نه به سیاوش رضایت می‌دهند نه می‌گویند بمانکد خبر : 1866786 |
06 بهمن 1401 ساعت 00:03 |
32.2K بازدید |

20
دیدگاه

مدافع استقلال در برزخ؛


ماجرای سیاوش یزدانی و باشگاه استقلال هر لحظه پیچیده‌تر و عجیب‌تر دنبال می‌شود.

نه به سیاوش رضایت می‌دهند نه می‌گویند بمان

به گزارش “ورزش‌سه”، مدافع بلندقامت آبی‌ها که ساعتی پیش با حرف‌های ریکاردو ساپینتو مورد انتقاد تند وی قرار گرفت، احتمالا با حالتی مستاصل و با تعجب به صحبت‌های سرمربی سابقش گوش داده است.
یزدانی، که در پایان بازی سپاهان از سوی ریکاردو ساپینتو به وی اعلام شد که جایی در آینده استقلال ندارد، پس از تصمیم سرمربی به باشگاه اعلام کرد تا به او نامه‌ای مبنی بر عدم حضور در تمرینات بدهند، اما بعد از گذشت سه روز هنوز باشگاه استقلال نامه‌ای به یزدانی برای اعلام عدم شرکت در تمرینات نداده است.
یزدانی این درخواست را داشت تا عدم حضور او در تمرین مبنی بر غیبت وی تلقی نشود. با این حال، امروز بیژن طاهری، سرپرست استقلال، به وی اطلاع داده تا ساعت 12 پس از تمرینِ تیم اصلی به کمپ حجازی برود و زیر نظر یک مربی بدنساز تمرین کند. ظاهرا سیاوش در این مکامله از طاهری درباره شرایطش پرسیده و اینکه چرا باشگاه مواضعش را به صورت کتبی با او در میان نمی‌گذارد، که طاهری در این باره ابراز بی‌اطلاعی کرده است.
در عین حال، یزدانی در انتظار مدیران باشگاه نیز هست تا با او تماس بگیرند و قطع همکاری را به صورت رسمی با وی درمیان بگذارند. در حال حاضر با وجود صحبت‌های ساپینتو که امروز نسبت به یزدانی اعلام بی‌نیازی کرد و با انتقاد از وی گفت او برای ترک تیم با باشگاه همکاری نمی‌کند، این مدافع حاضر است با استقلالی‌ها همکاری کند و با دریافت رضایت‌نامه و فسخ قرارداد باشگاه را ترک کند، اما باشگاه کوچک‌ترین حرکتی در این باره انجام نداده است. 

1795125

سیاوش برای تعیین تکلیف یک ایجنت نزدیک به خود را به باشگاه فرستاده، ولی مذاکرات به جایی نرسیده و ظاهرا باشگاه از او مبلغی گزاف برای رضایت‌نامه می‌خواهد. این مسئله باعث تعجب یزدانی شده که از یک طرف به او می‌گویند برو، ولی از طرف دیگر حاضر نیستند به وی رضایت بدهند تا او فوتبالش را در جایی دیگر دنبال کند.
ظاهرا با وجود قرارداد گران‌قیمتی که یزدانی امسال با استقلال امضا کرده، او قصد ندارد پول بیشتری از باشگاه طلب کند، یا بیش از آنچه دریافت کرده از استقلال پول بگیرد؛ اما حتی این گارد نیز باعث نشده تکلیف او در استقلال روشن بشود.
البته تا قبل از مصاحبه ساپینتو، یزدانی هم امیدوار بود به کارش در استقلال ادامه بدهد، اما با حرف‌های امروز سرمربی استقلال مشخص است او جایی در آینده استقلال ندارد. با این حال مشخص نیست چرا باشگاه تکلیف این بازیکن را مشخص نمی‌کند و سرگرم چک و چانه مالی برای جابجایی اوست؛ آن هم در شرایطی که تنها 24 ساعت تا پایان فصل نقل و انتقالات باقی مانده است.
استقلال برای جذب بازیکن تازه نیاز به خروج نام دو بازیکن از فهرستش دارد، که این مسئله باید تا قبل از بسته شدن پنجره زمستانی اتفاق بیفتد. البته شاید هم مدیران استقلال در ذهن خود چیز دیگری را دنبال می‌کنند، اما این مسئله به یزدانی انتقال داده نشده که تمایلی به حفظ او وجود دارد. از حرف‌های امروز ساپینتو هم مشخص است که استقلال قید این مدافعِ قهرمان سال گذشته را به طور کلی زده و حالا او در فرصتی کوتاه باید تیم آینده خود را نیز انتخاب کند. مگر اینکه استقلال نخواهد در جدایی با وی همکاری بنماید که در این صورت هم باید حق و حقوق و قرارداد یزدانی به او پرداخت شود؛ حتی اگر او در نیم فصل دوم کلا در ترکیب آبی‌ها قرار نگیرد.
در هر صورت، موضوع یزدانی و استقلال یک داستان عجیب و بغرنج است و مشخص نیست چه پایانی خواهد داشت. البته مذاکرات و صحبت‌ها و چانه‌زنی‌ها ادامه دارد…منبع