نامزدی ۴ کشور آمریکای جنوبی برای جام جهانی ۲۰۳۰

جام جهانی 2030 برای آمریکای جنوبی اهمیتی ویژه دارد، چرا که در صدمین سالگرد برگزاری اولین دوره تورنمنت در اروگوئه برگزار خواهد شد.


کد خبر : 1869160 |
18 بهمن 1401 ساعت 20:40 |
205 بازدید |

0
دیدگاه

آرژانتین و سه کشور دیگر آمریکای جنوبی برای کسب میزبانی فعلا با دو رقیب مواجه هستند که باید با آنها مبارزه کنند. اولین رقیب آنها میزبانی مشترک سه کشور اسپانیا، پرتغال و اوکراین است. اما از منطقه بالکان هم سه کشور بلغارستان، یونان و صربستان به صورت مشترک خواهان میزبانی جام جهانی 2030 شده‌اند.


آرژانتین به همراه سه کشور اروگوئه، شیلی و پاراگوئه درخواست میزبانی جام جهانی 2030 را امضا کرده و به فیفا ارائه کردند.

نامزدی 4 کشور آمریکای جنوبی برای جام جهانی 2030

دو قاره اروپا و آمریکای جنوبی برای میزبانی جام جهانی 2030 شانس بالایی دارند، چرا که این دوره از رقابت‌ها نمی‌تواند در آسیا یا آمریکای شمالی برگزار شود. زیرا نماینده آسیا قطر در سال 2022 میزبان بوده و جام جهانی آینده هم در سال 2026 به میزبانی آمریکا و کانادا و مکزیک در قاره آمریکای شمالی برگزار خواهد شد.منبع

کلادیو تاپیا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین، دقایقی پیش در مراسم رسمی شدن درخواست نامزدی آمریکای جنوبی گفت: “رویای ما این است که در صدمین سالگرد آغاز جام جهانی یک بار دیگر میزبان رقابت‌ها باشیم. مردم آمریکای جنوبی همه پرشور هستند. ما فوتبال را زندگی می‌کنیم”.

به گزارش “ورزش سه”، در روزهای گذشته مشخص شده بود که چهار کشور آمریکای جنوبی قصد دارند برای میزبانی مشترک جام جهانی 2030 اقدام کنند. امروز بعد از جلسه‌ای که بین فدراسیون‌های کشورهای آرژانتین‌ اروگوئه، شیلی و پاراگوئه برگزار شده همه طرف‌ها درباره شرایط میزبانی به توافق رسیدند و با امضای رسمی درخواست‌شان آن را به فیفا ارائه دادند.

1799443