نقش ویژه یک ورزشگاه در قهرمانی آرژانتین(عکس)

به گزارش “ورزش سه”، قهرمانی تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۲۰۲۲ در حالی با پیروزی مقابل فرانسه به دست آمد که شاگردان لیونل اسکالونی از هفت مسابقه انجام شده خود در این رقابت‌ها، پنج بازی را در یک ورزشگاه برگزار کردند.

ورزشگاه لوسیل دوحه که بزرگترین استادیوم میزبان بازی‌های جام جهانی قطر بود و بیشترین ظرفیت تماشاگر را به خود اختصاص می‌داد، در پنج مسابقه آلبی سلسته مقابل عربستان، مکزیک، هلند، کرواسی و در نهایت فرانسه، پذیرای لیونل مسی و یاران او بود و همین اتفاق موجب شد تا رکورد تعداد تماشاگر هم در همین استادیوم باشد.

آرژانتین در تمام این پنج مسابقه بیش از ۸۸ هزار تماشاگر در ورزشگاه لوسیل داشت و بدون تردید این استادیوم یک زمین خانگی برای آنها به حساب می‌آمد که حمایت چشمگیر تماشاگران را در آن داشتند و می‌توان گفت، یکی از دلایل قهرمانی آنها در جام جهانی ۲۰۲۲ همین ورزشگاه بود.


بزرگترین ورزشگاه جام جهانی از همان ابتدا مخصوص بازی‌های قهرمان این رقابت‌ها بود!

 نقش ویژه یک ورزشگاه در قهرمانی آرژانتین(عکس)

سه مسابقه جام جهانی قطر بیشترین تعداد هوادار را با حضور ۸۸ هزار و ۹۶۶ نفر در ورزشگاه لوسیل به خود اختصاص داد که در یک طرف هر سه بازی، تیم ملی آرژانتین بود و مسابقات این تیم برابر مکزیک(مرحله گروهی)، کرواسی(نیمه نهایی) و فرانسه(فینال) را میزبانی می‌کرد.


کد خبر : 1860009 |
28 آذر 1401 ساعت 07:01 |
580 بازدید |

0
دیدگاه

رکورد تاریخی شاگردان اسکالونی در ۳ بازی؛

این عدد شگفت‌انگیز یکشنبه شب هم روی اسکوربورد ورزشگاه لوسیل به نمایش درآمد تا مشخص شود حضور این تعداد تماشاگر تا چه اندازه در موفقیت آرژانتین و رسیدن آنها به قهرمانی در جام جهانی تاثیر داشت.منبع