و دیدار مقابل ایران در آن دیده می شود. 
تیم ژاپن که یکی از میزبانان جام جهانی 2023 است و با هر نتیجه ای در رقابت های انتخابی، در مرحله نهایی حضور خواهد داشت، در سه پنجره قبلی نیز بازیکنان متعددی را در بازی های خود به کار گرفت و این بار نیز نام 6 تن از بازیکنان اصلی این تیم که در کاپ آسیا مقابل ایران به میدان رفتند، در این فهرست دیده نمی شود. این 6 نفر عبارتند از : لوک ایوانز، یوتا واتانابه، تاکوما ساتو، کیسی تومیناگا، کی توز و تنکتسو هاریموتو.

اسامی 16 بازیکن اعلام شده از سوی کادر فنی ژاپن برای دو بازی سوم و هشتم شهریور برابر ایران و قزاقستان از این قرار است:
1- نیکا ویلیامز
2- ریو ایچی کیشیموتو
3- ماکوتو هیه جیما
4- آکی چمبرز
5- یویا ناگایوشی
6- یوتارو سودا
7- یوکی توگاشی
8- یودی بابا
9- کوه فلیپین
10- ریو تراشیما
11- آوی کوکی شافر
12- هیروتاکا یوشی
13- کویا کاواماتا
14- یودی نیشیدا
15- سویچیرو اینوئه
16- یوکی کاوامورامنبع