هوینس: هیچ فوتبالیستی به خاطر پول به بایرن نمی‌آید

هوینس از کمک باشگاه به این بازیکن گفت:« دایسلر از افسردگی رنج می برد و ما تا آخرین لحظه با او انسانی رفتار کردیم. اگرچه ما پول زیادی از دست دادیم، اما تا روزی که با ما قرارداد داشت، دستمزد او و هزینه مشاورش را پرداخت کردیم. در حالی که می‌توانستیم این کار را انجام ندهیم و با دایسلر وارد جنگ قضایی شویم. ما انسانیت را در حق او تمام کردیم چرا که بایرن باشگاهی است که به اصول اخلاقی احترام می گذارد.»منبع

هوینس ادامه داد:« اکنون همه اروپا می‌دانند که ما یک باشگاه خانوادگی هستیم و با دیگران مثل یک انسان رفتار می‌کنیم. امور اداری و ورزشی بایرن در اختیار اولیور کان و حسن صالح حمیدزیچ است و باید بگویم که بایرن باشگاهی نیست که بازیکن به خاطر پول آن را انتخاب کند. موقعیت خاص شهر مونیخ نیز در انتخاب نهایی فوتبالیست ها تاثیرگذار است. در نهایت قدرتمند بودن بایرن به سود فوتبال آلمان است.» 

اولی هوینس، رئیس سابق بایرن مونیخ، که حالا لقب رئیس افتخاری بایرن را دارد، معتقد است بوندسلیگا ضعیف‌تر از لیگ برتر نیست. او به بیلد گفت:« آنها بهتر از ما نیستند و فقط پول بیشتری دارند. لیگ برتر به کمک مالکان میلیاردر باشگاه هایش در هزینه کردن بالاتر از همه است ولی مستقل بودن باشگاه های آلمانی در میان مدت به سود بوندسلیگا خواهد بود.»

به گزارش “ورزش سه”، در حالی که یک هفته تا پایان نقل و انتقالات تابستانی باقیمانده، لیگ برتر انگلیس همچنان رکورددار هزینه برای خرید بازیکن است. ممکن است تا پایان نقل و انتقالات، حتی رکوردی تاریخی برای لیگ برتر نیز به ثبت برسد.


کد خبر : 1840230 |
03 شهریور 1401 ساعت 16:35 |
470 بازدید |

4
دیدگاه

ما یک باشگاه خانوادگی هستیم

تا به اینجا 1.72 میلیارد یورو در لیگ برتر برای جذب بازیکن هزینه شده که در مقایسه با تابستان سال گذشته، 30 میلیون یورو بیشتر است. به نظر می رسد که باشگاه های انگلیسی خیلی زودتر از باشگاه های سایر لیگ های معتبر اروپایی از پاندمی کرونا عبور کرده اند. تا به اینجای تابستان، تیم های سری آ ایتالیا 654 میلیون یورو، بوندسلیگا 474 میلیون یورو، لالیگا 431 میلیون یورو و لیگ یک فرانسه 417 میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کرده اند.


اولی هوینس، رئیس سابق بایرن مونیخ، معتقد است دلیل انتخاب بایرن توسط فوتبالیست ها، پول نیست. او بوندسلیگا را هم ضعیف تر از لیگ برتر انگلیس نمی داند.

هوینس: هیچ فوتبالیستی به خاطر پول به بایرن نمی‌آید

هوینس که بین سال های 1979 تا 2019 به عنوان مدیر ورزشی و سپس رئیس بایرن مشغول فعالیت بود، در ادامه گفت:« سال ها پیش وقتی برف بارید و سیستم گرمایش چمن نبود، من در پاکسازی زمین کمک کردم. به شدت عرق می کردم و هنوز هم تا به امروز کمردرد دارم. من با بازیکنان صمیمی بودم و گاهی بند کفش‌شان را می بستم. من همیشه نزدیک به تیم بودم اما امروز این کار دشوار است چون بازتابش در رسانه ها باعث حواشی می شود.»

هوینس می گوید بایرن به بسیاری از باشگاه ها و حتی بازیکنان آلمانی کمک کرده است. بازیکنی مثل سباستین دایسلر، به دلیل افسردگی در سن 27 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد. او زمانی پدیده هرتابرلین بود و سپس به بایرن پیوست.